Flames of War

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
wojt-as
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 11:18
Lokalizacja: Poznań

Flames of War

Post autor: wojt-as »

Za namową władz forum i z szaloną przyjemnością chciałbym propagować grę bitewną w realiach Drugiej Wojny Światowej Flames of War.
Na stronie flamesofwar.com znajdziecie szczegóły. Wstępnie wystawię krótką recenzję systemu. FoW jest grą stworzoną przez ekipę w której znalazły się osoby z Games Workshop co widać gdy przyjrzymy się głównemu szkieletowi systemu (podobieństwo do WK40000). Jestem weteranem Warhammer'a 40000 więc łatwo przyswoiłem sobie system ale to oczywiście tylko podstawowe zasady. Zagłębiając się byłem zdumiony jak prostymi metodami można rozbudować grę czyniąc ją bardziej realistyczną i jednocześnie nie zagmatwać zasad i nie tworząc szarej strefy ich interpretacji. Skala gry wynosi 1:100, uważam że jest to minimalna skala do rozgrywania gier bitewnych (figurkowych). Modele dzięki temu są jeszcze czytelne i miłe dla kolekcjonerów. Czyni to grę bardziej realistyczną, centymetry odwzorowują metry co pozwala na optyczne zwiększenie pola walki (ciągle na słynnym stle 48"x62"), zasięgi broni są jednak proporcjonalnie zmniejszone ale już tak nie rażą jak w WK40000. Grać można małe bitwy jak i duże, zabawa jest w obu przypadkach dobra. Walka prowadzona jest na szczeblu kompanii że tak powiem, ale w starciu między niemiecką kompanią pancerną a radziecką mam zawsze wątpliwości. Cenowo wychodzi bardzo ekonomicznie, na stronie FoW znajduje się sklep i cennik. Już po zainwestowaniu 100 zł można stworzyć podstawkę czyli HQ i dwa COMBAT PLATOONS. No i mniej malowania dla leniwych a fascynaci i tak mają pole do popisu, tutaj podaję moje ulubine rozkładówki ze strony firmowej:

http://www.battlefront.co.nz/Article.asp?ArticleID=809
http://www.battlefront.co.nz/Article.asp?ArticleID=882

Jeśli ktoś by reflektował zakup to zapraszam, mamy już kanał przerzutowy z Nowej Zelandii.
Bardzo dużym plusem jest podejście firmy do graczy. Przykładem może być wydany właśnie nowy Rule Book (w Games Workshop nazywa się to kolejną edycją), jeśli kupiłeś wcześniejszy podręcznik firma wysyła tobie tańszą (ale dobrze wydaną i w kolorze) wersję rule book'a za friko. Trzebabyło tylko udokumentować posiadanie takowej (no to już trudniejsze ale znam takich którzy wymataczyli to jakoś).

Gra toczona jest na trzech etapach:
early war
mid war
late war

Oprócz tego wychodzą kodeksy do poszczególnych stron i armii.
Niestety nie ma nic narazie o PSZ. W planach jest wojna na Pacyfiku więc musimy troche poczekać. W każdym razie zawsze można skolekcjonować LWP lub tak jak ja 10Pułk Dragonów 1DPanc gen. Maczka posługując się szczegółowymi opracowaniami Pana Eugeniusza Nowaka i zasadami tworzenia brytyjskich kompanii.
Na wszelkie pytania z chęcią odpowiem i zapraszam do gry.
Good luck!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”