[FAQ] Zasada 5.1.3

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

[FAQ] Zasada 5.1.3

Post autor: Andreas von Breslau »

Wertując instrukcję w poszukiwaniu odpowiedzi na pewne pytane natrafiłem na zasadę opcjonalną, o której nie pamiętałem - punkt 5.1.3. Nikt z graczy z którymi grałem jej nie stosował ani nie proponowal, dlatego przypuszczam, że jest to taka zapomniana zasada także dla innych.
Dla wysondowania proszę o wpisy tych, którym rzeczywiście zwróciłem na to uwagę.
Muss ich sterben, will ich fallen
Darth Stalin
Censor
Posty: 6595
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 77 times
Been thanked: 179 times

Post autor: Darth Stalin »

Ja o niej pamiętam, ale jak do tej pory nigdy tego nie stosowałem, ani też żaden z moich przeciwników także nie.
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Ja nie wiedziałem pojęcia że jest taka zasada opcjonalna.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

kiedyś graliśmy z tą zasadą ale to o tyle sie mija z celem, ze i tak kazdy chce jak najszybciej wejsc do kolejnego poziomu
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

comandante pisze:kiedyś graliśmy z tą zasadą ale to o tyle sie mija z celem, ze i tak kazdy chce jak najszybciej wejsc do kolejnego poziomu
Był taki kolega w klubie, tylko ostatnio nie przychodzi, który ma koncepcję pozostania Entantą na niskim poziomie wojny. Jego zdaniem dodatkowe siły na wojnie totalnej nie równoważą utraty Rosji, którą Centralnymi trudno wyłączyć jeśli Entanta nie winduje poziomu wojny. W zasadzie do tej pory koncepcja ta nie została ucziciwie przetestowana. Z zastosowaniem wspomnianego przepisu kolega traciłby chociaż jeden punkt.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Andreas von Breslau pisze:
comandante pisze:kiedyś graliśmy z tą zasadą ale to o tyle sie mija z celem, ze i tak kazdy chce jak najszybciej wejsc do kolejnego poziomu
Był taki kolega w klubie, tylko ostatnio nie przychodzi, który ma koncepcję pozostania Entantą na niskim poziomie wojny. Jego zdaniem dodatkowe siły na wojnie totalnej nie równoważą utraty Rosji, którą Centralnymi trudno wyłączyć jeśli Entanta nie winduje poziomu wojny. W zasadzie do tej pory koncepcja ta nie została ucziciwie przetestowana. Z zastosowaniem wspomnianego przepisu kolega traciłby chociaż jeden punkt.
ja tak grajac zapeniłwem sobie awans do ćwiećfinałów pomimo maskary we Francji. Gdybyśmy grali na ten przepis to Psyhol by awansował. Trzeba jednak pamiętać, że w praktyce oznacza to duża przewagę niemców bo niedość, że mają wszystkie armie to grają właściwie całą grę z Walterem a potem jeszcze ubotami a Entanat nie ma paru punktujących kart.
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Dokładnie tak było. Miałem armie przygotowane do ataku na Włochy (zajęcie południowej Francji odcinało ich od jakiejkolwiek pomocy). Jasz nie wprowadzał ich do wojny pozostając cały czas na ograniczonej.
Istotne było też zajęcie całego BW razem ze Stambułem przez Jasza, co dawało taki układ punktowy że zajęcie Rosji, a nawet całej Francji nie dawało mi zupełnie nic (musiałem wygrać automatem lub ponad ok. 18 VP żeby awansować). Brak forsowania poziomu wojny przez jasza nie dawało mi też szansy na upadek cara (i punkty za Rumunie).

Gdy stało się jasne że nic się nie zmieni musiałem podpisać zawieszenie broni. A tak te 2 punkty (1 za ograniczoną + 1 za totalną) mogły przechylić szalę na moją korzyść. :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”