System Deus Vult

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
kubzzon1987
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 października 2013, 16:10
Lokalizacja: Wawa

System Deus Vult

Post autor: kubzzon1987 »

Ktoś miał okazje sprawdzić ten system? Chyba nie jest popularny w Polsce a wygląda ciekawie, trochę mało informacji jest na temat tego systemu, podstawkowanie widzę podobne jak w DBA, ktoś może grał?
Awatar użytkownika
Martie
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:27
Lokalizacja: Łódź

Re: System Deus Vult

Post autor: Martie »

Zainteresowałem się tym systemem głównie przez świetne figurki Fireforge.
Z DBA nie ma wiele wspólnego. Figurki podstawkowane pojedynczo tak aby dało zdejmować przy stratach. Jednostka składa się ze "standów". Stand piechoty - 6 modeli, stand jazdy 2 modele. Jednostki mogą mieć od 2 do 8 standów. Dodatkowo wystawia się wodzów na osobnych podstawkach, którzy mogą operować samodzielnie lub wraz z przyłączoną jednostką.
W systemie autorzy zawarli wiele ciekawych reguł: unikalne karty charakterystyk dla wodzów, pojedynki wodzów jeden na jeden, ciekawy system rozstawiania armii (z wykorzystaniem zwiadowców) .
Niestety jeszcze nie grałem, ciągle jestem na etapie kompletowania armii i poznawania przepisów.
Awatar użytkownika
kubzzon1987
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 października 2013, 16:10
Lokalizacja: Wawa

Re: System Deus Vult

Post autor: kubzzon1987 »

Brzmi ciekawie, rownież zwrocilem uwage ze wzgledu na swietne figurki (ach ci Krzyżacy!) od pewnego czasu mam "fazę'' na wojny polsko-krzyzackie tymi figsami i byc moze w tym systemie staram sie wiec uzyskac jakies informacje, a nie wiesz mniej wiecej ile potrzeba oddzialow do tzw. "Armi Startowej'', powaznie zastanawiam sie nad skladaniem jednostek Zakonu.
Awatar użytkownika
Martie
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:27
Lokalizacja: Łódź

Re: System Deus Vult

Post autor: Martie »

W podręczniku jest mowa o małej armii na ok 1000 pkt. Wg rozpiski dla Krzyżaków potrzeba by ok 24 modele konne i 36 pieszych. Skirmish to to nie jest.
W wątku dotyczącym konkursu modelarskiego możesz zobaczyć początki mojego malowanie modeli do Deus Vult.
Wieża
Caporal-Fourrier
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 6 października 2011, 21:14
Lokalizacja: łódzkie

Re: System Deus Vult

Post autor: Wieża »

Hej Martie, też lokalizuję się w Łodzi, jak byś miał ochotę pograć z kimś w Deus Vult lub Revenge, to daj znać. Na pw wysłałem Ci wiadomość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”