[FAQ] Armia Południowa i 11 Armia

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Alez Strategosie, Stalinie, Andreasie i Zulu (i wszyscy inni, ktorzy poczuli sie urazeni moimi postami)

Ja byc moze rzeczywiscie czasami reaguje zbyt gwaltownie - ale nie wynika to z wrogosci a jedynie z faktu, ze jestem dosc zajetym ostatnimi czasy czlowiekiem. Dla mnie rozdzial FAQ na tym forum ma przynosci odpowiedzi na pytania. Do dyskusji na temat przepisow sluzy folder Sciezki Chwaly - i tam sobie dywagujcie do woli. FAQ jest po to, by nowicjusz mogl do niego zajrzec i dowiedziec sie jak brzmi pytanie oraz jak brzmi odpowiedz. Zastanawiam sie nawet nad usunieciem wszystkich postow "nie na temat" ale najzwyczajniej nie mam czasu zeby to wszystko obejrzec - dlatego denerwuje sie gdy ktos z uporem powtarza pytania, na ktore staralem sie - w miare swoich ograniczonych mozliwosci - odpowiedziec.

Ja sobie zdaje sprawe z wielu uchybien albo niescislosci w tlumaczeniu polskiej instrukcji ale wiem tez, ze instrukcja do "PoGa wlasciwego" miala kilka inkarnacji bo w pierwszej tez nie wszystko bylo zupelnie jasne. Natomiast skoro juz ktos za nas te robote wykonal - to po co ja powtarzac i przelewac z pustego w prozne? Takie zachowania denerwuja mnie zarowno w zyciu prywatnym, zawodowym jak i hobbystycznym.

Tyle gwoli wyjasnienia mojego stanowiska.

Bez obrazy panowie!

Let the Hobby live forever!

El Commendante
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Comandante !
Nigdy nie czułem się urażony Twoimi postami i mam nadzieje ,że Ty również nie obraziłeś się za mój może nie najwyższych lotów dowcip.
Nie był skierowany ad personam wbrew pozorom.
Nie chciałem aby wyszło na poważnie.
Szkoda mi było tylko tego że środowisko , które tak fajnie się integruje wokół forum wpada w niepotrzebny polemiczny klincz ,z którego nie wyniknie nic dobrego.
Masz prawo zasadnie powoływać się na swój autorytet doswiadczonego gracza i dobrze byłoby aby wykorzystywać go właśnie w kierunku integracji .Twoi koledzy to bracia w hobby.Nie zapominajmy o tym a może bedzie sie nam lepiej dyskutowało.To apel do Wszystkich.
Niech nasze hobby żyje wiecznie!!!
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Już jakiś czas temu, w innym temacie, apelowałem o koniec bicia piany i dołączam się do tego. Zgadzam się z rebellyem, że powinien to być dział szybkich odpowiedzi, a nie długich i drętwych dysput. Dyskusje powinny przenieść się gdzieś indziej.

Jeśli ktoś jest przekonany, że przepisy sa niejasne - dał temu wyraz. Ja sam gram w ogóle inaczej jeśli chodzi o ruchliwość po obcych polach oraz jeśłi chodzi o ataki na oblężone twierdze i nie zamierzam nikogo niechętnego do tego na siłę przekonywać.

A poza tym uważam, że errata powinna zostać wydana.
Muss ich sterben, will ich fallen
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

OK. Skoro w Lidze są takie zasady, nie ma sprawy.
Jeżeli chodzi o usuwanie/przenoszenie postów, to moze raczej przenieść niniejszą dysputę do Scieżek Chwały, a nie po prostu usuwać ?
A tak zupełnie na sam koniec: czy ktoś pytał samego Raicera (albo Billingsleya) o to, jak według nich powinno być? [było nie było są to autorzy... :lol: ]
Ew. jeżeli Rebelyell ma jakiś bliższy link do ww. topicu na Consimie, to byłbym wdzięczny - troche tego za dużo... :(
A poza tym również uważam, że errata powinna byc wydana :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ja pytalem zaraz po tym jak sie pojawilo to pytanie u nas. Oficjalny "odpowiadacz" i inni uzytkownicy najnormalniej mnie wysmiali, sugerujac, ze tylko ktos ograniczony intelektualnie moze sugerowac, ze wstawienie niemieckiego korpusu do Budapesztu jest zgodne z przepisami.

Byc moze z tego wynika moja alergiczna reakcja - bo wiem, ze pelniac misje wysunietej placowki na Consimie i zadajac pytanie co do ktorego sam nie mam watpliwosci - wyszedlem tam na debila.

Niestety nie zapisalem nr postu - ale podawalem na forum link to tej wiadomosci, prosze przewinac temat do gory i poszukac.

pozdrawiam!
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

rebelyell (comandante) ma tu faktycznie trudne zadanie - wiadomo bowiem, że gdzie dwóch prawników (a z tego co słyszałem to tu ich nie brakuje) - tam trzy opinie :wink:
Z przepisami już tak jest, że trudno je napisać w sposób wykluczający wszelką wątpliwość.
Gracie turniej, więc warto trzymać się ustalonych interpretacji - zwłaszcza, że emocje czasami bywają naprawdę spore :x
A na własny użytek niech każdy gra jak mu się wydaje i ma ochotę :evil:
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

A propos 11-tej Armii:
Jest napisane, że można ją aktywować z dowolnym korpusem CP jako jedną jednostkę. Czy jeśli więc mamy GE 11A, GE 5A i korpus turecki to możnaby pomyśleć, że aktywacja jest za 1 (bo stos się traktuje jako 2 armie niemieckie). Chyba że kluczowe znaczenie ma słowo ONLY i oznacza, że 11A musi być sama (bez innych armii). Sam skłaniam się osobiście wobec tego ostatniego (czyli aktywacja w przykładzie za 2), ale nieźle by było, gdyby to ktoś potrafił rozstrzygnąć ponad wszelką wątpliwość.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10575
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

comandante pisze:
Morden pisze: a dwa w Budapeszcie
Niemcy do Budapesztu? Wara! ;-)
Pod warunkiem, że nie muszą się tam znaleźć. :D
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

gror pisze:A propos 11-tej Armii:
Jest napisane, że można ją aktywować z dowolnym korpusem CP jako jedną jednostkę. Czy jeśli więc mamy GE 11A, GE 5A i korpus turecki to możnaby pomyśleć, że aktywacja jest za 1 (bo stos się traktuje jako 2 armie niemieckie). Chyba że kluczowe znaczenie ma słowo ONLY i oznacza, że 11A musi być sama (bez innych armii). Sam skłaniam się osobiście wobec tego ostatniego (czyli aktywacja w przykładzie za 2), ale nieźle by było, gdyby to ktoś potrafił rozstrzygnąć ponad wszelką wątpliwość.
Nowy opis wyjaśnia wszystko:
29.) 2/2 11TH ARMY * (GE:1)
The GE 11th Army (only) and any CP Corp(s) may stack together and be Activated for a cost of 1 OPS point. If a second CP army is present, then the activation cost for the space is 2 OPS points. Event can be played prior to German 11th Army Reinforcement Event and also if GE 11 is already permanently eliminated. This event does not supercede rule 12.1.9.

A przy okazji aktualny opis karty "Armia Południowa":
10.) 3/4 SUD ARMY * (AH:1 GE:2 TU:1)
One AH unit and up to 2 GE corps may stack together and be Activated for a cost of 1 OPS point. A different stack may be chosen each Action Round. If a second AH unit or a second non-GE corps unit is present, then the activation cost is 2 OPS points. This event does not supercede rule 12.1.9.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

11 Armia poraz wtóry
Właśnie odkryłem róznice w tekscie na karcie 11 armia pomiędzy wersja polska a CB:
polska: "... może tworzyć zgrupowanie z dowolnymi korpusami PC..."
CB: "... stack with any CP unit..."
jak widać różnica jest ogromna; pytnie który tekst jest poprawny?
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Dawno temu ściągnąłem z internetu card manifest i tam w opisie karty "11 Armia" stoi jak byk: "11th Army - The GE 11th Army (only) may freely stack with any CP corps and be treated as 1 unit for Activation purposes". Czyżby amerykańscy imperialiści sięgnęli dna, skoro produkują sprzeczne opisy? :D
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Oczywiście że chodzi tylko o korpusy. Potwierdza to jednoznacznie zmieniony tekst kart 2004 ed. - do ściągnięcia ze strony GMT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”