Zimmerit

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Talib
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:13

Zimmerit

Post autor: Talib »

Zimmeritu nie nakładonao w fabrykach, ale nadal wiele pojazdów zprzed września'44 było w linni :>

Zobacze jak ten podręcznik wygląda - jesli w to wejde to raczej Normandia :>
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Zimmerit nakladano w fabrykach - a dokladnie po wyjsciu z fabryki gdzie 6 dni czekaly aby wyschly. W polowie wrzesnia 1944 roku zaprzestano nakladania Zimmeritu :).
Robie tez malowanie po 18 sierpnia 1944r - wtedy nastapila zmiana w odcieniach brazowego i zielonego.
Ale do wargamingu taki szczegol nie ma duzego znaczenia - z tym ze np tutaj zimmerit na pojezdzie zmienia statystyki ale kosztuje pare punktow, to samo malowanie typu ambush - z widocznoscia ma cos wspolnego i kosztuje swoje :)
Ale jak cos - mam zamiar grac swoimi oddzialami w takich rejonach czasowych jak sprzet sie zgadza a nie czy jest zimmerit czy jakis kolorek farbki - to waznejest w modelarstwie i kladzeniu na polke, ale w grze - mniej wazne, liczy sie zabawa :)
Hajdi
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Hajdi »

A mozecie zdradzic tajemnice co to jest ten zimmerit ?? :D
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

W skrocie jest to szpachlowka nitro :D
Niemcy od lata 1943 roku na kazdy pojazd bojowy ktory byl uzywany w bezposredniej walce (czolg, dzialo szturmowe) nakladali warstwe tego zimmeritu. Mial on za`zadanie nie pozwolic przykleic sie rosyjskim minom magnetycznym - tak jakbys chcial przylozyc magnes do drewna ;)
Nakladany byl w kilka wzorow. Najladali go kielnia / szpachla. DOdatkowo byl na nim robiony wzorek katem tej kielni - mniej zimmeritu uzywalo sie do pokrycia pojazdu w wystarczajacy sposob.
Nie nakladano go na schurtzen (plyty pancerne do oslony gasienic), samochody pancerne, transportery opancerzone (aczkolwiek sa zdjecia SdKgz 251/1 w zimmericie - ale to wyjatek) ani artylerii samobierznej (Wespe, Hummel) ani na Hetzerach. We wrzesniu 1944 roku zaprzestano nakladac (poczatkowo byla to przerwa na zbadanie czy pojazdy latwiej plona :D od zimmeritu [swiezego raczej] - co okazalo sie nieprawda - ale nie wznowiono nakladania juz nigdy. Dlatego w w/w modelacgh niemieckich z tego okresu dla zgodnosci modelarsko-historycznej nakladac wlasnorecznie zimmerit :D
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

:) nie ma to jak profesjonalna odpowiedź. Dzięki wielkie bo i ja się czegoś nauczyłem. Dotychczas spotkałem się tylko z informacją, że zimmerit zaprzestano stosować właśnie z powodu jego łatwopalności.
Jeszcze raz dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”