Systemy historyczne i fantasy

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.

Jakie gry figurkowe preferujesz?

1. historyczne
11
69%
2. fantasy, niehistoryczne
5
31%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Systemy historyczne i fantasy

Post autor: Raleen »

Jakie systemy bardziej lubicie: historyczne czy fantasy ew. science fiction - postapokaliptyczne...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Mimo, że gram w WFB i Mordheim, to moją wielką miłością są historyczne systemy bitewne... Niestety nie mogę do nich znaleźć graczy, a już dawno mnie znudziło tesrtowanie zasad w rozgrywce ze samym sobą. I tak pozostaje mi fantasy...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To musimy poczekać na Grenadyera aż coś powie o swoich pomysłach co do figurek, bo coś tam samemu kombinował już dawno :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Bylebym znalazł graczy... Mam juz kilkaset figurek do róznych epok, ale jak na razie kurz muszą zbierać :?
A z dziełem Grenadyera chętnie się zapoznam :)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Jakie tam zaś dzieło... :roll:

Chyba naturalną drogą rozwoju gracza, który jest zainteresowany jakąś epoką jest przejście przez różne systemy tak planszowe jak i figurkowe.

Ja nadal poszukuje odpowiadającego mi systemu, a że do tej pory nie znalazłem takiego to zacząłem robić własny - niestety pewne fundamentalne u mnie rozwiązania zupełnie (albo w częsci) sie nie sprawdziły co spowodowało konieczność zmiany podejścia do pewnych zagadnień (czesto uproszczenia) i przebudowy fundamentów...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
balrog
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:02
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: balrog »

Osobiście jako że jestem wychowany na książkach fantastycznych (hmm jak pewnie łatwo zauważyć wiadamo na jakiej książce przedewszystkim) ciągnie mnie zawsze do systemów fantastycznych z różnymi potworzyskami mniejszymi i większymi. Po prostu jak tego nie ma czegoś mi brak. Trochę za długo grałem w RPG :). Ponieważ jeszcze do tego prowadziłem za młodu sporo przygód w warhammerze, system bitewny warhammera darzę szczególnym sentymentem i w żaden inny nie grałem. Jakoś po prostu nie budzą we mnie takich emocji mimo że mają swoje wady. Kiedyś kupiłem sobie książeczkę do systemu revenge, ale jakoś się rozeszło po kościach :), tym bardziej, że nie do końca mogłem zrozumieć wszystkie pomysły :).
morvael
Sergent
Posty: 140
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:01
Lokalizacja: Otwock

Post autor: morvael »

balrog pisze:Po prostu jak tego nie ma czegoś mi brak.
Podpisuję się pod tym obiema rękami :). I jeszcze jakoś mam sentyment do świata Warhammera, większy chyba niż do Tolkienowego. Czego dowodem jest 0,4m półki zajętej przez większość tego co GW wydał do VI edycji WFP a teraz BI wydaje do 2 edycji WFRP...

Ale za każdym razem jak zagram gdzieś pożyczonymi figurkami to mnie system Warhammerowy denerwuje :) i rozmyślam nad przeniesiem tego na planszę.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

A grał ktoś w figurkowe gry z okresu średniowiecza rosyjskiej Zvezdy?
Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

W zasadzie oba mi się podobają.

Choć nie miałem wielu okazji do gry aktywnej, czy biernej.

Myślę, ze warto dorzucuć opcję - wszystkie.
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Grenadyer w Krakowie funkcjonuje klub gier bitewnych figurkowych. Mają tam między innymi dość rozbudowany system napoleoński. Oprócz tego słyszałem ze na finiszu są prace dotyczące systemu "Wojna przez Wieki" tu masz linke do strony klubu http://wargaming.pl/ zajrzyj sobie do działu przepisy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Wyniki ankiety na starym forum

Post autor: Raleen »

Wyniki ankiety na starym forum:

Jakie gry figurkowe preferujesz?
1. historyczne
50% [ 5 ]
2. fantasy, niehistoryczne
50% [ 5 ]
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”