NOWE GRY ZAPOWIADANE PRZEZ WYDAWNICTWO OSPREY

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

NOWE GRY ZAPOWIADANE PRZEZ WYDAWNICTWO OSPREY

Post autor: jabu »

Witam,
pomyślałem, że może to Was zainteresować. Osprey od stycznia 2008 zapodaje na rynku nową serię dotykającą rozgrywek w realiach poszczególnych kampanii z okresu starożytności i średniowiecza.

http://search.ospreypublishing.com/sear ... eet=titles

http://www.ospreypublishing.com/title_d ... itle=T3136

w katalogu, który dostałem przed chwilą w zapowiedziach podają 7 pierwszych tomików m.in:

wojny Rzymu doby Republiki
wojny późnego średniowiecza
wojny persko-greckie oraz z okresu podbojów Aleksandra Wielkiego
krucjaty
wojny Rzymu doby Cesarstwa

jeśli ktoś będzie chciał to zamówić taniej - proszę o sygnał.

Nie wiem czy wolno mi to pisać, ale nie jest to swoista autoreklama. Mnie po prostu wynajęła firma zajmująca się od lat sprowadzaniem prasy i literatury obcojęzycznej do kraju a ja mam dla niej stworzyć największą w Polsce ofertę historyczno-militarną.
Jako, że uważam się za pasjonata w tej materii mam aspiracje bardziej niż gdziekolwiek indziej "opiekować się" podobnymi do mnie, którzy zdecydują się zamawiać tą drogą potrzebne materiały,
pozdrawiam,
jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

O tym systemie było juz na forum, plus tytuł postu można napisać małymi literkami także.
Dodatkowo według ostatnich wieści FoG ma być wydane nie w styczniu tylko w lutym.
Swoje już zamówiłem jakis czas temu ale jak bardzo taniej jesteś wstanei załatwić ?
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Witam,

tytuł postu pisany dużymi literami to "mój" atawizm związany z nawykiem używania dwójęzycznej klawiatury (japoński + polski). Wyjaśniałem już to dawniej na forum, ale pamiętają pewnie nieliczni :D
Tak, teraz już zauważyłem, ze Field of Glory już wcześniej było sygnalizowane. Rano mi to umknęło.
Co do ceny to można to prosto wyliczyć:
Przykładowo:

Rise of Rome
Field of Glory Republican Rome Army List
(Field of Glory 1)

ma cenę okładkową 12.99 GBP a więc biorąc za przymiarkę dzisiejszy kurs funta względem złotówki: 5.19 pln wyjdzie pewnie ok.

55-58 pln

na warunkach, które mam w Osprey-u na dzisiaj.
Jeśli wynegocjuję te o które staram się w prowadzonych z nimi obecnie rozmowach, wtedy wyjdzie: 52-53 pln. - ale to nic pewnego.

Od przedstawiciela z Ospreya wiem, że po czerwcu 2008 planują w w/w systemie wydać jescze:
-wojnę stuletnią, wojny celtyckie (?), najazdy wikingów i wojny z okresu średniowiecza w Japonii. Ale to nieautoryzowana wypowiedź, gdyż kobieta z Ospreya, która się ze mną kontaktuje czasami przekazuje mi nie do końca potwierdzone informacje.

pozdrawiam,
jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

No, widze, ze negocjacje sie tocza bo juz chyba 3 razy zmieniales cene. :)
Od 37 zl do 58. ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Trafiłeś w 10! A tak głównie to chodzi o to, że Osprey fakturuje towar w funtach a nie w dolarach. Dolar byłby dla nas dużo korzystniejszy. Właśnie z nią negocjowałem, czy w przypadku tej serii nie dało by się zrobić wyjątku - co znacznie obniżyłoby cenę. Najpierw się zgodziła, ale teraz zadzwoniła, odwołując deklaracje złożone pół godziny temu, więc musiałem podać wycenę w funtach :(
Mimo to jestem dobrej myśli i będę negocjował jutro dalej. Pożyjemy zobaczymy.
W najgorszym wypadku, jak nie ugram nic więcej - przekonam szefostwo tu w Warszawie, aby od tej ceny dało klientom powołującym się na forum Strategie np. rabat rzędu 10%. Myślę, że taki pomysł miałby szanse przejść - :wink:
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Różnice w cenach funt a dolar uważam za jedno z większych %#^$%@^#%!!!

Dodatkowo Osprey rozbroił mnie totalnie gdy przełykając te złodziejskie ceny w funtach zamówiłem kilka książek z ich strony i okazało się że połowy tych książek nie wyśla do EU można je kupić tylko jeżeli sie je zamawia do USA.

Osprey to zdecydowanie 'inne' wydawnictwo.

BTW
Nawiązując do tematu zakupów książek za granicą jutro postram się wstawić fotę w czym mi Amazon dzisiaj przysłał książke...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

uscislajac posty jabu
te ksiazki dotyczace konfliktow to listy armii z tych konflikotw po prostu

najwazniejszy jest sam system - czyli mechanika

i zdecydowanie fajnie by bylo nabywac go w Polsce

akurat ja nie mam problemu, ale wiem ze koniecznosc sciagania jest dla niektorych blokada niedoobejscia

Jabu a tych osprejow to wiecej bedziesz mial ?
bo po 55-60 zl to jest konkurencyjna cena dla 75-80 ktore widywalem do tej pory...
najmarniej widzialem po 64 zl (kupilem taniej bo Trafik mial rabat) ale okladkowo nie widzialem w ksiegarni
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Witam,

swego czasu parę razy coś tam zrobiłem dla Ospreya. Podesłałem zdjęcia polskiego sprzętu, zrobiłem kilka przypisów, poleciłem, czy przełożyłem jakiś fragment z polskiej publikacji, czy sporządziłem OOB wybranej jednostki.
Myślałem, że to mi teraz pomoże w negocjacjach, ale jak dotąd nie wiem, czy traktują mnie bardziej ulgowo niż innych. Faktem jest, że "na dzień dobry" dostałem rabat przebijający o ok. 10 % inne, znane mi konkurencje z Polski.
Poza tym wywalczyłem z moim szefostwem, że lepiej sprzedawać taniej a więcej i w ten sposób na tym zarabiać niż odwrotnie. Z racji faktu, że zatrudnili mnie trochę przez moją "reputację" jaką (być może) cieszę się wśród niektórych odłamów szeroko pojętego środowiska militarnego - ja postawiłem warunek prowadzenia handlu w nieco inny sposób niż wszyscy inni - z nastawieniem na długoterminowy zysk i pozyskanie reputacji a nie na obroty tu i teraz.

Poza tym, wywodząc się z tegoż środowiska zrobię tak, aby i wilk był syty i owca cała.
AWu pisze: Jabu a tych osprejow to wiecej bedziesz mial ?
bo po 55-60 zl to jest konkurencyjna cena dla 75-80 ktore widywalem do tej pory...
najmarniej widzialem po 64 zl (kupilem taniej bo Trafik mial rabat) ale okladkowo nie widzialem w ksiegarni
Będę miał ich każdą potrzebną liczbę. Potrzeba będzie 100 - zamówię i sprowadzę 100. Potrzeba będzie 200 - ściągnę i tyle. Ktoś będzie chciał jeden - zamówię mu i jeden.
Jasne, że im więcej, tym łatwiej mi będzie negocjować ceny z Ospreyem a szefostwo przekonać do zainwestowania w inne tego typu przedsięwzięcia.
Wiem, że jakby coś nie wypaliło odpowiadam za to ja, a wszyscy mnie kojarzą, więc nic mi się nie upiecze.
Ale jak zobaczyłem, że u nich można sobie zamówić New York Times, czy dziennik z Katmandu i przyjść po niego tego samego dnia rano, gdy ukazuje się na drugim końcu świata (dostają PDF-a i mając na miejscu drukarnię drukują gazetę w takim formacie jak oryginalny) - wiedziałem, że przy takiej logistyce nie zainwestować w coś "militarnego" to grzech.
Oni mają umowę na druk samych tylko 600 światowych dzienników.

Stąd zdecydowałem się to jakoś z pożytkiem obrócić na rzecz rzeszy "współwyznawców" w kraju. Teraz pracuję nad stroną internetową, która z miejsca pokarze jakie są moje zamysły w tej materii.

Pozdrawiam,
jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

to do dziela !!

jak potrzebujesz z czyms pomocy wolontariuszy to wal smialo
niesty ze mnie raczej humanista ale moge cos zrobic jakby co
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

a temat zanikł???
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

maly_kapral pisze:a temat zanikł???
A jesteś zainteresowany Field of Glory ?
Jeżeli tak do daj znać na priw.
unicorn
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Post autor: unicorn »

Bogus_law - ja jestem zainteresowany - napisałem PW
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Cześć,

Nie, temat nie znikł.
Tyle, że ja w tej chwili jestem zaabsorbowany innymi obowiązkami związanymi z przygotowaniem strony z publikacjami militarnymi. Niestety nie wszystko idzie tak jak planowaliśmy (problemy natury informatycznej) i wszystko się przedłuża a ja nie mam już w tym całym Saigonie głowy do pilnowania „Field of Glory”.
Dopiero, gdy zaczęli się mi przypominać członkowie forum na priva. Uznałem, że jednak zaryzykuję nieuniknioną konfrontację z szefami i spróbuję dać tu swoje wsparcie graczom.

Śpię po 4 godziny na dobę, tracę rachubę, z której strony słońce świeci a co najgorsze dzieciaki w domu zaczynają na mnie mówić wujku.
Tym samym w sprawie „Field of Glory” krótko:
Ospreye kupuję bezpośrednio u wydawcy w Oxfordzie a tym samym nie mam możliwości przebierać: dolary, czy funty. Muszę regulować należność w tych ostatnich a więc w opcji mniej korzystnej względem złotówki.
Niemniej myślę, że udałoby się utrzymać cenę zakupu na poziomie:

Podręcznik główny: 90 pln
Tytuły w serii: 50 pln

Jeśli zbierze się odpowiednio wielu reflektujących na zakup tą drogą są szanse, że ściągnę większą ilość w tej właśnie cenie.
Chciałbym tylko zapodać jeszcze jedno: jednorazowa cena przesyłki (bo będę to Wam wysyłał OPEK-iem) wynosi 13 pln. Ta cena odnosi się do przedziału 1-30 kg wagi przesyłki. I muszę ją niechybnie doliczyć do ceny przesyłanych w paczce Osprei. Warto więc, aby kilku graczy mieszkających w tym samym mieście zorganizowało się i zamówiło wspólnie maksymalną ilość Osprei, bo wtedy te 13 pln rozłoży się na każdego z nich.

Mogę też dołożyć do przesyłki gadżety, które przygotował Osprey w ramach promocji nowej serii wchodzącej na rynek. Przedstawicielka wydawnictwa napisała mi, że poza plakatami, stendami i tym podobnymi, opracowano też kilka innych dodatków bardziej pożądanych dla graczy, ale nie precyzując jednak o co dokładnie chodzi. Ma nas w Warszawie odwiedzić w okolicach 18 marca, więc będę się starał wycisnąć z Niej wszystko, co miałoby jakąkolwiek wartość dla grających.

Jeśli ktokolwiek będzie chciał mnie o cokolwiek zapytać można na forum, na priva, lub w firmie pod telefonem:

Firma Internews:
Jarek Jabu Jabłoński
(022) 632-66-12, 632-55-21
między 9.00 – 17.00.

Pozdrawiam,
Jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

o jabu zyje !!
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

AWu - Ty spamerze (a co, też sobie posta nabije...)
Kontakt tylko na maila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”