Wargaming in New Zealand

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Wargaming in New Zealand

Post autor: Bogus_law »

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

ciekawe w co grala rzeczona samica...

za historycznie to nie wygladalo z tymi 6 dymami
jakbym mial strzelac to bym powiedzial Warmachina - ale podstawki w lewym rogu dziwne
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

No dużo ludzi gra w Flames of War, osobiście sam bym zagrał. Ciekawe kiedy doczekam oficjalnie tej gry w PL, mam nadzieje że nie aż tak długo jak ten starszy pan :P
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

mnie nie ciagnie
sa lepsze systemy do WW
i praktycznie wszystkie oferuja jakis rodzaj reakcji, oczekiwania na akcje przeciwnika

a FOW to taka 40 stka tylko 2 wojenna


ale FOW ma 1 wielka zalete
jest popularny
i porzadnie wykonany, ze zdjeciami przykladami i cala ta otoczka ktora sprawia ze nie tylko hardkorowcy w to graja (jako kontr przyklad dam DBXa o ktorym anglojezyczni mowia ze sie nie da przeczytac)
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Nie da się ukryć że Flames of War jest najpopularniejszym systemem do IIWŚ jak i nie najpopularniejszym ogólnie historycznym.
Pierwsza edycja mi się bardzo nie podobała, druga ma lepsze przepisy ale pewne uchybienai pozostają.

Na polskie wydanie raczej bym nie liczył, koszt wyprodukowania tak pięknego podręcznika byłby spory ( przy zakładanym raczej niskim nakładzie ).

Na plus FoW można zaliczyć przystepność, ciekawie pomyślane pakowanie figur i modeli. Na ich stronie można znaleść sporo ciekawych artykułów tak modelarskich jak i historycznych.

Kamil88 w Poznaniu sporo ludzi w to grywa, może spróbuj się dogadać z kimś i będziesz mógł zagrać, daleko nie masz.
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Tak bo ja nie mam nic lepszego do roboty tylko tarabanić się przez pół Polski żeby zagrać i pogadać o Faces of War
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

A co powiecie Panowie na inny produkt Nowozelandzki ?

Flashpoint Vietnam - Potyczki w Wietnamie w skali 15mm - więcej informacji: http://flashpointminiatures.com/index.html
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Wiwat Nowa Zelandia :D.
O Flashpoint Vietnam wspominałem gdy pisałem przekrojowo o wargamingu w realiach wojny w Wietnamie. FV jest specyficznym systemem ale ze sporym potencjałem. Forum FV przyciągneło wiele naprawdę interesujących osób co powoduje że system się bardzo rozwija i ewoluuje.

Swoje armie w 10mm generalnie przygotowywane do ColdWarCommandera tak przyklejam aby pasowały także do FV.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”