Flames Of War - Krwawa Omaha

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Flames Of War - Krwawa Omaha

Post autor: apj »

Nowozelandzka firma Battlefront wypuściła nowy podręcznik źródłowy do gry Flames Of War, opisujący siły uczestniczące w krwawej bitwie o plażę Omaha 6 czerwca 1944 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej informacji -> http://www.battlefront.co.nz/Article.asp?ArticleID=1406
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Te nowe pomyły Battlefronu do Flames of War bardzo mi się podobają. Cieszy mnie że próbują zerwać z wizerunkiem gry typowo turniejowej ( punktowej ) na rzecz systemu uniwersalnego. Jeżeli przyciągną graczy chcących grywać historycznie wyjdzie to im tylko na zdrowie i na 'zdrowie' hobby też.
Mam nadzieje że nie zaprzestaną na tych zapowiedzianych 4 kampaniach tylko pociągną pomysł dalej.
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

A ja czekam aż ją wprowadzą w Polsce.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Flames of War według mnie nie ma przyszlosci w Polsce. A przynajmniej nie teraz. Modele Battlefrontu, mimo swojej wysokiej jakosci, sa drozsze od figurek GW. Oczywiscie sa tez inne foirmy, ale ceny wszedzie sa dosc podobne. W Polsce grajacy w systemy histoyczne, a wiec takze i potencjalni gracze , uwazaja Flames of War za tandete spod znaku GW.
Flames of War może mieć przyszłość, z tego co wiem to u nas w Poznaniu najwięcej osób grywa właśnie w FoW z wszystkich bitewniaków historycznych.
Figurki nie są droższe od GW, ja akurat miałbym zasztrzeżenia co do jakości , szczególnie piechoty.
Grający w systemy historyczne nie są docelową grupa tego systemu, to właśnie ludzie spod znaku GW ( których w Polsce jest sporo ) są. We FoW możesz grać w IIWŚ włąsciwie nic o niej nie widząc. DOskonale przygotowane podręczniki, dokładny opis kompozycji armii, system punktowy a nawet opisy strategi pozwalaja na bezbolesne wejście w świat wargamingu. Dodatkowo figurki juz przygotowane pod system, gotowe plutony. kompanie w bardzo atrakcyjnych opakawaniach.
A to że aspekt historyczny jest potaktowany po macoszemu to cóż... wiadziałem już kilka wzlotów i upadków MeinPanzera u mnie w mieście i gracze tzw spod znaku GW zazwyczaj do tego aspektu gry nie przykładali zbytniej uwagi.
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Nie musisz mi mówić jak wygląda FoW, bo juz przeczytałem podręczniki, widziałem figurki, i faktycznie nic nie trzeba wiedzieć o IIWŚ. Wygląd figurek jest dobry, rozumiem że możesz miec zastrzeżenia do piechoty, ale ten system powinien się dobrze prezentować z dalszej odległości. Najbardziej w tych modelach podobają mi się pozy których za grzyba nie dostaniesz w 1/72, choćby ruski na czołgu zbici w kupkę ;D. U mnie we Wrocku w sklepię GW, spytalem się o ta gre, to nawet nikt tam pracujący o niej nie słyszał ! :o . Ale czego ja wymagam od ludzi którzy grając w WH 40K dają sobie opisy na GG w stylu "SPACE WOLVES przykryci mrokiem nocy, prowadzeni blaskiem księżyca"

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Kamil88 pisze:Ale czego ja wymagam od ludzi którzy grając w WH 40K dają sobie opisy na GG w stylu "SPACE WOLVES przykryci mrokiem nocy, prowadzeni blaskiem księżyca"
zaproszenia na komunie ;>
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

było by świetnie, na pewno ma pełno smakołyków. A poza tym Necroni są lepsi.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Moj post , który nie chcacy skasowalem ;)

Flames of War według mnie nie ma przyszlosci w Polsce. A przynajmniej nie teraz. Modele Battlefrontu, mimo swojej wysokiej jakosci, sa drozsze od figurek GW. Oczywiscie sa tez inne foirmy, ale ceny wszedzie sa dosc podobne. W Polsce grajacy w systemy histoyczne, a wiec takze i potencjalni klienci Battlefronta , uwazaja Flames of War za tandete spod znaku GW
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Jedyny problem to teoretycznie ceny figurek / podręczników do FOW... ale faktycznie dla graczy systemów GW nie są to aż tak duże kwoty.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

podejzewam ze po przeniesieniu do skali 6mm ceny drastycznie by spadly
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

To jak to w końcu jest ? tym mniej znana firma tym droższe ?
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

podejzewam ze po przeniesieniu do skali 6mm ceny drastycznie by spadly
Starczy do 10mm i juz się robi przyzwoicie. Jakoś tak mnie ostatnimi czasy ta skala zauroczyła :).
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

tylko ze trzeba kombinowac z zakupem
jak ktos nie ma karty to moze byc roznie
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Z tego co pamietam paypal dopuszcza teraz te wszystkie płaskie karty, tak wiec z płatnoscia juz nie powinno byc problemu bo Electrona sią dostaje gratis do chyba 90% kont.

http://blitzkrieg-commander.com/pages/w ... store.aspx
Tutaj można zamówić od razu z kilku firm. I do płatności dogadać się z Petem.
wojt-as
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 11:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wojt-as »

W Poznaniu nie mamy problemu z zakupem... no może takim że wszyscy już tyle kupili że dłużej trzeba czekać aż ludziska złożą zamówienie bo już wymyślają co kupić. Ceny nie są złe już za 100zł można zacząć grać.
Co do GW to spokojnie FOW odbiega grywalnościowo i poziomem zasad. Nie rozumiem niskiej oceny i porównania. Gram w oba systemy i widzę sporą różnicę.
Good luck!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”