Zmiany w działach figurkowych

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Zmiany w działach figurkowych

Post autor: Raleen »

Pisałem i rozmawiałem z paroma osobami o zmianach dot. części poświęconej grom bitewnym na naszym forum. Pojawiało się kilka pomysłów.

Borsuk sugerował mi między innymi, żeby stworzyć osobny dział pod dioramy. Co o tym myślicie?

Jak są jakieś pomysły to chętnie słucham.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

hmm
a czy bedzie materialu na dyskusje ?

jak na razie dioramy nie widziale mzadnej ;>

aha i czy sie ograniczamy li tylko do Wargamingu historycznego czy wrzucac tez rzeczy posrednie ?

ostatnio sie zastanawialem czy nie zrecenzowac VBAMa ale w sumie w swej wersji bazowej jest to czyste SF - a dodatku o Napoleonskich zaglowcach nie posiadam - choc taki istnieje

- juz moje recenzja AK 47 sie spotkala z krytyka niehistorycznosci wiec wole nie ryzykowac ;>
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wrzuć, aż tak wiele się nie dzieje, więc jeśli ma to chociaż jakiś związek z wargamingiem historycznym to niech będzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Mysle, powninnnismy stworzyc dzial o wargamingu fantasy. Jest to narazie najpopularniejsza forma naszego hobby, co moze takze sciagnac nowych uzytkownikow, którzy byc moze zainteruj sie historycznymi bitewniakami.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

a ja nie sądzę że to się uda, większość takich osób już jest na innych różnych forach, żeby pomysł się udał trzeba by lepiej probować przedstawiać im wargaming historyczny na ich forach - więcej użytkowników się skusi, a może niektórzy już tak grają :)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Czy to jest na pewno dobry pomysł? Są naprawde duże fora o wargamingu fantasy/s-f (Gloria Victis, BP, Gildia), sądzę że zaletą tego forum jest właśnie wargaming historyczny. Jeśli ktoś grający w klimaty fantasy szuka klimatów historycznych to znajdzie jej u Nas - nie ma sensu powielać tematyki tamtych forów.
Kontakt tylko na maila
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Dział o dioramach zawiera się w dziale modelarskim. Nie powielałbym bytów ponad potrzebę. Co do działu sf-f ( zajmującym się Warhammerami Fantasy i 40k, Warmachina czy Infinity ) to myślę że to może nie wypalić, jest sporo dobrze działających for na ten temat. Nie wiem czy będziemy wstanie cokolwiek komuś ciekawego zaproponować. Za to można by dopuścić i nie piętnować wargamingu około historycznego.
Moim zadniem Awu możesz śmiało napisać coś VBAM jako przykladzie prowadzenia kampanii, (osobiście bardzo mnie idea VBAMu kusi i kiedys bedę musiał się z tymi podręcznikami zapoznać). Zresztą trudno znaleść linie dzielącą wargaming historyczny od około historycznego bo np. Battlefield Evolution to tzw bliska przyszłość i można o tym pisać czy nie ? Jako offtop też pewnie w jakieś wolnej chwili umieszczę artykuł o zombich ;).

Przyznam się że barkuje mi forum o wargamingu sf-f tym nie mainstreamowym, takim jak AK47, VBAM,Battlefield Evolution. gry spod znaku THW,albo wszelkich CombatZonach czy Stargruntach II. Niestety obawiam się nie będzie zainteresowania tym tematem, zbyt mało osób wogule słyszało o tych systemach a co dopiero o nich dyskutować.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Jak dla mnie forum Gildia jest martwe. Co prawda widzę że Bogus_law i paru innych stałych bywalców tego forum próbuje tam coś reanimowac ale niestety bez skutku ;)

Sądze że wargaming nie powinien się ograniczać wyłącznie do gier historycznych zwłaszcza że forum ma w domienie nazwe STRATEGIE :twisted: Jest wiele gier sci-fi czy tez fantasy które mogą służyć jako punkt wyjścia do gier historycznych np. seria Warhammer czy też gry Stargrunt lub Dirtside [czasy współczesne +].

Im więcej czytelników tym większy procent będzie się udzielał także w tematach historycznych zgodnie ze starym chińskim powiedzeniem, 'mała marża = duży obrót' dlatego postuluje utworzyć osobny dział gier bitewnych niehistorycznych - od wszelakiej masci produktów GW :twisted: po gry niskonakładowe - liczy sie rozrywka ;)

Przy okazji popieram pomysł artukułu o zombich [Mmmmmmmmm !], zwłaszcza jeśli to będą zombie z W.W II
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Tak wiec sa posty za i przeciw, proponuje zalozyc osobny temat z nakieta, gdzie uzytwkonicy w w "wolnym referendyum" beda mogli zaglosowac za lub przeciwko dzialowi. ;) Co Szanowni Koledzy na to?
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Myślę że można poświęcić dział Historia dla wargamerów dla działu Wargaming niehistoryczny ( albo inna nazwa jak ktoś coś zaproponuje ).
Tylko... kto tam będzie pisał, kto się weżmie za zozkręcenie tego działu. Ja już fizycznie nie dam rady, udzielanie się na kilkunastu forach, playtesting kilku gier, Pola Chwały, działania lokalne a chciałbym też czasami sobie pograć, pomalować i porobić tereny ;) i powoli nie starcza mi już czasu na nic. Na pewno wspiorę ten dział ale muszą się znaleść jego animatorzy bo inaczej skończy się tylko na dobrych chęciach.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Boguslawie

to moze byc mysl

zeby zalozyc podforum o bitewniakach niehisterycznych ale ofowych
ruchu wielkiego nie bedzie raczej ale moze ktos sie dowie i zacheci
(np: bitewniaki kosmiczne sa nigdzie nie reprezentowane chyba)

na pewno bym dal mozliwosc pochwalenia sie figurkami fantasy
- watek - nasze kolekcje modeli cieszy sie wielkim powodzeniem
-no moze jestem ciut krytykancki i sie ostatnio czepialem ale fajnie poogladac modele moze nie 10 na CMONIe ale wlasne ;>
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Bylby potrzebny ktos, kto zna sie na wargamingu niehistorycznym. Raczej moderatorzy aktualnych for wargamingowych odpadaja, hmmm... wszystko pozostaje w rekach Raleen-a
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

heh

ja sie na tym niby znam

ale chyba jak na to forum mam zbyt nonszalancki styl moderatorstwa ;>
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

A czemu nie.. ;) mysle, ze swietnie nadawalbys sie na to "stanowisko".
Zatem popieram kandydature AWu. ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

I bardzo dobrze ! Grunt to jak najwięcej dusz nałapać :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”