Wargamer - opinie o sklepie

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
fanir
Adjudant
Posty: 204
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Kielce

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: fanir »

Fromhold pisze:Sprzedawca miałby pilnować czy daje się figurki do pomalowania czy daje się je za pieniądze?? Jak miałby to kontrolować ? Nie sądzisz, że jeden człowiek ma tam aż nadto zajęć, żeby miał jeszcze pełnić role 'policyjne'? Jest tyle miejsc w których można takie rzeczy załatwić, że na prawdę nie ma potrzeby chodzić z tym do sklepu. To nie bazar.
Trudno mi powiedzieć wiem natomiast że w wargamerze w Warszawie nikt nie ma o to pretensji (specjalnie spytałem się o to sprzedawcy), więc jeżeli coś jest możliwe w jednym sklepie to dlaczego w drugim jest zupełnie nie do przyjęcia?
Powiem więcej - nikt nie miał pretensji gdy gracze grali odlewami lub, o zgrozo, nimi handlowali w sklepie.
Jeśli chodzi o sprzedawce z Kielcekiego WG to to jestem mu o tyle wdzięczny że to dzięki niemu rozpocząłem swoją przygodę z bitewniakami które demonstrował na pokazie urządzonym w moim gimnazjum parę lat temu
Z mojej strony już zakończę tą dyskusje bo obawiam się że może zakończyć się niepotrzebną kłótnią.
Awatar użytkownika
Corsarii
Sergent
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 5 października 2009, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Corsarii »

fanir pisze: Nie wiem czemu wymiana figurkami albo kartami jest żartem. Wiem że w innych sklepach jest to dość powszechnie praktykowane. W karacianki jakoś nigdy nie grałem ale słyszałem że wymiana kart to nieodłączny element zebrania dobrej tali.
Byłem kilka razy w kieleckim WG i widziałem jak ludzie wymieniali się kartami do Veto nawet ze sprzedawcą.
Co do samego WG to nie narzekam, zazwyczaj wszystko jest ok, czasem faktycznie trzeba dłużej poczekać np. właśnie na Xystona, ale zawsze o tym informują.
Na warsztacie - wszystkiego po trochu....
"Rzucisz szelmę w jedną przerębel, to on ci drugą wypłynie i jeszcze śledzia żywego w pysku trzyma"
"Oj oj oj wojna panna zła, chłopca zabrać chce, a on jej kosza da"
fanir
Adjudant
Posty: 204
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Kielce

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: fanir »

Mam pewne pytanie. Wie ktoś jak jest z Xystonem w WG? Na stronie mają tylko część produktów ale z doświadczenia wiem że trochę kiepsko jest z aktualizacją strony (nie usunęli z katalogu rzeczy do FoW'a których BF nie produkuje od jakiegoś czasu). Czy nowsze figurki też są dostępne tylko nie figurują w katalogu internetowym czy dostępne są tylko te stare?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Telamon »

Są dostępne, trzeba pisać na e-maila.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Telamon »

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział (bo strona główna sklepu jest kiepskawo aktualizowana)

Rabatowe progi (dzisiaj zamawiałem Machabeuszów, podejrzewam iż będę jedynym graczem FoGowym z tą armią na terenie Starego Kontynentu. :D) zostały podniesione.

Teraz na 5% trzeba wydać 800 zł, na 10% 1800...
Kadzik

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Kadzik »

A kiedyś było inaczej? Wydaje mi się, że poniższe sformułowanie jest dość czytelne:
Co zyskujesz:

Stopień Towarzysza uprawnia Cię do 5% rabatu na wszystkie zakupy w naszym sklepie bez względu na wartość zamówienia.

Jak zdobyć:

Poziom Towarzysza uzyskasz składając u nas zamówienia na KOLEJNĄ łączną kwotę 500 zł.
(podkreślenie i pogrubienie moje, kapitaliki są w oryginalnym regulaminie programu rabatowego: http://wargamer.pl/index.php?secId=12)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Telamon »

Ok, moja wina :twisted: "KOLEJNĄ" :twisted: - przeoczyłem.
Wynika to z tego iż przy ostatnim mym zamówieniu policzono mi nieprawidłowo rabat 5%, do progu 800 zł brakowało mi zgoła 80 zł toteż (z racji iż i tak zamówień dokonuję bezpośrednio na e-maila) z góry nieprawidłowo założyłem iż kwoty z zamówień się kumulują zamiast przyjąć (jak to stało w tekście na nieodwiedzanej stronie sprzedawcy) iż to był zwyczajny jednorazowy rabat ze zwykłej życzliwości sprzedawcy. Mea Culpa, plus dla nich.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Telamon »

Po ostatnim zamówieniu(ach) mam dość zakupów modeli za pośrednictwem Wargamera. Zamówiłem towar 30 XI (drugie zamówienie złożyłem w następnym tygodniu). Machabeusze, Xyston, chyba z 43 blistry, plus trawy dwie AP... kwota 872 zł, myślę iż to całkiem poważna suma. Kwotę uiściłem niezwłocznie przelewem (pazerny byłem na darmową przesyłkę), wszystko ze swej strony załatwiłem i pozostało mi jedynie czekać.

Minęły jakieś trzy tygodnie, Kadzik nieoficjalnie w sb poinformował mnie tuż przed świętami iż żydzi dotarli. Ucieszony z tego faktu przez święta pomalowałem konie dla lekkiej jazdy, specjalnie dla niej wybrałem mustangi nexusa. Zaraz po nich (świętach) wysłałem zapytanie do wargamera z zapytaniem o datę wysyłki. Jako iż to okres remanentu rozumiałem brak odpowiedzi... po przerwie świątecznej doczekałem się w końcu odpowiedzi i wiadomości, że z tej sterty blistrów przyszło raptem 13 (a może mniej, już nie pamiętam), na kwotę nieco ponad 200 zł.

Zirytowałem się nieco. Rozumiem iż Scotial Grendel to mała firma, przy której Wargamer jest olbrzymem, więc dostanie większej ilości - zwłaszcza tak niszowych modeli jak żydzi - może być trudne. Ok. Rozumiem także to, że modele są sprowadzane przez pośrednika (Northstara) co jest kolejnym utrudnieniem. Ale myślę iż po dotarciu modeli do kraju (lub Wargamer powinien to ustalić z Northstarem niebawem po złożeniu u niego zamówienia, zapytać się o dostępność, następnie poinformować mnie o tym i zapytać o chęć kontynuowania zakupu) powinienem zostać niezwłocznie poinformowany o brakach, stanie zamówienia, ochocie tak jak to robi np. właściciel Exito. Gdyby tak zrobiono od razu wziąłbym bez wahania i cierpliwie czekał na resztę, nawet gdyby się to miało ciągnąć.

Skoro jednak dowiedziałem się o tym dopiero po fakcie to grzecznie odmówiłem i zażądałem zwrotu pieniędzy za całość. Nie zgodziłem się na dostarczenie mi tego co jest po 10% zniżce i zwrocie reszty pieniędzy - już raz tak zrobiłem, przy Seleukidach, w efekcie mam np. dwie częściowe grupy bojowe, których nie maluje bo nie wiem czy kiedyś uda mi się dostać więcej modeli do ich wykończenia i które są zawieszone między malowaniem, a sprzedażą.

W tym momencie miałem jeszcze wyrzuty sumienia, bo zostawię sprzedawcę z towarem trudnym do zbycia itd. Przeszły mi one niebawem... na nędzny zwrot mych pieniędzy przyszło mi czekać 2,5 tygodnia. Po tygodniu, gdy zacząłem się "dobijać do drzwi" dowiedziałem iż z powodu kłopotów z bankiem pieniądze jeszcze nie zostały do mnie wysłane, ale jeszcze tego samego dnia zrobią to... mija kolejny tydzień, kolejne dni i znów się dobijam o swoje... dopiero wówczas (22 I) pieniądze mi odesłano, sam Sosna poinformował mnie o tym w e-mailu (o treści "..." plus załącznik z dowodem dokonania przelewu).

Cóż, jeżeli będę w przyszłości nabywał coś jeszcze w Wargamerze (chodzi mi głównie o uzupełnienie tych dwóch grup bojowych) to tylko w małych ilościach, przesyła za pobraniem jak to robi (chyba on) GRZ. Jako iż ilość dostępnych producentów figurek starożytnych 15mm u nich jest aktualnie żadna narzekać nie będę. Wielkie zamówienia zrobię bezpośrednio u Xystona, szybszy przepływ informacji i czas realizacji. Znalazłem sobie nowego dostawcę Corvusów, http://strategiacg.shoper.pl/, robiłem z nimi interesy na allegro i zawsze byłem zadowolony z obsługi i czasu realizacji (przy okazji mają większy asortyment innego towaru, a dip Army Paintera nie kosztuje u nich 138 zł za puszkę).
Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Staff Sergeant
Posty: 216
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2012, 15:52
Lokalizacja: Warszawa/Loos

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Nie chcę podważać Twojej przygody z Wargamerem, ale tylko napiszę, że mój kontakt w sprawie Corvusowych Kartagińczyków oraz ich wysyłka przebiegały bez najmniejszego problemu. Może to kwestia Twojego pecha lub mojego szczęścia, ale dobrze wiedzieć o http://strategiacg.shoper.pl/ jako innym, potencjalnym źródłem CB w razie braków u Wargamera. ;)
"Gassed last night, and gassed the night before
Going to get gassed tonight;
If we never get gassed anymore.
When we're gassed, were sick as we can be
For Phosgene and Mustard Gas is much too much for me."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Telamon »

Z tego co mi pisano (m.in Kadzik) Corvus Belli jest dostarczany bezpośrednio od twórców, bez pośredników... owce, które zamówiłem dotarły w każdym razie na czas do kraju. Więc jeżeli coś zamawiasz z Corvusa to to dostaniesz (tak jak np. figurki z OiM).
Kadzik

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Kadzik »

Napisze od razu, żeby nie było później problemów.
Obecnie Corvus Belli weszło na rynek amerykański i kraje trzeciego świata jak na przykład Polska spadają w kolejności dostaw na sam koniec. A że Hiszpanie nie nadążają z produkcją, dostawy będą bardzo bardzo różnie.

Za problemy przepraszamy.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Telamon »

Inne sklepy z Corvusem też niestety mają problemy (moi Kapadoccy przyjdą nieco później... ale przyjdą).

W kwestii Xystona już sobie jakoś chyba też poradziłem:

http://www.northstarfigures.com/list.php?man=89&page=1

Po prostu jeden pośrednik mniej, może coś to zmieni. Koszta przesyłki to jedynie 15% z kosztów zamówienia, cena mniejsza (3.50 funta), czas realizacji dwa tygodnie (zamawiałem przez nich Artizanowych Landsknechtów). Przy małych ilościach (słonie, harcownicy, thureophoroi) jakoś to przeżyję.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: MKG »

Handel wirtualny... blech!
Kadzik

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: Kadzik »

Telamon pisze:Inne sklepy z Corvusem też niestety mają problemy (moi Kapadoccy przyjdą nieco później... ale przyjdą).
Pisałem już, że Corvus wszedł na rynek USA i nie wyrabia z produkcją. A rynek polski nie jest priorytetem.

Po prostu jeden pośrednik mniej, może coś to zmieni. Koszta przesyłki to jedynie 15% z kosztów zamówienia, cena mniejsza (3.50 funta), czas realizacji dwa tygodnie (zamawiałem przez nich Artizanowych Landsknechtów). Przy małych ilościach (słonie, harcownicy, thureophoroi) jakoś to przeżyję.
Powodzenia. Wargamer zamawia bezpośrednio od nich, więc jeżeli narzekałeś na braki to i tutaj będziesz miał problem.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Wargamer - opinie o sklepie

Post autor: GRZ »

Daj mu marzyć ;p
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”