Flames Of War - Krwawa Omaha

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Dla wiekoszsci osob GW (tutaj ;)) to symbol zla ;). Wiec wiekszosc osob majac przzed soba wybór miedzy tymi dwoma systemami na pewno wybiora FOW. Ja nie mowie, ze FOW to przyslowiowy "badziew" , tylko , że nie chcialbym w niego grac.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Kolega Dragon ma rację.
GW skutecznie morduje własny rynek wprowadzając bezpodstawnie [OK, OK akcje...] coraz wyższe ceny [80+ PLN za 5 x Space Marines ?! Z plastiku ?! :shock: ]
Za taką kwotę kiedy byłem piękny i młody :lol: pare lat temu można było kupić komplet figurek z metalu do np. Necromudny GW a teraz ?

Co do FOW to jest to bardzo ciekawy system min. dlatego że zamiast kosmicznych krasnali i zielonokrwistych barbarzyńców, młodzi gracze uczą się grając, współczesnej historii. Niestety cenowo FOW zaczyna być bardzo podobny do gier ze stajnii GW. Ceny są jedne z najwyższych w skali 15mm a jakość najnowszych figurek pozostawia troszkę do życzenia [np. słynne wielkie głowy żołnierzy]. Co nie oznacza że nie będe zbierać armii do tego systemu... Po prostu nie będzie to 15mm ale np 10mm czy też 6mm, o ile uda się nam ustalić jakąś norme na tym forum... :twisted:
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

Nie uwierzysz ale coraz więcej ludzi grających w WFB przerzuca się na figurki innych producentów (Gamezone robi ładne całe oddziały z metalu po dużo niższej cenie)
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Temat podzielony ze wzgledu na offtopic
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
wojt-as
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 11:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wojt-as »

Podobnie jest FOW, jest kilku producentów, ja np. kupuję oryginalną piechotę a pojazdy już kombinuję z innej firmy. Teraz chcę pokombinować z Japońcami i tutaj też będę szukał po konkurencjiz powodu braku w FOW tego produktu.
Good luck!
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

wojt-as pisze:Co do GW to spokojnie FOW odbiega grywalnościowo i poziomem zasad. Nie rozumiem niskiej oceny i porównania. Gram w oba systemy i widzę sporą różnicę.
Mógłbyś cos bliżej napisać o tej grywalności bo jakoś nie załapałem aluzji :D , pytam serio bo ciekaw jestem opinii
Pozdrawiam
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
wojt-as
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 11:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wojt-as »

np. w walce wręcz zasady są bardziej przejrzyste sama szarża jest dobrze przemyślana a nie paradnym marszem w stronę wroga, czasem nawet przez pół stołu albo nawet cały jak to zrobiłem ostatnio w 40K. Bardzo zgrabnie skonstrułowano mechanizm trudności walki z przeciwnikiem o innym poziomie wyszkolenia (bez potrzeb wielkich tabel czy skomplikowanych przepisów) Skupiasz się na grze a nie na wykorzystaniu przepisów na twoją korzyść (kierujesz się logiką a zasady poprostu bardziejto odzwierciedlają niż w 40K). Takim minusem nadal jest zasięgbroni, niestety nadal jest to rzecz umowna.
Manewrowność jednostek jest bardziej uwolniona (transportowanie, bieganie). Jeszcze wiele innych jak poruszanie dział wydobywanie pojazdów z terenu, okopywanie, poruszanie się piechoty, walka w budynkach itd...
Sporo tego, najlepiej zagrać.
Good luck!
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Ten fragment z komiksu Larry Leadhead dobrze pasuje do gry FOW...

Obrazek
sosna
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 21:03
Kontakt:

Post autor: sosna »

wojt-as pisze:Podobnie jest FOW, jest kilku producentów, ja np. kupuję oryginalną piechotę a pojazdy już kombinuję z innej firmy. Teraz chcę pokombinować z Japońcami i tutaj też będę szukał po konkurencjiz powodu braku w FOW tego produktu.
Old Glory robi niezłych Japońców. Niestety ich oferta nie powala zakresem.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Mjr Summers
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 23:45
Lokalizacja: PL

Post autor: Mjr Summers »

Japończycy do Flames of War ? To musi być jakiś niefirmowy dodatek, tak ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”