Wargaming dla początkujących, czyli od czego zacząć

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Diabeu
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 24 czerwca 2006, 20:17
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Post autor: Diabeu »

El Caudillo--> no coz z tym jest problem. Ja osobiscie nie bawie sie w szczegoly. Ale cecha tej skali jest masa nie szczegolowosc. Choc dobrze wycwiczony modelarz i z tym sobie poradzi. Zwlaszcza ze szczegoly w figurkach pendrakena sa- tj pasy, kolczany, male siekierki piechoty itp.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Post autor: El Caudillo »

Amerykanskie(?) Old Glory ma wielka kolekcje figurek 25mm z renesanu, oddane sa wszystkie rodzaje wojska potrzebna do przedstawienia armii z naszego terenu.
Diabeu
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 24 czerwca 2006, 20:17
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Post autor: Diabeu »

El Caudillo--> a i owszem tylko drogie sie wydaja. Wargamer ma plan do konca czerwca wiekszosc podstawowych jednostek 15mm wypuscic--> b. dobra jakosc, oraz swoj system. Wejdz na www.wargamer.pl i popatrz sobie;).
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Post autor: El Caudillo »

Wygladaja ladnie!

Ale jak oceniaszas, czy 15mm maja szanse stac sie standardem w ktory wiekszosc bedzie grala?

Bo nie dosc, ze 4-5 rozmiarow (moze sie myle) to dodatkowo mnostwo epok!
Dochodza inne systemy

Jak wy sie ludzie odnajdujecie :?

A moze dziala to jeszcze inaczej? Ktos robi sobie 2-3 armie z epoki w tej samej skali i uzycza wrogow swojego ulubionego wodza i jego jednostek innym graczom, zeby moc im sprawic lanie :wink:
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

El Caudillo , to wygląda tak. Skal figurek jest od groma, tak samo systemów , okresów historycznych ( ba inaczej wygląda armia czerwona w trakcie wojny zimowej a inaczej w trakcie Barbarossy ).

Zawsze zbieram dwie ( lub więcej ) stron konfliktu, dzięki temu nie będzi problemu ze znalezieniem przeciwnkow ( sporo ludzi chce zagrac ale juz kupowac czy malowac to znacznie mniej ;) ), rozgrywki maja sens ( a nei jakies turniejowe polfinaly rosjanie vs rosjanie vs rosjanie vs belgowie ). Z tego powodu czy akurat 15mm będzie popularne bardziej czy mniej nie jest dla mnie wazne. Bylebym mogl skompletowac to co chce. CZasami w gronie znajomych kompletujemy jakis konflikt co jest bardziej ekonomicznym rozwiazaniem.
Dodatkowym plusem wargamingu historycznego jest niezaleznosc figurek od przepisow. W dany system mozesz grac figurkami jakiejkolwiek firmy tak samo danymi figurkami mozesz grac w kazdy system do danego okresu.
pg_93
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 09:23
Been thanked: 3 times

Post autor: pg_93 »

Witam
Jak widzicie jestem tu nowy, ostatnio postanowiłem zacząć moją przygodę z hobby jakim jest wargaming historyczny jednak nie znam nikogo w mojej okolicy kto by się tym zajmował, czy jest może wśród was ktoś z Łodzi, zainteresowany okresem napoleońskim.

P.S. moglibyście mi doradzic które przepisy są do tego okresu najlepsze (do skali 1:72)?? Z góry dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez pg_93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

A skąd jesteś kolego??
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez maly_kapral, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeka

Post autor: Zeka »

Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Witam na forum a takze gratuluje wyboru hobby.
Z Lodzi jest Thomas
http://www.strategie.net.pl/profile.php ... file&u=310

on juz Ciebie pokieruje do kogo trzeba.
pg_93
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 09:23
Been thanked: 3 times

Post autor: pg_93 »

dzieki za pomoc :D

P.S. tak, jestem z Lodzi :lol: (pisałem przez "l" bo polskie znaki coś nie działają?)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez pg_93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Tyle że Tomek się napoleonami nie zajmuje...
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

To albo wskaże koledze kto się zajmuje, albo niech nad nim trochę popracuje i wyleczy z tego okresu na rzecz jakiegoś bardziej przyzwoitego ;) ;)
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Oj bo się Boguś pogniewamy.....:):)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Marcin2501 - AKA Oddział ósmy jest z Łodzi tez
Saper
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saper »

Witam.

Grami biterwnymi zajmuje sie juz od jakiegos dluzszego czasu, lecz zaczołem szukac czegos leprzego i znalazlem historyczne gry bitewne.
zainteresowaly mnie i tylko mam jeden problem mozecie mi powiedziec z kad mozna nabyc takowe miniaturki??
Szukałem na roznych stronach z grami bitewnymi, ale nie moge nic znalesc na temat historycznych(tylko LOTR, W40K itp.)
Mozecie mi cos poradzic??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”