Czy ktoś gra w BKC/CWC SH/MSH?

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy ktoś gra w BKC/CWC SH/MSH?

Post autor: Thomas »

Czy jest ktoś na forum kto gra w Blitzkrieg/ Coldwar Commandera i Spearheada/Modern Spearheada? Jeśli tak to niech się ujawni to może porozmawiamy o utworzeniu jakiegoś podforum dla tych systemów.

Pozdro
T
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja ze swojej strony mogę zadeklarować, że jak znajdzie się grupka ludzi, których te systemy interesują, dział mogę założyć. Chodzi tylko o to, żeby nie stał pusty..
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Mysle o Blitzkrieg Commanderze, mam niedaleko miejsca zamieszkania studenckiego sklep z polem bitwy :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

też myślę o czym w mniejszej skali, może Modern Spearheada lub klasyczna II Wojna.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

IMHO za malo ruchu
nie ma sensu

jak masz jakis temat o tych grach to lepiej pisac tutaj

forum o grach niszowych jest o masie gier a dziala tylko w porywach

BTW mozna gdzies kupic Spearheada w polsce, w rozsadnych cenach ?
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Osoby, które są zainteresowane wspomnianymi przeze mnie grami, niech wypowiedzą się tutaj. Niech zrobią to tylko osoby, które chcą coś do owych gier wprowadzić, a nie osoby które być może kiedyś tam w przyszłości zagrają, albo chciałyby itd.
Można by rozpropagować te systemy. Nie mówię, żeby pisać eseje itp, ale może ktoś napisał by jakiś scenariusz, podał jakąś ciekawą rozpiskę itp. W ten sposób systemy staną się popularniejsze.


AWU: w Polsce raczej tylko w sklepach modelarskich o ile ktoś ma akurat na stanie. Ewentualnie napisz maila do Wargamera czy ci nie sprowadzą. Ogłaszają się na stronie że mogą takie coś zrobić, więc możesz spytać.

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

ha no wlasnie pytam czy gdzies mozna kupic od reki i bez extra kosztow, sprowadzic sobie moge sam

w jakich sklepach modelarskich moze byc ?
bo w zadnym nie widzialem

Co dp promowania BKC/CWC/SP

to jasne
pisz i promuj

bo narazie to przychodzisz i mowisz fajnie rozpropagowac, napisac, wezcie i napiszcie i rozproagujcie

zrob z 5 watkow o roznych aspektach ,wklej raport z bitwy, to ludzie sie zainteresuja

podpowiedz nakrec Kadrinaziego - on ma poklady tworczych pomyslow na to jak wykorzystywac kiepskie mechaniki, z ciekawa moze zrobic cudo jakies ;D
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

pisz i promuj

bo narazie to przychodzisz i mowisz fajnie rozpropagowac, napisac, wezcie i napiszcie i rozproagujcie
Sęk w tym, że zbyt dużo razy przejechałem się na czyimś słomianym zapale i dopóki ktoś nie zaoferuje swojej pomocy w propagowaniu systemów, palcem nawet nie kiwnę dla czyichś korzyści. Sam dla siebie niczego pisać nie muszę, bo na bieżąco mogę zagrać scenariusz, który wymyślę.
sprowadzic sobie moge sam
To sprowadź, proste. W Łodzi raczej nie ma nikt od ręki, a w innych miastach nie mam pojęcia.
podpowiedz nakrec Kadrinaziego...
Dzięki za info, spytam.

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Thomas pisze: Sęk w tym, że zbyt dużo razy przejechałem się na czyimś słomianym zapale
heh
to w czym problem
to ty go w koncu chcesz rozpropagowac czy nie ????
Thomas pisze: dopóki ktoś nie zaoferuje swojej pomocy w propagowaniu systemów, palcem nawet nie kiwnę dla czyichś korzyści.
hmm o jakich kozysciach tu mowa ?
przychodzisz z propozycja zalozmy nowe forum o tych systemach a potem wy napiszcie cos o nich, ja choc jestem zainteresowany nic nie napisze zeby ktos inny nie mial kozysci... :wall:
Thomas pisze: Sam dla siebie niczego pisać nie muszę, bo na bieżąco mogę zagrać scenariusz, który wymyślę.
ech
z taka postawa
jak mozesz oczekiwac wsparcia od innych

rozkreca sie takie akcje przykladem wlasnym a nie przychodzi i mowi

napiszcie mi cos bo ja nie zamierzam dac wam skorzystac... :crazy:

nie wiem czy sie dogadasz z Kadrinazim bo on pisze zeby jak najwiecej osob odniosla jak najwieksza kozysc z jego pracy... :roll:

i zawsze mi sie wydawalo ze o to chodzi
(uczestniczylem we wspieraniu wszystkich gier ktore lubie, i powiem wiecej ze sam wlasnym sumptem rozkrecilem je w moim malym miescie) albo chcesz cos robic, wtedy robisz, albo zerujesz, ale wtedy trzeba byc bezczelnym zeby rzyczyc sobie specjalnego forum zeby ktos mogl dla ciebie cos napisac...)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Nigdzie nikomu nie kazałem założyć forum tylko dlatego, żeby ktoś mógł dla mnie pisać. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie pierdoły. Nie będę z tobą zaczynał dyskusji bo nie mam na to ochoty i nie warto. Ja wiem swoje, ty wiesz swoje... To wszystko co mam do powiedzenia.

Pozdrawiam
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

heh
jak wolisz
ale ja ci moge wycytowac skad takie wnioski wyciagnolem... :roll:
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Jako wywołany pośrednio do tablicy pozwolę sobie zabrać głos. Generalnie w wargaming współczesny się nie bawię, ale jak widzę takie rzeczy:
http://homepages.paradise.net.nz/mcnell ... i_1973.pdf

to robi mi się aż miło na sercu, bo nawet ktoś uwzględnił TI-6/7 i BTR-50, które podczas Yom Kippur używała ledwie jedna brygada IDF na Synaju :wink:
Samych gier nie znam, ale jeżeli ktoś chciałby pomocy np. przy pisaniu scenariuszy dotyczących walk na Bliskim Wschodzie 1949-1982 to mam o tym mgliste pojęcie :lol: i mogę służyć radą (np. mam odtworzone przeze mnie ODB'y IDF z różnych walk - piszę odtworzone, bo kto siedzi w temacie wie jakie to jest zagmatwane)

Co do uwag AWu dotyczących Thomas'a - Thomas'ie, ja kwestię XVII wiecznego WAB'a, z którą walczę hobbystycznie od dwóch lat (najpierw na niniejszym forum, obecnie na innym... zainteresowanych zapraszam na priva) ciągnę w kwestii przepisów właściwie sam. Kilka dobrych dusz podrzuciło pomysły czy słabo dla mnie dostępne dane o niektórych armiach - za co im się w pas kłaniam- ale gros roboty robię sam, nie zastanawiając się nawet, czy komuś będzie chciało się moją robotę docenić i w tak zrobione przepisy (które teraz są już całkiem nieźle rozpisane) zagrać. Według mnie o to właśnie w takim pisaniu chodzi -jeżeli system Ci się podoba, masz pomysły na modyfikacje, opisuj je, wrzucaj pomysły na forum - pisanie do szuflady jest do bani... Jeżeli dotrzesz ze swym pomysłem nawet do małej grupy ludzi, którzy jednak napiszą Ci słowa zachęty, będą się dzielić pomysłami czy chociaż stwierdzą, że mimo że nie znają gry, to doceniają Twoją robotę (znam to ze swojego przykładu) - osiągniesz sukces (chyba że mierzysz w jakieś inne cele - wtedy chyba nasze drogi się rozmijają)
Teksty typu:
Thomas pisze: Sęk w tym, że zbyt dużo razy przejechałem się na czyimś słomianym zapale i dopóki ktoś nie zaoferuje swojej pomocy w propagowaniu systemów, palcem nawet nie kiwnę dla czyichś korzyści. Sam dla siebie niczego pisać nie muszę, bo na bieżąco mogę zagrać scenariusz, który wymyślę.
są dla mnie niezrozumiałe. To chcesz coś pisać o tych systemach czy nie? Ja robię XVII wiek i armie z powieści Sapkowskiego na ulubionym przez AWu :lol: silniku WFB i jakoś palce od kiwania mnie nie bolą. Cytując 'Rejs' Na każdym zebraniu musi być taki ktoś... Jak masz takie podejście to chyba faktycznie lepiej zająć się pisaniem do szuflady.


AWu - co do Twoje oceny mojej osoby i pracy pozostaje mi się tylko :oops:

Pozdrawiam

Kadrinazi
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Panowie, dajmy spokój sporom, jeszcze do tego o dział..

Na razie proponuję Thomasie pisz w ramach tego działu, możesz z czasem założyć więcej niż jeden wątek i tak to ciągnąć, ew. część można przykleić u góry jak sobie będziesz życzył. Jeśli się to rozwinie to założymy osobny dział.

Przypomnij sobie jak było z forum OO, co z tego, że było jedno forum poświęcone całej grze jak pod koniec nic się tam nie działo bo prawie nikt nie pisał. Wydzielenie działu wiele nie zmieni w tej chwili i postów od tego raczej nie przybędzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Post autor: Kretus »

Heh, skoro piszecie tutaj o BC.
W Lublinie jest obecnie o ile sie nie myle okolo 7 graczy w BC. Czesc co prawda nie zagrala ani jednej bitwy ale licza sie checi - kazdy ma juz modele. Zreszta to glównie stara warmasterowa ekipa.
Gramy w skali 6mm, pomalowanych armii jest chyba juz 3 (a na pewno 2 w tym moi Polacy i Niemcy kolegi wiec i pokazy mona robic).
Na www.warmaster.pl mamy wydzielone podforum do BC. Ale malo na nim ruchu.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Przepraszam Raleen ale wtrące sowje 3 grosze. Thomas bez obrazy ale chłopaki troszkę racji mają i nie chodzi tu o łapanie się za słówka tylko jakąś taką postawę która się przebiła z twojej wymiany zdań z AWu, możę źle zroumielismy intencje albo nie to miałeś na myśli co wyszło, ale wyszło. anyway: no hardfeelings i powodzenia w dłubaniu przy tych systemach :D
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”