Dyskusja nad "Erratą Andy'ego"

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Dyskusja nad "Erratą Andy'ego"

Post autor: Andy »

Zapraszam!
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Wyrazy uznania za wykonaną pracę, Andy! Jak coś zauważę to napiszę.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

No, to korzystam z własnego zaproszenia :wink: i zgłaszam uzupełnienie do punktu 9.5.4.1. Do kart PC, które zagrywa się przed próbą ataku z flanki (bo znoszą efekt okopów) należy dodać kartę 43 Von Below.
To efekt przeglądania dawnych dyskusji na forum :)
Przy okazji podaję aktualny opis tej karty i zwracam uwagę, że dotyczy ona teraz tylko ataku z udziałem Niemców:
43.) 3/4 VON BELOW * CC (AH:1 GE:2 TU:1)
Cancels all trench effects for 1 GE attack against only IT unit(s).

Jeżeli nikt nie zgłosi sprzeciwu w sprawie proponowanego uzupełnienia, wstawię je do tekstu erraty
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Najpierw o VonBelowie czodzi o atak niemiecki ( a więc CONAJMIEJ jedną jednostkę niemiecką w ataku, z polo frontalnego(w przypadku ataku z flanki z kilku pól)) NA TYLKO JEDNOSTKI WŁOSKIE. czyli:

atak 1GE+2AH > 3 IT <--- OK

atak 2GE > 2IT+1FR <----NIE!!!


A teraz apropo Erraty Andy'ego moja prywatna opinia. Errata to kawał dobrej roboty. Andy wyłapał wszystkie niescisłości w polskiej instrukcji oraz doprecyzował wiele przepisów. Instrukcja polska ze zmianami z erraty Andego jest DUŻO lepsza i przejrzystsza również od wersji angielskiej!!!! A więc BRAWO!!!!

Z drugiej strony mi osobiście ona nie przyniosła wiele pożytku z bardzo prostej przyczyny. Ja już te wszystkie przepisy znam bardzo dobrze. A większość niejasnych sytuacji było wielokrotnie omawianych w czym zazwyczaj brałem czynny udział. Jedna dla graczy początkujących może to być WIELKIE ułatwienie i warto by bylo aby sięgneli odrazu po Errate Andy'ego. Zaoszczędzą sporo czasu i nerwów.....
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ja też najpierw o Von Belowie: oczywiście, z nowego opisu tej karty wynika właśnie to, że wśród atakujących ma być co najmniej jedna jednostka niemiecka i atakowane mają być wyłącznie jednostki włoskie.

Co do erraty, to Bóg zapłać za dobre słowo! Przypomnę tylko, o czym pisałem wcześniej, że nie uważam się za autora tejże. Autorami są wszyscy dyskutujący (a często i kłócący się :) ) na te tematy, a więc Psycho_l-u, jesteś w samym czubie jej najaktywniejszych autorów! Ja postawiłem sobie za cel ZEBRAĆ rozsiane (głownie po necie) wszelkie ustalenia, poddać je pod osąd Fachowców i udostępnić właśnie Nie-Fachowcom, żeby ułatwić im rozpoczęcie przygody ze Ścieżkami. Byłbym szczerze zdumiony, gdyby errata mogła się na coś przydać takim specjalistom, jak Ty :) Ale bardzo liczę na Twoje i innych uwagi, zwłaszcza praktyków, do których sam nie należę.
Rozumiem, że samego dodania Von Belowa do erraty nie kwestionujesz?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Właśnie sobie uświadomiłem, że uzupełnienia wymaga UAKTUALNIONY opis karty PC#43 (Von Below) :shock: W związku z wyjaśnieniami z powyższych postów powinien on brzmieć teraz:
43.) 3/4 VON BELOW * CC (AH:1 GE:2 TU:1)
Cancels all trench effects for 1 GE attack against only IT unit(s). Play prior to Attempt Flank Attack Step.[/quote]
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ponieważ nie usłyszałem sprzeciwu, dodałem kartę PC 43 w odpowiednim miejscu erraty. Zmianę tę oznaczyłem na czerwono, żeby każdy mógł ją bez trudu znaleźć. Ewentualne następne też będę tak wyróżniał.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Zmonopolizuję chyba ten temat :wink: , ale co robić? Następny dodatek do erraty po lekturze dawnych postów:

12.4.5. Pierwsze zdanie powinno brzmieć: Gdy w walce uczestniczą siły brytyjskie (wraz z jednostkami innych narodowości lub samodzielnie) i są siłą atakującą... i dalej bez zmian. [Tłumaczenie pomijało fragment, teraz umieszczony w nawiasie]

Czy ktoś się sprzeciwia?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Nie widzę, nie słyszę - uzupełniam :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Eh, Neverending Story! :D
Odsyłam do: 12.2.7, 12.2.8, 12.5.1, 12.5.6
(Z tym, że to nie są nowe poprawki, tylko trochę uporządkowałem ten temat 8) )
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”