Błędy i wpadki....

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
rom_mel
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Błędy i wpadki....

Post autor: rom_mel »

Jak każde pierwsze wydanie nie obyłosię bez błędów oto co ja zauważyłem:

1. Karta PC "okopy" - brakuje litery N przy 2
2. Na mapie linia z włoch do albani powinna być przerywana a jest ciągła(no chyba że się myle)
3. Na mapie po stronie PC nie ma opisanych pół ruch strategiczny i uzupełnienia...
4. W tabeli siły ognia korpusu przy sile ognia 0 przy i wyniku rzutu jest 2 jest wynik 2 !! a powinno być 0

To tyle co znalazłem...
aka. kromka ^^
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

Witam,
proszę o jeszcze trochę cierpliwości.

Norbert Haładaj

Kierownik Wykonawczy
Projektu Ścieżki Chwały
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
MyTeaArth
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MyTeaArth »

Linia pomiędzy Włochami i Albanią (Tarent-Valona) faktycznie jest przerywana na angielskojęzycznej mapie (patrz strona GMT). Nie jest to duży problem - i tak jest opisana. Jak komuś to przeszkadza można wziąć pędzelek i namalować błękitną kreseczkę co ok. 1,5 mm (sarkazm)
Podobną sprawą jest opisanie BEF-u jako BEF na mapie (pole Bruksela) i jako BKE w instrukcji i na żetonach. Dla mnie bez różnicy, ale na pewno kilka osób będzie miało życiowy problem :D .
Zresztą, jak już przyjrzeć się żetonom to czemu właśnie spolszczono nazwę British Expeditionary Force na (jak przypuszczm) Brytyjski Korpus Ekspedycyjny, a nazwę Mediterranean Expeditionary Force zostawiono jako MEF? (może ŚKE źle brzmi? :? )
I dlaczego w polskiej instrukcji nie ma podpunktu 2.4 Unit Abbreviations? Może tłumaczono z innej wersji niż z tej na stronie GMT?
Ogólnie jest fajnie, tylko właśnie dowiedziałem się, że mogę nie mieć pracy od lipca :cry: . Wydawajcie następne gry szybko, bo po wakacjach nie będzie mnie na nie stac! (Jakaś zniżka dla tych co na zasiłku?)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

ktoregos dnia siade i zrobie liste wszystkich poprawek miast

bo np. Aachen to po polsku Akwizgran
Koblenz to Koblencja

itp itd itp

ale to nic
pierwsze koty za ploty
grunt ze mamy po polsku TAKA gre!

grats Robert, jeszcze raz
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Te wpadki,które ja zauważyłem, są natury technicznej. Przyjąłem je z dobrodziejstwem inwentarza, ale wspomnę o nich:
1) Żetony atak/marsz strasznie się wycierają - nie widać już prawie strzałek.
2) Żetony brytyjczyków są tak pocięte, że połaowa numeru armii znajduje się na innym żetonie (dotyczy to także paru innych żetonów). Szkoda, ale da się grać.
3) Bardziej mi do awersu żetonu pasuje ta strona, na której (przynajmniej u mnie) są współczynniki jednostki osłabionej.

Ale poza tym lepiej, że jest, nż miałoby nie być. Wojnę secesyjna też kupię.

Pozdrowienia
JednoSlowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
rom_mel
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rom_mel »

co do wycierania żetonów atak/ruch to fakt... Strasznie się wycierają :/
a co do sztancowaqnych rzetonów to u mnie wporządku są przycięte
aka. kromka ^^
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Cóż, widocznie miałem pecha z moimi żetonami. Ciekawe, czy producent mi wymieni :roll:

Pozdrowienia
JednoSlowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

mysle, ze mozna by namowic producenta na stworzenie dodatkowego pakietu, ktory bedzie zawieral:

- dodatkowe karty
- dodatkowe zetony
- zestaw podstawowy zetonow (awers na awersie)
- a moze jeszcze mape z poprawkami?

i ten pakiet dla zarejestrowanych wlascicieli gry moglby byc tanszy

a dla pokrzywdzonych przez los jeszcze tanszy

hę? :cool:


p.

el commendante
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Morden
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Morden »

Jest taka karta aliancka która się nazywa Królewski Korpus Pancerny. Zgodnie z polskim nazewnictwem militarnym, powinno to być raczej nazwane następująco:

Królewski Korpus Czołgów.

Jeśli ktoś chce dalszego wyjaśnienia terminu to proszę pytać. Rzecz może mała, ale ważna z profesjonalnego punktu widzenia.

Morden
Awatar użytkownika
rom_mel
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rom_mel »

Królewski Korpus Czołgów
wybacz ale to pasije jak pięśc do oka ;P

ale tak na seria takich nazewnictw w polskiej terminologi nie ma jest tylko "korpus pancerny", i "Armia Pancerna" i te są poprawne
aka. kromka ^^
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

rom_mel pisze:w polskiej terminologi nie ma jest tylko "korpus pancerny", i "Armia Pancerna" i te są poprawne


fakt, czołgów to może być chyba najwyżej brygada...

ale po angielsku Royal Tank Corps a nie Royal Armoured Corps

i stad chyba watpliwosci
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Morden
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Morden »

Muszę przyznac chłopaki że jesteście trochę na bakier z nazewnictwem militarnym.

Brygada/dywizja/korpus/armia pancerna - to słownictwo odnoszące się do jednostek taktyczno-operacyjnych biorących udział w walkach i mających swoją odgórnie ustaloną strukturę.

RTC - czyli Royal Tank Corp nie był jednostka taktyczną lecz organizacyjną jak RAF, czy Royal Navy. Tak się tłumaczy zresztą to w książkach np. Historia powszechna Pajewskiego lub Sztuka Blitzkriegu Charlesa Mesengera. Królewski Korpus Czołgów zajmował się szkoleniem, wcielaniem doktryny itp. Nie występował na froncie jako korpus pancerny, na front były wysyłane jednostki czołgów w sile batalionów (regimenty w nomenklaturze angielskiej).

Morden
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Dopiero potem (chyba nawet po II wojnie ?) stworzono RAC = Royal Armoured Corps czyli właśnie Królewski Korpus Pancerny; nb. do dzisiaj jednostki pancernme armii brytyjskiej maja nazwy RTR = Royal Tank Regiment (Królewski Pułk Czołgów) - ale tylko te, które powstały z dawnych jednostek RTC, czyli oddizałów czołgów wsparcia piechoty; tworzone z kawalerii jednostki pancerne (do działań samodzielnych, w dywizjach pancernych i samodz. brygadach - w okresie przed i w trakcie II wojny św.) zachowały oryginalne nazwy pułków kawalerii (np. RSDG - Królewscy Szkoccy Dragioni Gwardii, obecnie na Challengerach 2)
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Mam następny błąd - i to taki, że chyba kwalifikuje się nawet do erraty na stronie ;-): w 17.1.4.1 czytamy, że nie mogą otrzymywać uzupełnień [i na samym końcu przepisu] "jednostki rosyjskie i bułgarskie ciagnące zaopatrzenie z Belgradu." Niby nic, ale rzadko zdarza się w grze, by jednostka bułgarska ciągnęła zaopatrzebie z Belgradu.

W oryginale jest "Russian and Romanian units".

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
jax
Sergent
Posty: 144
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jax »

kurde, sporo jest już tych poprawek zasługujących na wrzucenie oficjalnie na stronę główną - a wydawca coś milczy..
Zablokowany

Wróć do „Ścieżki chwały”