Tereny do gier 15/20/28mm

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Fromhold »

Goldi pisze:
Fromhold; masz jakieś fotki? Trzyma sie szpachla tektury?
Szpachlę stosuję tą
http://www.biotech2.pl/grafika/hirsch/27.jpg
Daje świetną fakturę dzięki drobnym ziarenkom. Bardzo dobrze się trzyma tektury, można tym robić imitację tynku, nawet wyrypanego, spod którego widać cegły etc. Na dach dawałem tekturę falistą. Oba domki nie są jeszcze pomalowane więc nie robiłem jeszcze fotek.
Całość jest jednak cholernie pracochłonna, zwłaszcza drapanie igłą i rzeźbienie kamieni.
Bo zaznaczyć trzeba, że zdecydowana większość domów normandzkich jest wykonana z kamienia, a w 1944 dość rzadko otynkowanych, zwłaszcza na wsiach, a w miastach ściany szczytowe.
Mam w planach jeszcze jeden patent, dużo prostszy, choć nie tak efektowny. Myślę że na 15 mm będzie ok.
Jak się sprawdzi nie omieszkam się pochwalić.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Umpapa »

Próbowalem zrobić formy (wałek oraz duża pieczęć 10 x 10) do wyciskania faktury kamiennej w zaprawie/szpachli, zarowno ścian domków normandzkich jak i bruku. Forma z drutu i pasemek kleju termoutwardzalnego (gluegun). Wyszło średnio. Kiedyś na pewno spróbuje raz jeszcze.

IMHO wałki do wyciskania faktury kamieni/bruku to przyszłość wargamingu.

Goldi pisze:H0 owszem jest cool ale więcej gram w 1;72 i 28mm...a 1;72 to juz skala 00
W 1:72 wykorzystuje nawet domki z TT i zazwyczaj różnicy nie poznać. Po jednej stronie makiety ma domy z 1:72, na środku z H0 a z drugiej strony TT i nkt się nigdy nie poznał.

Puszczę niezabawem na blogu zdjęcia z AAR CoCa z MIchałem Lando to sam zobaczysz. Michael Lando też nie widział problemu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 kwietnia 2014, 20:08 przez Umpapa, łącznie zmieniany 1 raz.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Fromhold »

Ja myślałem też o odlewaniu całych ścian w płaskiej formie z fakturą kamienia, ze szpachli gipsowej. Może kiedyś spróbuję, ale to też projekt z kategorii ambitnych.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Umpapa »

Podobnie planowałem na twarde płytki/karton nakładać cienką warstwę szpachli i wyciskać fakturę kamieni. Po wyschnięciu wycinać i wklejać okna i kleić domki.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Kadzik

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Kadzik »

A nie lepiej użyć styroduru albo foamboardu? Łatwo się w tym rzeźbi długopisem i jest bardzo wytrzymałe.
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: MichaelLando »

Styrodur świetna sprawa. Chyba wszystko można z niego zrobić :) Ale z tego co zauważyłem to ciężko go dostać. W budowlanych czasami się zdarzy, że mają ale w nieodpowiedniej dla mnie grubości. Ostatnio całkiem przypadkiem znalazłem sklep ze styrodurem w Szczecinie. Grubość od 1 do 20 cm więc można zrobić domek i góry :)
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Goldi »

Generalnie planuje zrobic 2-3 domki i odlac to w zywicy (mam jej pare kg) wiec niech i bedzie pracochłonne...byle było ładnie
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
SAMURAJ
Adjudant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 listopada 2011, 20:25
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: SAMURAJ »

Panowie czemu sobie tak utrudniać zrobienie takiego domku jest proste i tanie tylko pokombinować trzeba troszkę :D Ja mam już patent i na drewniany i na murowany jutro zrobię fotki i wam pokażę moje domki do 72 i 28 mm. Aj żebym to ja bliżej W - wy mieszkał to już dawno miał bym tego stosy było by komu to robić i dla klimatu pod gry bo i sporo tam grywacie. A tak to z kim grac człowiek tu nie ma, a lubi takie rzeczy tworzyć i dupa. Stwierdziłem ze jak ma się kurzyć i walać po domu to projekty odłożyłem. Widzę potrzebujących tu jest wielu ;/ może coś pomogę pokazujac Wam jakie to proste i sami sobie porobicie? :D
"Mądry dowódca przede wszystkim dąży do zwycięstwa, a dopiero potem do bitwy."
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: MichaelLando »

Z chęcią zobaczę jak te domki robisz, czekamy na foty. A jak mają się u Ciebie kurzyć to możemy się dogadać :D
Awatar użytkownika
SAMURAJ
Adjudant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 listopada 2011, 20:25
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: SAMURAJ »

No to moje domy w 28 mm jak coś piszcie na prv w razie gdyby ktoś miał pytania . Ps to oczywiście w 80 % niepokończone i w wersji ruin . Oprócz kościoła :D . Takich całych mało zniszczonych sie nie podjąłem jeszcze ale idzie takie tez zrobić miało to być małe miasto z murkami itd jakimś magazynem i budynkami w stanie rożnym jak po typowym bombardowaniu czy ostrzale artyleryjskim . I co ważne grywalne a nie zrobione pod dioramę ale bawiłem sie w jakieś tu firanki w środku pomalowałem ściany mieszkania :D . No całość była by dożo ładniejsza gdyby mi to wszystko nie padło - zniechęcenie itd . :cry:
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Ostatnio zmieniony wtorek, 15 kwietnia 2014, 15:38 przez SAMURAJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mądry dowódca przede wszystkim dąży do zwycięstwa, a dopiero potem do bitwy."
Awatar użytkownika
SAMURAJ
Adjudant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 listopada 2011, 20:25
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: SAMURAJ »

A tu do 72 myślę ze do Września 39 będą dobre . No to nie jest szczyt moich możliwości to raczej projekt taki próbny był tu spokojnie można porobić całe wioski stodoły , obórki :D oraz w formie zniszczonej mniej lub więcej . Te dachy czarne nie są skończone a właściwie do przerobienia - to miało być coś ale dachówka z blachy stosowana w tamtym czasie
ale tak mniej więcej to wygląda i wszystko z patyczków po lodach i zapałek :D .
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

"Mądry dowódca przede wszystkim dąży do zwycięstwa, a dopiero potem do bitwy."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Sarmor »

A te murowane z czego są? Bo po zdjęciach trudno określić.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
SAMURAJ
Adjudant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 listopada 2011, 20:25
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: SAMURAJ »

Haaa stary nigdy byś nie zgadł i może nawet nie uwierzysz z podkładów pod panele podłogowe :D tanie to to jak borszcz kupisz w Castoramie na tony za grosze i cuda idzie z tego zrobić tylko troszkę fantazji a podstawki ze skrzynek na mandarynki sprawdza sie to super i dają to za darmo w sklepach z warzywami owocami itd bo idzie to jako odpad zazwyczaj . Albo leć na jakiś targ do ludzi co handlują takimi produktami na pewno będą mieć takie skrzyneczki . Malowałem farba akrylowa biała pomieszana z barwnikami do farb akrylowych grosze w sumie wychodzi bo masz to na litry a barwniki parę złoty kosztuje max do 5 zł , kupujesz np 5 l białej i mieszasz to tylko z barwnikiem w małych proporcjach . Np można to sobie wymieszać w kubeczku po jogurcie i ognia . :D Chcesz jaśniej barwy wlewasz białej więcej , ciemniej wlewasz barwnik czarny , a ładnie sie pokrywa jak widać i są efekty :D I tylko robić robić ... . :D i grac .
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 kwietnia 2014, 16:01 przez SAMURAJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mądry dowódca przede wszystkim dąży do zwycięstwa, a dopiero potem do bitwy."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Sarmor »

Uwierzę, bo już się z tym spotkałem. :P
TheNode.pl – zapraszam!
Kadzik

Re: Tereny do gier 15/20/28mm

Post autor: Kadzik »

Niezłe. Wyglądają naprawdę fajnie.
W sklepie przez pewien czas używaliśmy domków z tych płyt pod panele. Za długo nie wytrzymały niestety. To nie jest dobry materiał do robienia makiet.
Osobiście uważam, że albo zrobić coś szybko i tanio, albo drogo i porządnie. Przy lekkich i mało wytrzymałych materiałach problemem jest nie tylko możliwość uszkodzenia makiet w trakcie gry, ale również przy przechowywaniu i transporcie. Zamiast tych płyt lepiej wykorzystać foamboard; droższy, ale wytrzymały. Swoje domki do M&T wrzucam do kartonu, który ze 2-3 razy spadł mi z szafki i nic się im nie stało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”