Test autorskiego systemu bitewnego "Szwadron"

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Test autorskiego systemu bitewnego "Szwadron"

Post autor: Zwierz »

Witam
Chciałbym wystawić pod obstrzał opinii grupy weteranów mój system bitewny o roboczej nazwie "Szwadron". System w tej chwili jest w miarę dopracowany do realiów Wojen Napoleońskich. System ten we wczesnej swojej fazie rozwoju zaistniał jedynie kilka lat temu w ramach jednego stowarzyszenia w Trójmieście. Chciałbym umówić się z ewentualnymi chętnymi (wystarczy mi jedna osoba) na małe pokazy/testy systemu u mnie na Okęciu lub gdziekolwiek zaproponujecie .

Kilka faktów na temat systemu:
1) nastawiony przede wszystkim na grywalność a mniej na szczegółowe odzwierciedlanie historii.
2) Główny nacisk systemu został położony na manewrowanie, podejście pod bitwę, zajęcie pozycji niż na szczegóły rozgrywania walki.
3) Duży wpływ morale i terenu na wynik bitwy.
4) Skala:
- figurki na podstawkach od 2x2 cm do 4x4 cm, jedna figurka reprezentuje około 100 żołnierzy czy baterię armat
- jedna tura to około 5 minut
- 1cm odpowiada około 25-30 m
- wielkość planszy od 1mx1m
- długość typowej rozgrywki około 2-3 h
5) Typowe starcie ma odzwierciedlać bitwę pomiędzy dywizjami/korpusami (50-200 figurek)

System był testowany wielokrotnie (około 40 monitorowanych bitew), teraz zależy mi na opinii doświadczonych w innych systemach graczy.
Serdecznie zapraszam

Więcej w wątku http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=5342
Semper incerti exitus proeliorum sunt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”