Zdjęcia/plan Caen/Carentan !!

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zdjęcia/plan Caen/Carentan !!

Post autor: Thomas »

Witam. Potrzebuję plan miasta Caen lub też zdjęcia lotnicze Caen (w miarę dokładne), ale... z okresu drugowojennego. Mam w planach kilka pomysłów związanych z tym miejscem i dlatego poszukuję takich materiałów. Niestety jak narazie google pokazał mi plan miasta, ale współczesnego, co nijak ma się do poprzedniego wyglądu miasta. Jeśli macie zatem jakieś linki lub materiały związane z moim pytaniem, proszę o wklejenie tutaj linków, lub przesłanie na maila owych materiałów. Rzecz w sumie całkiem pilna.

Pozdro
T
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 grudnia 2006, 21:51 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Szukałem na google, ale nic ciekawego nie znalazłem. Specjalnie ściągam Ospreya Caen 1944, jak się ściągnie i będzie jakaś ciekawa mapa to ją tu umieszczę :)
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Widziałem te same zdjęcia co Bogus_law, lecz nie uważałem ich za wystarczająco ciekawe. Co do Ospreya, też nie za ciekawie. Znalazłem 2 które jako tako wyglądają, i mogą pomuc :)

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieje że trochę pomogłem :D
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Hmm... Dzięki za szybki odzew, ale muszę Was przeprosić za pewną pomyłkę. Mianowicie... Nie chodziło mi o Caen tylko o CARENTAN :oops: Caen zapadło mi w pamięci ponieważ dzisiaj, wcześniej, oglądałem na Allegro książkę o tym mieście - Caen - Droga do zwycięstwa i omyłkowo i bezmyślnie wpisałem tą nazwę w poście. Dlatego też, gdybyście znaleźli lub mieli jakieś plany/mapy/zdjęcia Carentan to poproszę o linki lub maila. Za omyłkę serdecznie przepraszam i biję się w pierś :oops: i dziękuję mimo wszystko za odpowiedzi jakie się tutaj pojawiły.

Pozdrawiam
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Obrazek

Centrum Carentan
Obrazek

Duz to nie jest , ale zawsze cos ;)

Pzdr, Franek
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Pozwole sobie zacytować tekst z filmu miś: "Oj gapciu..." A tak na serio to nie szkodzi :)

www.army.mil/cmh-pg/books/wwii/utah/utah5.htm

http://www.army.mil/cmh-pg/books/wwii/u ... Map18t.jpg (tutaj poskapili zooma)

http://www.saint-lo.fr/local/uploaded/p ... ntan31.jpg (?)

Sorry że takie małodokładne, szukałem tylkolotniczych (z góry)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Elo. Znalazłem mapkę Caen (sic!) :D Chodzi mi mniej więcej o taki wygląd map/fotek. Wiem, że to nie całe miasto, ale dość dobrze odwzorowuje to czego szukam. Mapka pochodzi z gry Close Combat Invasion Normandy jeśli się nie mylę.

MAPKA CAEN

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Tak Thmos nie mylisz się. Czemu sam na to nie wpadłem !? Mam akurat tą gre na dysku, dam ci Carentan prosto z gry :)

Obrazek

P.S: Jak chcesz to moge jeszcze trochę mapek powrzucać :) Sorry za te ciemne pola ale tak to już jest w tej grze przy podglądzie mapy.
P.S 2: widze że tłumaczysz zasady do OO2, wiec mozesz mi na prv wiadomości napisać jaka jest różnica między Anticipata a interrupt ?(Przemos 19 i Dragon nie wiedzą)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Elo. Tak się akurat składa, że też mam CC III, IV i V i wlasnie zainstalowałem V żeby znaleźć tą mapę, ale dzięki za zainteresowanie. Co do twojego pytania to odpowiedź jest w osobnym temacie w podforum OWW2

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

dragon pisze:Centrum Carentan
Obrazek
To nie jest centrum Carentan. To skrzyżowanie zwane "Dead Man's Corner" niedaleko St.-Come-du-Mont. Kto grał w Brothers in Arms np, ten zna miejsce. :)
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Jak tak mówisz to pewnie tak jest. :) Z tym , ze tak bylo napisane na stronie skad je wzialem. ;)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

dragon pisze:Jak tak mówisz to pewnie tak jest. :) Z tym , ze tak bylo napisane na stronie skad je wzialem. ;)
Jeżeli mówisz o http://www.paratrooper-museum.org/about_dmc.html (stamtąd masz podlinkowane zdjęcie) to opis brzmi: " Dead Man's Corner, in 1944, looking North from Carentan.
The left road leads to St.-Come-du-Mont, the right road leads to Utah Beach."

Gdzie tam coś o centrum Carentan, to ja nie wiem. ;)
Swoją drogą to w 1944 Carentan nie było małą miejscowością. Jeden dom i dwie drogi to centrum miasteczka? :cool:
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Tak, na tej stronie jest to zdjecie, ale tak naprawde znalazlem je na innej witrynie. Do tego dopiero pozniej dotarlem i wstawlem. :)
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”