Karty Standart, Opcjonal i Variant ??

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Andy pisze:
(...)
Ponawiam propozycję nazwy karty 59 PC: "Polonia Restituta".
...
Mnie się podoba :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Dobre!
Szkoda, że sam na to nie wpadłem :(
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

A przecież chyba dyskutowaliśmy tu na Forum na ten temat :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Strategos pisze:A przecież chyba dyskutowaliśmy tu na Forum na ten temat :)
Możliwe, ale takie właśnie oczywistości jakoś najtrudniej wchodzą do głowy :)
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Karty mogą się nieco różnić - trudno.

Ze swojej strony prosiłbym może o dodruk karty "Falkenhayn", o ile to wielkiej róznicy nie zrobi - błąd w nazwisku jest koszmarny. A gdyby tak jeszcze Rumunia z prawidłową flagą i Włochy też...

'Restituta' jak najbardziej.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

No to jeszcze co do karty miejsce straceń ponawiam propozycje "strefa śmierci"lub "ogień piekielny "
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Andreas von Breslau pisze:A gdyby tak jeszcze Rumunia z prawidłową flagą i Włochy też...
I Bułgaria.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

I żeby jako dodatek była płyta z ówczesnymi hymnami państw walczących do odegrania po victorii jak również z marszami wojskowymi :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Robert_Golebiewski
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 22:29

Post autor: Robert_Golebiewski »

No to się zrobił z tego mały "wish list"...
Postaram się choć po części ustosunkować do poszczególnych roszczeń:
- czy jest możliwość zebrania wszystkich kart typu Variant w jednym spisie? To wielce ułatwi.
- sprawy tzw. wpadek Amerykanów - obawiam się, że mogę mieć małe pole manewru. Jednak widzę tu kilka wyjść z sytuacji.
- O ile dobrze zrozumiałem, jeżeli kolory rewersu będą różnić się od zestawu początkowego, nikomu to nie robi różnicy a w każdym razie nie powoduje nerwowości.

ach i marsze....
Marsze to ja posiadam ale to mogę chyba tylko podesłać w dowód sympatii.... określone przepisy nie pozwalają mi na tym zarabiać....
P.S. Mam chyba jedną w większych kolekcji wszelakich marszy...
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Darth Stalin pisze:Możliwe, ale takie właśnie oczywistości jakoś najtrudniej wchodzą do głowy :)
No, no, proszę nie deprecjonować moich zasług :wink: To nie taka oczywistość, tylko mój autorski pomysł 8) Poza tym już wcześniej zgłaszany :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

1. Spis kart wariantowych jest na początku tego tematu - jeśli trzeba, mogę go zrobić z dokładnymi informacjami (nie wstawiłem uzupełnień, ale te są standardowe, ani obrazków).
2. Zakładam, że razem z wariantowymi byłaby też szansa na opcjonalne? Jak w takiej sytuacji z dodatkowymi żetonami - innymi słowy widzę, że z tego robi się już dodatek. Od razu wyrażę chyba opinie wszystkich - może być bez pudełka ;-)
3. Drobna różnica w kolorze raczej będzie problemem - karty i tak przechodzą prze różne ręce, nie zawsze w 1917 r. jeszcze czyste ;-).

Natomiast mnie ciekawi znacznie bardziej możliwość wymiany pojedynczych kart. Może się bowiem zdarzyć, żę jakaś karta zostanie złamana - przez potomka, przez nieuwagę, przez miesiące grania. A jest kilka takich kart, o których posiadaniu przez przeciwnika chętnie byśmy się dowiedzieli - jak Kemal, jak 17 i 18 GEA itd. Czy można w takiej sytuacji wymienić pojedynczą kartę? To pytanie teoretyczne, bo mi nie zdarzyła się jeszcze taka sytuacja, ale na zapas pytam.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

JednoSlowo pisze:Od razu wyrażę chyba opinie wszystkich - może być bez pudełka ;-)
Dla mnie może być nawet luzem: podjadę do firmy, schowam do kieszeni i wrócę do domu bardzo szczęśliwy :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”