Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
headache

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: headache »

Cisza pisze:system, chyba napoleoński, na podstawie właśnie domowej mechaniki. Przez około 2 godziny oddziały poruszyły się może o kilkanaście centymetrów, a gracze zastanawiali się jaki wpływ będzie miał współczynnik siły wiatru i rodzaju podłoża na skuteczność ostrzału z działa (mało brakowało a pojawiłby się również losowany przed grą współczynnik skacowania obsługi działa po całonocnej imprezie
Pewnie Napoleon Newbury Rules ;) trzy razy miałem okazję grać i trzy razy po ośmiu godzinach nie było rozstrzygnięcia bitwy :shock: :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Raleen »

headache pisze:
Cisza pisze:system, chyba napoleoński, na podstawie właśnie domowej mechaniki. Przez około 2 godziny oddziały poruszyły się może o kilkanaście centymetrów, a gracze zastanawiali się jaki wpływ będzie miał współczynnik siły wiatru i rodzaju podłoża na skuteczność ostrzału z działa (mało brakowało a pojawiłby się również losowany przed grą współczynnik skacowania obsługi działa po całonocnej imprezie
Pewnie Napoleon Newbury Rules ;) trzy razy miałem okazję grać i trzy razy po ośmiu godzinach nie było rozstrzygnięcia bitwy :shock: :lol:
To widzę, że bardziej w duchu pruskiej sztuki wojennej niż Napoleona to się rozwija :) . Wszak to Prusacy toczyli wlokące się w nieskończoność wojny bez bitew, w których się "wymanewrowywano", zaś napoleońska sztuka wojenna polegała właśnie na szukaniu szybkiego i decydującego rozstrzygnięcia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Taka gra potrafi zatem dłużej trwać niż prawdziwe starcie...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: AWu »

Oj tak..
Ale za to czyta się AARy jak opis prawdziwej bitwy..

Lubiłem czytać AARy z Newbury Napoleona, ale za cholerę nie mam ani krzty ochoty się w to bawić (słowo grać tu niezbyt pasuje) :P
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Umpapa »

A ja tak w poprzek pójdę opinii ogółu.

Że Kolega młody i zadziorny to fakt. :roll:

Ale z drugiej strony, repy stare, na brak młodzieży narzekamy, a jak ktoś się młody i chętny (do grania!!!) pojawi na forum, to od razu jazda na niego, tudzież elitarystyczne znęcanie się nad brakiem ogrania.

A kiedy i gdzie Kolega miał sie ograć, jak dopiero rozpoczyna Mroczną Ścieżkę?

Wskażmy mu drogę, ale łagodnie i uprzejmie, delikatnie. Brutalnością zniechęcimy nowego potencjalnego gracza (a w przyszłości, kto wie, może twórcę systemów). Młodość też ma swoją godność, ledwie zipie w walce o integralizację światopoglądu i uporządkowanie struktury psychicznej. Cholernie trudno być nastolatkiem. A ewangelizacja wymaga cierpliwości.

Przecież chyba kilku z nas to nauczyciele, i to bynajmniej nie ja? ;)

Powiem wprost - odstraszacie takim postępowaniem nowicjuszy, GRACZY MI ODSTRASZACIE! :evil:
Wiecie ile tu "lurkerów" grasuje?

P.S.: I to jeszcze w Święta Wielkiejnocy. Jezus Chrystys by się w grobie przewracał, gdyby nie zmartwychwstał. ;)

No. Żeby mi to było przedostatni raz. Sobie ulżyłem. EOT


A w Newbury grałem tylko raz, i to z samym Mistrzem Szkockim, i niestety to był na pewno ostatni raz. :twisted:
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Fromhold »

Na szczęście nie zostałem nauczycielem. Mam wrażenie, że nie dałbym rady powstrzymać negatywnych emocji w pewnych sytuacjach jakie są mi znane z opowiadań znajomych i własnych obserwacji zachowań młodzieży. Zdarzeń, w których mam ochotę powiedzieć, a raczej wykrzyczeć - dość - jest niestety co raz więcej. Młodzież (zwłaszcza chyba gimnazjalna) zbyt często myśli że wszystko jest dozwolone. Niestety nie. Zamiast ubliżać od małp i pajaców sugerowałbym nabrać choć odrobinę pokory. Kluczem do nauki jest cierpliwość - także w odbiorze krytyki.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: AWu »

Umpapa pisze: Jezus Chrystys by się w grobie przewracał, gdyby nie zmartwychwstał. ;)
Akurat dzisiaj może :>

My nie jesteśmy anty młodzież, my jesteśmy zaintrygowanie dziwnymi postami :>
Doświadczenie uczy, że tak zaczynający forumowicze daleko nie zachodzą (Remember the Ala.. tfu Knights of Time :)).
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Umpapa »

Fromhold pisze: Zdarzeń, w których mam ochotę powiedzieć, a raczej wykrzyczeć - dość - jest niestety co raz więcej. Młodzież (zwłaszcza chyba gimnazjalna) zbyt często myśli że wszystko jest dozwolone. Niestety nie. Zamiast ubliżać od małp i pajaców sugerowałbym nabrać choć odrobinę pokory. Kluczem do nauki jest cierpliwość - także w odbiorze krytyki.
Nauczyciel gimnazjum to nie zawód, to rozpoznanie. Psychiatryczne, niestety. Obciążenie ponoć wieksze niż funkcjonariusze więzienni.
mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz
pomysły na takim poziomie ogólności to ma każdy, od graczy w wieku gimnazjalnym poczynając
my raczej nie jesteśmy forum dla militarnych przedszkolaków
Ehh, mogliśmy Kolegę trochę łagodniej potraktować, a tak to odszedł obrażony, oby nie do gier w ogólności,.... może szkoda...
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Przemos19 »

Szkoda że pierwszy post nadawał się tylko do skasowania ze względu na poważne braki w próbie komunikacji. Dalsze teksty to już wynik obrażania przez użytkownika.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Raleen »

Umpapa, niestety moje doświadczenie jest podobne jak AWu. To nie jest tylko kwestia młodości, ale co tu dużo mówić wykazania odrobiny inteligencji. Niestety, gry w jakie gramy tego wymagają, choć w nieco innym wymiarze. Młodzież (nawiasem mówiąc co to znaczy "młodzież"? Do ilu lat?) owszem przewija się przez to forum, więc nie jest tak jak piszesz, że tu są "same stare trepy". Wystarczy się rozejrzeć ile mają niektórzy użytkownicy (chyba że nie czytasz wszystkich działów bądź nie znasz niektórych osób bądź z takimi osobami nie dyskutujesz, to możesz takie rzeczy pisać).
Poczytaj sobie temat założony przez Astorius Castus, poczytaj sobie posty daniela, poczytaj sobie wreszcie jak dyskutowałem z autorem tego wspominanego tu systemu "Knights of Time". Z początku zrobił na mnie nawet pozytywne wrażenie i długo i cierpliwie z nim dyskutowałem. W przypadku Astorius'a Castus'a powiem nawet, że z chęcią pomogę, tak jak z nim dyskutowałem do tej pory. A niedawno w Agresorze bywa u nas na grach taki kolega Jednorożec (początki liceum), kiedyś uczyłem grać niejakiego JEYT'a - wtedy on też nie miał jeszcze 18-tki i to chyba były nawet początki liceum. A xardas czy dragon jak zaczynali na tym forum też nie mieli lat 18, podobnie toldo. A dziś dwaj pierwsi są moderatorami, a toldo też kiedyś miał okazję być. Tak, więc jak się spojrzy na fakty, to Twoje zarzuty mijają się z rzeczywistością.
Po prostu, niektórzy zachowują się rozsądnie, inni nie za bardzo. Pamiętaj też, że ze wszystkich nie zrobisz wargamerów. Nie ma sensu generalizować, że wszyscy ludzie w określonym wieku są jacyś tam. Tak jak AWu napisał, nie wiek, ale treść postów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: GRZ »

Ludzie to jest forum internetowe. Trochę dystansu do sprawy trzeba zachować. Nikt normalny nie pójdzie się ciąć bo na forum ktoś się z nim nie zgodził. Poza tym czasem elitaryzm jest po prostu lepszy. Ludzie z wieku około-gimnazjalnego częściej wdają się w pyskówki.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: maly_kapral »

Uważam tak jak Umpapa że kolega został zbyt ostro potraktowany.

Zawsze wydawało mi się że to forum i portal z nim powiązany ma zachęcać do wargamingu. Elitaryzm to mnie raczej śmieszy bo chyba się kłóci z "misją" tego forum.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Cisza »

To nie jest kwestia wieku. Ten sam typ osobowości i podejścia do ludzi mają np. warszawscy radni czy urzędnicy (wiem, bo czasem ze względu na działalność społeczną mam nieprzyjemność mieć z nimi do czynienia).

Ani elitaryzm ani głaskanie po główce i wykazywanie cierpliwości wobec kogoś kto wszystkich obraża nie jest wyjściem.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: stelker »

No to może jako przedstawiciel szeroko rozumianej młodzieży się wypowiem. Można dyskutować czy autor tematu została zbyt ostro potraktowany ale moim zdaniem wyzywając ludzi od pajaców i małp sam to sprowokował . A jeśli idzie o wargaming historyczny wśród młodzieży to pewnym problemem jest fakt że przeważnie jesteśmy skazani na granie z ludzi 2,3 razy od nas starszymi mi akurat to nie przeszkadza ale dla niektórych to może być problem a szkoda bo uważam że DBA ma potencjał jako prosty system na początek a kompatybilność podstawek ułatwia potem przesiadkę na bardziej złożone systemy. Liczę że OIM coś w tej materii zmieni i będzie pierwszym systemem historycznym którzy przebije się przez twardą skorupę systemów GW . No ale wiecie ja to na tle rówieśników dziwak jestem historie lubię i "żołnierzyki jakieś maluje "
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Bitwa! (realistyczniejszy system bitwy na świecie)

Post autor: Raleen »

Zawsze wydawało mi się że to forum i portal z nim powiązany ma zachęcać do wargamingu. Elitaryzm to mnie raczej śmieszy bo chyba się kłóci z "misją" tego forum.
Nie lansujemy specjalnie ani nigdy nie lansowaliśmy na tym forum źle pojmowanego elitaryzmu - a już na pewno nie jeśli chodzi o wiek. A jak pisałem, najlepiej pewne rzeczy widać na konkretnych FAKTACH: jest na tym forum szereg młodszych wiekiem użytkowników, byli i są moderatorzy w wieku koło 18 lat i młodszym i takie osoby również do nas dołączają. Tak samo pojawiają się tu nowi gracze, jak choćby Mores, który uaktywnił się wczoraj, i nie mają problemów z "wejściem" w to forum.

Jeśli więc ktoś chce zasugerować, że:
1) To forum jest nieprzyjazne dla młodszych graczy,
2) To forum jest nieprzyjazne dla nowicjuszy,
to niech się najpierw rozejrzy naokoło i zastanowi się jak to się dzieje, że wiele takich osób pojawiało się i pojawia na tym forum i jakoś porównując z innymi podobnymi forami powiedziałbym, że jest u nas nawet pod tym względem lepiej niż gdzie indziej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”