Polskie figurki

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem założenia strony/bloga, poświęconego polskim produktom związanym z wargamingiem - figurkom, akcesoriom, modelom, walizkom - ogólnie wszystkiemu temu, co przydatne w grach i pochodzi z Polski. Rok temu wykupiłem nawet domenę, jednak jako że leniwy jestem niemożebnie, zebrałem się z tym dopiero teraz. Rezultatem jest blog http://polskiefigurki.blogspot.com, który będzie służył do szybkiego prezentowania krótkich, mam nadzieję, że bardzo aktualnych wiadomości dotyczących powyższego tematu. Wiem, że forum odwiedza co najmniej kilku producentów, rzeźbiarzy i autorów zasad - polecam więc się ewentualnie ich uwadze.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Sarmor »

Dobra inicjatywa!
Sam myślałem o tym, tylko że w języku angielskim, żeby nasze nowości szły w świat. Ale jednak prowadzenie jednej strony internetowej na razie mi wystarczy...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Dorzuciłem też wersję angielską. Kiedy zastanawiałem się nad tą stroną, miała być wyłącznie w języku angielskim ale.. nic z tego nie wyszło. I ostatecznie jest dwujęzyczna:)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: AWu »

Ładnie ładnie, ja miałem misję nauczać Anglosasów historii Polski, ale mi szybko przeszło niestety...
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Asienieboje »

AWu pisze:Ładnie ładnie, ja miałem misję nauczać Anglosasów historii Polski, ale mi szybko przeszło niestety...
Bo to potrzeba dużo cierpliwości ;)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Pablo »

Bardzo ciekawy pomysł, mam nadzieję, że się sprawdzi. No i dobrze, że dotyczy figurek nie tylko do gier historyczych.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Muszę z przyjemnością powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony zarówno reakcjami ludzi dotyczacymi powstania samego bloga, jak i liczba informacji, jakie mozna publikowac na temat produktow z Polski. Szkoda tylko, ze pewna czesc firm jest srednio zainteresowana wspolpraca. No ale coz... Bywa:)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Pablo »

Inkub pisze:Muszę z przyjemnością powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony zarówno reakcjami ludzi dotyczacymi powstania samego bloga, jak i liczba informacji, jakie mozna publikowac na temat produktow z Polski. Szkoda tylko, ze pewna czesc firm jest srednio zainteresowana wspolpraca. No ale coz... Bywa:)
No cóż, jaki kraj taki obyczaj. Jak wrzucisz licznik wejść na stronkę to myślę, że szybko zmienią zdanie. 8-)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Może i masz rację. Na razie nie ma się specjalnie czym chwalić, zresztą miałem nie dawać licznika, ale coś w tym jest. Zainstalowałem:)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

Pozwolę sobie jeszcze podbić temat:) Zaglądajcie, obserwujcie, bo to mnie dopinguje do działania. Na razie dość średnio pod względem odwiedzających osób, średnia miesięczna wynosi ok. 45 unikatowych użytkowników dziennie. Maaaarnie też wygląda oferta firm historycznych. W skrócie wygląda to tak, że na 10 newsów dotyczących gier sf/fantasy, jest jedna dotycząca gier historycznych, przy czym Wargamer zawyża tę średnią;)
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Asienieboje »

Inkub pisze:Maaaarnie też wygląda oferta firm historycznych. W skrócie wygląda to tak, że na 10 newsów dotyczących gier sf/fantasy, jest jedna dotycząca gier historycznych, przy czym Wargamer zawyża tę średnią;)
I o to właśnie chodzi... :(
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Inkub »

I to jest pole do popisu dla naszych rodzimych firm - istniejacych i jeszcze nieistniejacych. Na Fanaticusie miała nawet miejsce dyskusja na temat dostępności polskich figurek. Ktoś szukał polskich żołnierzy z 1920 r. I nic. I padło stwierdzenie, że to tak, jakby żadna firma amerykańska nie robiła figurek z okresu AWI. I coś w tym, niestety, jest. A konflikt aż się prosi o coś, każda skala gry możliwa do zrealizowania, mnóstwo sytuacji na froncie... Gdybym robił coś, to właśnie byłby zapewne konflikt, który byłby pierwszy w realizacji figurkowej. To albo wspołcześni polscy żołnierze z kontyngentów.
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Polskie figurki

Post autor: Asienieboje »

Takich luk jest jeszcze więcej, ale faktycznie robiłem rozeznanie i do okresu 1918 - 1921, ciężko jest coś znaleźć (ja nie znalazłem), jeżeli chodzi o Polaków. Na Salute ludzie szukali polskiej Napoleonki i jedynie poza legionami Dąbrowskiego nie było niczego (ja w sumie znam jednego tylko producenta, który robi Polaków dla tego okresu w 28mm - ale ja mało wiem ;) ). Teraz na jednym z obserwowanych przez mnie blogów Kanadyjczycy odrywają hipotetyczny (modern) scenariusz walk Polaków z Rosjanami o Kaliningrad i PT-91 odgrywane są przez T-80. Jest więc coś w tym temacie...
headache

Re: Polskie figurki

Post autor: headache »

Asienieboje pisze:Teraz na jednym z obserwowanych przez mnie blogów Kanadyjczycy odrywają hipotetyczny (modern) scenariusz walk Polaków z Rosjanami o Kaliningrad i PT-91 odgrywane są przez T-80. Jest więc coś w tym temacie...
A podrzucił byś link do tego bloga chętnie pooglądam, bo mam podobny pomysł :)

Twardego robi Tololoko z żywicy
http://www.tololoko.pl/katalog-militarny/15.html

i jeszcze firma Modell Trans robi zestaw do konwersji z T72 od Revella,
http://www.sklep.tankmodels.pl/modell-t ... 72155.html

:)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Polskie figurki

Post autor: Cisza »

headache pisze:
Asienieboje pisze:Teraz na jednym z obserwowanych przez mnie blogów Kanadyjczycy odrywają hipotetyczny (modern) scenariusz walk Polaków z Rosjanami o Kaliningrad i PT-91 odgrywane są przez T-80. Jest więc coś w tym temacie...
A podrzucił byś link do tego bloga chętnie pooglądam, bo mam podobny pomysł :)

Twardego robi Tololoko z żywicy
http://www.tololoko.pl/katalog-militarny/15.html

i jeszcze firma Modell Trans robi zestaw do konwersji z T72 od Revella,
http://www.sklep.tankmodels.pl/modell-t ... 72155.html

:)
Niestety jest kwestia ceny. Modele Tololoko mają ceny zaporowe. Bał bym się grać tak cennym modelem czy go transportować.

W skali 1/285 zrobiłem konwersję PT-91 z T-72 GHQ

Obrazek
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”