Zmiany w działach figurkowych

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

w moderatorstwie jestem raczej powsciagliwy ;>
i na duzo pozwalam
a raleen chucha i dmucha ;>
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

(np: bitewniaki kosmiczne sa nigdzie nie reprezentowane chyba)
Na któryms forum SFanowsim jest kilka osób które grywają i promują Full Thrusta. Nie ukrywam że Starmada też mi się podoba tylko te heksy :(.
Nie znam zbytnio mechaniki Call of Arms, ale jeżeli jest podobna do Victory at Sea to cześciowo ją znam :).

Mniej znane bitewniaki to gigantyczna nisza, jak uda się ją wypełnić bezi wspaniale.
Co do moderki AWu wyrobisz , zaczniesz używac dużych liter te sprawy ;). Tak myslę że przez spory czas az tak wiele do moderowania tam nie będzie :).
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

VaS to dokladna kalka ACTA
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czyli podsumowując naszą publiczną naradę:

1. Dopuszczamy systemy okołohistoryczne, na stałe.
2. Powstała kwestia działu dla systemów fantasy, bardziej offowych czyli mówiąc po ludzku mniej popularnych i znanych, bo o tych znanych fora już są. I oczywiście moderatora.

Mi nawet pasuje, chociaż też wolałbym, żeby generalnie był tu wargaming historyczny. Co do liczby działów teże jestem elastyczny i nie musi być to zamiast Historii dla wargamerów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Jak mi się wydaje można te kwestie połączyć tzn. fantasy i cała reszta w jednym forum. Jakby nie patrzeć są np. systemy victorian fantasy [Aeronef !]. Co do moderowania, jeśli naprawdę nie będzie innych, lepszych osób mogę wesprzeć moderatorów czy to czasowo czy też na dłużej. W sumie siedzę prawie codziennie i w weekendy w robocie online.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, do jutra czekam jeszcze na jakieś ew. wnioski co do zmian. Jak nie to zrobię ten nowy dział dla niszowych s-f i fantasy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Trochę minęło od ostatnich dyskusji w tym wątku.

Ponieważ ostatnio niewiele się dzieje w dziale systemów lotniczych i de facto brak tam moderatora, planowane jest jego zwinięcie i włączenie do działu ogólnego systemów historycznych. Czekam na opinie.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co ewentualnie zmienić w układzie działów figurkowych, czekam na propozycje.

Decyzje będą po świętach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Myślę ,że lepiej dział zostawić - dział o O:WWII stał bardzo długo nie aktywny ,a teraz jest tam ruch jak na autostradzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

IMHO do kasacji

O: WW II zawsze miala jakas pojedyncza aktywnosc i wlasna grupe zainteresowana w zasadzie tylko nim

A to o Lotniczych bylo po prostru zbedne od poczatku
tylko 24 tematy i niecale 400 postow - swietnie zmiescilo by sie w ogolnym.
toz forum OO - ktore z zalozenia ma byc promujace producenta i skale tylko jest prawie tak samo aktywne.


Ale nie ma co pochopnie kasic a potem tworzyc na nowe i przenosic posty...
moze poddajmy forum kwarantanie ?
np: dajmy mu 2 miesieczna obserwacje - jak nie bedzie zadnego posta to poleci, a jak odzyje to zostanie ?
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Jestem za kwarantanną.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Jestem przeciwny laczeniu tematów i for. W koncu po to mamy funkcje dodawania kolejnych poziomow for. Jesli juz laczyc to wlasnie poprzez przeniesienie z wyzszego poziomu na glebszy ALE nadal jako osobny dzial. Polaczone tematy znikna w natloku paplaniny ;) a tak jak widac po najwiekszych forach strategicznych swiata [np. TheMiniaturesPage.com], najczesciej stosowanym rozwiazaniem jest dokladanie kolejnych warst i dzialów.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja nie ukrywam, że jestem zwolennikiem formuły mieszanej i w ten sposób mam nadzieję jakoś Was pogodzę ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”