Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Torgill »

Witam!
Zmęczony produktami i polityką GW, chciałbym dowiedzieć się, czy są jacyś zapaleni wargamerzy historyczni we Wrocławiu.
Przymierzam się do zbierania armii historycznych właśnie - zastanawiam się zresztą nad systemami. Dobre wrażenie sprawiło na mnie Ogniem i Mieczem ale zastanawiam się też nad DBA (w tym dodatkiem DBRR) oraz FoG (też z utęsknieniem będę czekał na dodatek o renesansie).
No i teraz pytanie jaki system preferują wrocławscy wargamerzy oraz jaką skalę.
Myślę, że na początek wybiorę 1:72 - w porównaniu z GW będzie to niesamowity skok cenowy :)
I pytanie do doświadczonych graczy, czy do skali 1:72 zastosować większy rozmiar podstawek (określony przez DBA/FoG), czy zostać przy tych mniejszych (które pasowałyby również do OiM)?
Myślę, że warto zebrać grupkę wargamerów z Wrocławia i spróbować podjąć wspólne decyzje - żeby było kilka osób do zabawy w historyczne bitwy.
Ostatnio grałem bitwę z kolegą Zalewem z Wrocławia w Ogniem i Mieczem. Relacja z bitwy znajduje się pod tym linkiem:
LINK
Graliśmy na początek na kartoniki, żeby wypróbować system i gra się bardzo przyjemnie.
Proszę o opinie Wrocławian i wszystkich doświadczonych w historycznym wargamingu graczy.
Diabeu
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 24 czerwca 2006, 20:17
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Post autor: Diabeu »

Też jestem z Wrocka. Gram we Flames of War i zacząłem zbierać armię RON do OiM. Zastanawiam się nad zbieranie FoG. Oczywiście najlepiej by mi się grało Polakami ;). Myślę, że najlepsza skala to 15mm. Bardzo fajnie wygląda też 10 mm. Jakbyś był zainteresowany to mam na zbyciu całą masę figurek 20 mm (1:72). chętnie sprzedam za 50% ceny ewentualnie wymienię na 15 mm.
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

No ja niestety we Wrocławiu od paru lat nie mieszkam ale na południu Polski jest silna grupa graczy w DBA
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Diabeu
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 24 czerwca 2006, 20:17
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times

Post autor: Diabeu »

No właśnie we Wrocku siedzę. Mi żona i dziecko niestety nie pozwolą na całodzienny wyjazd niestety... Gdybyś ktoś jednak przyjechał do Wrocławia to na pewno kilka godzin znajdę ;)
asusik666
Appointé
Posty: 45
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: asusik666 »

Ja jestem z Wrocka Gram W WAB i chce się jeszcze nauczyć w inne systemy historyczne. Na marginesie, gram jeszcze w WFB i WH40k.

Pozdro ASUSIK666
Skończone:
Maluje się: II/49, II/56, II/78,
W planach: I/28, I/52, II/11, II/30, II/80, III/4, III/5, III/7, III/8, III/40, III/48, III/54, IV/17, IV/30, IV/66,


http://www.modelmylifework.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Raleen »

Witaj

Mam nadzieję, że ekipa wrocławska zjawi się niedługo. Wysłałem im dodatkowo wieści mailem, bo ostatnio mieliśmy dłuższą przerwę w nadawaniu, do tego teraz taki okres sesyjno-egzaminacyjny niektórzy mają, wiadomo jak to bywa :) .

Co do WFB i WH 40k to i u nas się trafia. Zasadniczo jest to forum o systemach historycznych, ale nie jesteśmy fanatykami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Torgill »

Witam!

Ja chętny na bitwę, czas będę miał dopiero od następnego czwartku (pod koniec czerwca).
Pracuję w tej chwili nad prostymi zasadami do czasów napoleońskich, mam nawet dwie armie (Francuzi, Rosjanie) w skali 1:72.
Ktoś zainteresowany rozgrywką testową?
asusik666
Appointé
Posty: 45
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: asusik666 »

Chciałbym się umówić na grę w DBA w skali 1:72.
Pozdrawiam
Skończone:
Maluje się: II/49, II/56, II/78,
W planach: I/28, I/52, II/11, II/30, II/80, III/4, III/5, III/7, III/8, III/40, III/48, III/54, IV/17, IV/30, IV/66,


http://www.modelmylifework.blogspot.com
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Torgill »

Link do tematu na forum Strategie z próbną bitwą w systemie napoleońskim dla skali 1:72:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=50&t=10139
Awatar użytkownika
pattom
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2010, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: pattom »

Czołem,

Ktoś z forumowiczów gra może we Flames of War?
pattom
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Grodzio »

Odnośnie FOW to więcej o graczach z Wrocławia (i nie tylko) dowiesz się pewnie tutaj: http://wargamer.pl/forum/viewforum.php?f=99
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Torgill »

Przymierzam się powoli do FOGa w wersji dla 1:72 (chwila wytchnienia od moich Bogów Wojny - Napoleona. Ktoś chętny z Wrocławia?
Mam zapodstawkowane jedno pudełko republican roman infantry, roman cavalry, carthaginian infantry, gallic cavalry (dla Kartaginy) i dwa słonie.
Ewentualnie mógłbym spróbować DBA, ale nie mam podręcznika (wystarczy nieoficjalny przewodnik?) i musiałbym zrobić miarki.
Ktoś chętny do grania?
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Wargaming historyczny Wrocław i kilka pytań

Post autor: Pablo »

Do Wrocławia mam daleko, więc powiem tylko szkoda że skala nie 15mm.

Jeśli chodzi o FoG-a czy DBA to ta skala 15mm jest bardziej popularna w Polsce i łatwiej znaleść sparing partnera, a graczy nie ma za dużo.

PS. Wyslij mi pw z mailem to postaram Ci się pomóc w sprawie DBA.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”