Cena PoG

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Cena PoG

Post autor: Jasz »

Czy nie uważacie, że cena jest troche kosmiczna. Właśnie byłem na stronie GMT i odkryłem, że orginał jest droższy niż nasz polska edycja. Ciekawe czy u nich też się tak wycierają żetony? :?

Temat przeniesiony, o charakterze archiwalnym. Dyskusja nad ceną "Ścieżek chwały" i jej zmianami, miała miejsce od marca 2004 do lipca 2006. Wszelkie opinie na temat kwestii wydawniczych i planów wydawniczych dotyczą wydawnictwa Gołębiewski - wydawcy "Ścieżek chwały" nie zaś innych wydawców czy prowadzących to forum.
Przeniosłem temat ze względu na opinie graczy na temat wysokości cen gier planszowych, zmian tych cen i oczekiwań jakościowych odnośnie gier wojennych. Wydają mi się one interesujące i przydatne dla każdego kto będzie w przyszłości chciał wydawac gry wojenne w Polsce. Lepiej zawczasu poznac pewne mechanizmy w oparciu o doświadczenia innych niż samemu "przerabiac" pewne sytuacje, które niekiedy mogą prowadzic do opłakanych rezultatów ekonomicznych.
Raleen
Awatar użytkownika
jax
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jax »

well...
czy droga? nie mam pojęcia czy droga czy nie, nie znając podstawowych informacji takich jak koszt licencji czy wykonania (i przez to trudno robić porównania z cenami Dragonowymi)

wiem jedno: PoG warty jest każdej zapłaconej za niego złotówki

aha, jak Ci się żetony wycierają, to polakieruj je :cool:
ktoś tu pisał że tak zrobił
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ja to jestem jednak glupi :(
Chciłem napisać, że polska jest droższa a wyszło odwrotnie.

Co do lakierownia - to jak daje 200 za coś i mam sobie sam coś polakierować to nie krew zalewa
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Pog w orginale kosztuje 50$ (czyli ok 200zł) w zakupie wysyłkowym bezpośrednio u producenta. W sklepie "normalnym" kosztuje pewnie na polskie ok 250zl.
wychodzi na to że polska wersja jest jednak tańsza.... :wink:

Mimo to cena polskiej wersji też była dla mnie szokiem :shock: i wymagało to dłuższego zastanowienia. Jednak teraz nie żałuje ani jednej złotówki :D
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

wiem z dobrze poinformowanych źródeł, że warto zarejestrować grę bo Nasz Najjaśniej Nam Panujący Wydawca - oby żył wiecznie - miał zamiar wymieniać żetony przy okazji reedycji gry.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

50 $ razy 3.8 PLN = 190 :P

Nie będe się spierał niech będzie tyle samo bygląda, że mamy juz ceny Europejskie gorzej z zarobkami :(

Co do żetonów to dobra wiadomość, wydawnictwo staneło na wysokości zadania.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

To nie tylko zamiar wymiany żetonów, ale jż obiektywny fakt. Oryginalne żetony miałem fatalnie przycięte - tak, żę nie można było odczytać numeru armii brytyjskich. Ale teraz już mam nowe, tralala.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Cena jest rzeczywiście szokująca, ale po kilku rozgrywkach dochodzę do wniosku, że gra jest warta swojej ceny.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Co nie znaczy, że nie powinna być tańsza :wink:
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

To fakt - 200 zł to sporo kasy (zwłaszcza w oczach żony). Trudno uzasadnić małżonce taki zakup - pozostają okazje (w tym roku kochanie sam sobie kupię prezent na urodziny, imieniny, mikołajki, mikołaja, walentynki, dzień strażaka itd. ;-) lub zrzutka z kumplami.
Gra faktycznie jest warta tego by ją posiadać.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

ja chcialem dodac ze z tego co wszyscy tu mowia zapomnieliscie o planszy:) ta w wersji amerykanskiej jest podklejona przez co sie raczej nie nieszczy a taka na papierze kredowym ma tendencje do dziurawienia sie na zgieciach:)
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Spooky:) pisze:ja chcialem dodac ze z tego co wszyscy tu mowia zapomnieliscie o planszy:) ta w wersji amerykanskiej jest podklejona przez co sie raczej nie nieszczy a taka na papierze kredowym ma tendencje do dziurawienia sie na zgieciach:)
To fakt... :cry:
Robert_Golebiewski
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 22:29

Post autor: Robert_Golebiewski »

Spooky:) pisze:ja chcialem dodac ze z tego co wszyscy tu mowia zapomnieliscie o planszy:) ta w wersji amerykanskiej jest podklejona przez co sie raczej nie nieszczy a taka na papierze kredowym ma tendencje do dziurawienia sie na zgieciach:)
Hmmm podklejana mapa w amerykańskim PoG? Dla mnie pierwszyzna...ale może mówisz o grze wydanej jeszcze przez AH wieki temu.... To może być. Taki luksus - podklejanej mapy - też rozważałem ale boję się, że to tylko jeszcze bardziej by zdenerwowało graczy.
P.S. Chcecie to wierzcie, chcecie, nie wierzcie - na okładce jest logo drukarni. Współpracoliśmy z nimi wiele lat. Już nie współpracujemy.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

P.S. Chcecie to wierzcie, chcecie, nie wierzcie - na okładce jest logo drukarni. Współpracoliśmy z nimi wiele lat. Już nie współpracujemy.
I tak powinno być!!!
Zeby tylko jeszcze za takie partolenie zbankrutowali... :cool:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Prawdziwie stalinowskie podejście. Proponuję więcej luzu i dystansu.
Muss ich sterben, will ich fallen
Zablokowany

Wróć do „Ścieżki chwały”