[FAQ] Everyone into battle

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

[FAQ] Everyone into battle

Post autor: Jasz »

Czy ta karta działa przez ture czy do końca gry?
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

W polskim wydaniu wyraźnie jest napisane - TYLKO DO KOŃCA TEGO ETAPU...

Inaczej to byłaby megadebeściarska karta i powinna podnosić poziom wojny o 2 co najmniej...

A tak BTW - niezła jest na niemieckie ofensywy drogi jaszu karta "nie przejdą" - może i Blucher kasuje okopy ale ja sobie wten czas kasuję wycofkę - i co najmilsze ta karta nie ma gwiazdki więc są spore szanse na zastopowanie 2 z 3 niemieckich ofensyw i nie oddanie zadnego pola :)

Dziwi mnie także, ze alianci mają tak mało kart kasujacych okopy - ino te głupie czołgi i to nie działajace na terenie niemiec - przydatne tylkko na Liege i sedan...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

hubertok pisze: ino te głupie czołgi i to nie działajace na terenie niemiec - przydatne tylkko na Liege i sedan...
Na Sedan nie możesz zagrać Królewskiego Korpusu Pancernego - bo jak rozumiem o to Ci chodziło. A cała "fajność" tej karty polega na tym że nie ma gwiazdki. Ale ogólnie to karta jest bezsensu bo nie kasuje wszystkich skutków okopów
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

To byłaby mega kartka a tak jest mega do d...
Poazym to, że tak pisze w polskiej wersji jak wiemy wiele nie znaczy.
Co do nie przejdą to działa tylko w twierdzach i jest jedna na dlugi deck. Ja i tak najczęściej używam ofensyw we Włoszech, żeby dognieść Włochy ja się już alianci gdzies okopią.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Peyo pisze:
hubertok pisze: ino te głupie czołgi i to nie działajace na terenie niemiec - przydatne tylkko na Liege i sedan...
Na Sedan nie możesz zagrać Królewskiego Korpusu Pancernego - bo jak rozumiem o to Ci chodziło. A cała "fajność" tej karty polega na tym że nie ma gwiazdki. Ale ogólnie to karta jest bezsensu bo nie kasuje wszystkich skutków okopów
dlaczego nie można na sedan? i czego nie kasują?
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Na Sedan nie można bo to nie jest teren czysty. KKP kasuje tylko shifty wynikające z okopów. Dalej można wytrwać na polu za cenę dodatkowych strat, można użyć okopanych karabinów, nie można zaatkować z flanki. Oczywiście nie wynika to z polskiego teksty karty, tylko z FAQ i poprawionego angielskiego tekstu na karcie
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

no nie zle - to super badziewie nie widzialem ze tylko na czystym dzialaja
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Tradycyjnie już, dla pewności, teksty odpowiednich kart:

48.) 4/4 ROYAL TANK CORPS CC (A:1 BR:2 FR:2 IT:1 RU:3)
May only be played after "Landships."
Cancels trench column shifts for a BR attack against a clear space
in France/Belgium. Does not cancel trench effects for flanking, Fortified Machine guns CC, or negation of retreat. May only be used in 1 Combat per turn. ANA, AUS, CND, or PT do not qualify as BR for this purpose.


51.) 4/4 EVERYONE INTO BATTLE * (1) (A:1 BR:2 FR:2 IT:1 RU:3)
May only be played after at least one of the following has
occurred: "Blucher," Michel," or "Peace Offensive."
Allied units in Italy, France, and Belgium are considered one
nationality for Activation for the rest of this turn (only). Rule 12.1.9 still applies.

Jasz, koniecznie ściągnij sobie ze strony GMT uaktualniony opis kart! Albo jeszcze lepiej: podaj mi swojego maila na privie, to Ci przyślę jako załącznik, już z moimi (spokojnie: drobnymi 8) ) poprawkami.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”