Errata

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
jax
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jax »

temat: zamieszki
gdy w prowincji są już żetony niepodległości/jednostki wojskowe przenoszą się do sąsiedniej (w oryg. adjacent) prowincji ; ciekawe czy sąsiednia może oznaczać też taką która sąsiaduje przez drogę morską? (akurat teraz w grze mam coś takiego że od rozstrzygnięcia tej wątpliwości zależy los Macedonii i poważne przesunięcie balansu sił między wodzami)

a tak w ogóle czemu nikt nic nie pisze w tematach dla SAWa? :)
ktoś w ogóle w niego gra? :) (poza tą grą widoczną w ACTS)
jeśli POG zajmuje cały dostępny czas, to co będzie jak wyjdą kolejne pozycje? :wink:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

jax pisze:jeśli POG zajmuje cały dostępny czas, to co będzie jak wyjdą kolejne pozycje? :wink:
To mi przypomniało reklamę telewizyjną, w której Schumacher mówi: "Po co inne samochody, skoro jest Multipla?" :wink:
swietlo
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:10
Lokalizacja: Wawa

Post autor: swietlo »

mam pytanie co do przepisu 12.8 Rozmieszczanie garnizonow:

w ograniczeniach napisano:
mozna umieszczać garnizonow na polach tranzytowych

jak sadze zjadlo nie??

ale gra fajowa;)
Browarion
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Browarion »

Hmmm, nie wiem czy nie "żądam" zbyt wiele, ale może ktoś mógłby stworzyć jakiś oficjalny FAQ.
Fajnie jest z Forum i tego topic'u poczytać o tym co należy "poprawić"... szkoda jednak że nie ma po prostu jednego miejsca, gdzie wszystkie zatwierdzone zmiany by się znalazły.
Teraz to jest sczytywanie polemik i sugestii wraz z takimi informacjami (czasem później odwoływanymi), co i tak wiąże się z pewną arbitralnością. A tu przeciez chodzi o doprecyzowanie zasad.

Zresztą może wystarczy osobny "zamknięty" topic gdzie tylko Admin / Moderator wrzucałby nowe elementy gdyby się takowe ukazały, niekoniecznie osobny FAQ??

POzdrawiam
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Czyli przydałby się taki Andy od Sukcesorów :wink:
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

A nie dałbyś rady się rozdwoić? Po co szukać nowych ludzi, kiedy mamy już fachowców od zasad? :D
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Niestety, nie da rady. Zupełnie nie ta epoka, jak dla mnie.
Zresztą, sądząc z niewielkiego (w porównaniu ze Ścieżkami) ruchu na Forum wokół Sukcesorów, nie ma pilnych potrzeb interpretacyjnych. Wiele osób gra, i drobne usterki w instrukcji jakoś nie psują im zabawy ani nie powodują zażartych sporów.
Browarion
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Browarion »

Andy - pewnie ze gdybyś mógł tak się poświęcić i dla Sukcesowrów :) :wink: :) ...
Ale ja sądzę, że zebranie takiego FAQ'a tutaj lub na stronie głównej oraz dodawanie ksero "aktualnego" FAQ'a do pudełek jest jak najbardziej pożądane przez Wydawcę. Przecież to tylko mobilizuje graczy do udoskonalania gry... a chyba nic lepszego niż wpływ na poprawę "ich" gry nie może się zdarzyć z marketingowego punktu widzenia.

Czyli nadal pytanie pozostaje aktualne - :idea: mamy szanse na jakiś oficjalny FAQ (nawet jeśli wykryte błędy nie należą do tych najistotniejszych) :?:

POzdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Browarion pisze:Andy - pewnie ze gdybyś mógł tak się poświęcić i dla Sukcesowrów :) :wink: :) ...
Gdyby tak doba trwała 48 godzin, a ja żyłbym z procentów od zdeponowanych 10 milionów - to dlaczego nie. :wink: Póki co muszę jednak zawężać zainteresowania.
Dla Ścieżek wcale się nie poświęcam - to czysta przyjemność! :cool: :D
Uiek
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09

Post autor: Uiek »

łups! przyznam się, ze Sukcesorów kupiłęm zupełnie z głupa, ponieważ intersuję się grami planszowymi i karcianymi, a za strategiami jakoś dotychczas nie przepadałem, ale postanowiłem to zmienic. Widzę instrukcja troche ma to poczytam przed spaniem, a tymczasem zajrzę na forum, a tu masa błędów wytkniętych :/ i mnie to trochę zniechęciło. Dałem za grę trochę kasy, więc byłbym wdzięczny za udostępnienie jakiejś oficjalnej erraty, bo nie miałem okazji śledzic wszystkich dyskusji na bieżaco.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Nie przejmuj się zbytnio, gra jest dobra, błędy nie uniemożliwiają sensownej gry, a lektura postów na forum wyjaśni wątpliwości i wskaże błędy. To dobra gra.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

To naprawdę dobra gra. Tylko pamiętaj, że obowiązująca doktryna mówi, że Ścieżki są lepsze, a twierdzącymi inaczej zajmuje się mistrz małodobry. :wink:
Uiek
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09

Post autor: Uiek »

W Ścieżki nie grałem, nawet nie miałem jej w rękach, a co do ocen to z tego co wybadałem, to jest lepiej oceniana od sukcesorów na www.boardgamegeek.com i to jest dla mnie wystarczająca opinia, bardzo szanuje ten portal, jako redaktor innego portalu :D
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

"Sukcesorzy" - ta gra jest przede wszystkim inna, rozgrywka jest zdecydowanie bardziej dynamiczna, a do tego chaotyczna i nieprzewidywalna. W "Sukcesorach" naprawdę wszystko może zmienić się w ciągu jednej rundy. Dla jednych to zaleta, dla innych wada. Rzecz gustu.
Browarion
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Browarion »

Raubritterze - nie strasz :wink: :lol: :wink:

Po to kupiłem Sukcesorów, żeby właśnie przemyślnie planować, zachodzić z flanki i bawić się logistyką :P ... a ty tutaj mi z chaosem wychodzisz... :lol: :roll: :lol:

POzdrówko :cool:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sukcesorzy”