[Home rules] Bazy Zaopatrzenia

Gra wydawnictwa GMT Games (polska edycja wyd. Gołębiewski)

Czy Oppeln powinno być Bazą Zaopatrzenia dla Państw Centralnych zamiast Breslau?

Ja, naturlich! (TAK)
0
Brak głosów
Nein, Breslau ist sehr schön alte Deutsche Stadt (NIE)
2
100%
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

[Home rules] Bazy Zaopatrzenia

Post autor: Lord Voldemort »

Jesli Bazy Zaopatrzenia maja miec cos wspolnego z najwiekszymi okregami przemyslowymi, ktorych posiadanie bylo niezbedne do prowadzenia wojny,to baza zaopatrzenia dla Panstw Centralnych powinnno byc Oppeln [Oberschlesien] a nie Breslau. Utrata Wrocka nie bylaby az tak dotkliwa jak utrata slaskiego przemyslu...

Podobnie Baza Zaopatrzenia dla Francji powinno byc Cambrai [oj dotkliwa byla to strata dla zabojadow].

Obrona Oppeln jest dla PC duzo trudniejsza niz obrona Breslau - ale po cos zostawili tam korpus Woyrscha (GEC) :P

Na szczescie Cyberboard pozwala na duza swobode - ciekawe jak zmiana Bazy Zap z Breslau na Oppeln wplynie na jakos rozgrywki :))))

Pozdrawiam
V.

Wyniki starej ankiety:
Oppeln - 2
Breslau - 11
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Tak patrzę i patrzę na informacje pod Twoim nickiem i fotką i co widzę Opole :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ale stolicą Schlesien jako prowincji byl chyba Prenzlau jeszcze od czasow Habsburskich?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Ee tam od czasów habsburskich... To zawsze była stolica.
Wszelkie pomysły przenoszenia bazy zaopatrzenia z Wrocławia należy uznać za oburzające. I to jeszcze do Opola?! Skandal panowie skandal!
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Czuję sie wywołany do odpowiedzi. Masz trochę racji Valdemort, ale jest to raczej umowność. Taka choćby Francja - Wielkie Mocarstwo bez punktu zaopatrzenia, Austro Węgry i Włochy też. Gra jest zbyt ogólna po prostu, a chodziło z pewnością o to, by nie pozwalać na odcinanie tych krajów od morza lub sojuszników i tyle. Jeśli zaś chodzi o Opole i Wrocław - z pewnością Górny Śląsk był ważniejszy z punktu militarnego, a ściślej mówiąc - gospodarczego. Chociaz jeśli weźmiemy pod uwagę, że pole z Wrocławiem obejmuje także cały Dolny Śląsk z takim choćby niemałym Wałbrzyskim Okręgiem Przemysłowym - sprawa nie jest już tak oczywista.
Jedna tylko prośba - nie używaj określenia "Wrocek", nie mogę go znieść. Zrób to proszę z uwagi na mnie, dobrze? I z uwagi na Peyo.

A poza tym uważam, że Twoja propozycja jest oburzająca. Nieetyczna - prawda, Peyo? :wink:
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Dokładnie tak. Kompletny brak etyki :wink:
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

hmm.. ciekawe, moja znajoma z Wrocławia mówi o swoim mieście per Wrocek - myślałem, że to jest takie sympatyczne określenie (coś jak dla mieszkańców Wawy - Warszawka. Dla MIESZKANCOW, powtarzam).

Tak czy inaczej. W drugiej edycji rzeczony W. jest NIEDOREPREZENTOWANY (zglosil sie ledwie Psycho_l) a Opole ma już dwoch graczy! Andreas, Peyo, co z Wami się dzieje!
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

nie wspominam o naszym maratończyku Czmielonie Wrocławskim
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Andreas, Peyo, co z Wami się dzieje!
Grywam na tyle dużo przy stole, że nie mam już po prostu czasu na grę przez internet. Poza tym grywamy w towarzystwie nieco inaczej jeśli chodzi o ruch i okrążanie, jest to głęboko przemyślane i to powód drugi, ponieważ jak wiem u lidze raczej zwykle dochodzi do totalnych okrążeń. Wolę po prostu rozgrywki bardziej stabilne, owocujące za to ciekawymi wydarzeniami.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

W drugiej edycji rzeczony W. jest NIEDOREPREZENTOWANY (zglosil sie ledwie Psycho_l) a Opole ma już dwoch graczy! Andreas, Peyo, co z Wami się dzieje!
Wywołany do tablicy śpieszę z wyjaśnieniami. Zastanawiałem się i nadal zastanawiam nad zgłoszeniem do ligi ale 2 powody mnie powstrzymują:

1. Brak czasu na grę. Przeciętnie udaje mi sie zagrać towarzysko gdzieś tak raz na dwa tygodnie i to tylko wieczorami. W lidze mógłbym stać się opóźniaczem rozgrywek.
2. Nawet jeśli udałoby sie wykroić troche czasu to kompletnie nie wiem jak sie gra przez internet. Zeby to zmienić czytałem cos niecoś w dziale POG przez internet tu na forum ale dalej jestem ciemny. Jestem, że tak powiem, człowiekiem starej daty (może nie jeśli chodzi o rok urodzenia tylko powiedzmy "mentalnie") i zrobienie czegoś przy pomocy komputera przychodzi mi z niejaką trudnością - jak mi ktoś nie pokaże i nie wytłumaczy jak dziecku to jest ciężko.
P
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Andreas - ja mysle, ze to pierwsze koty za ploty. W "powaznych" grach nie dochodzi do gwaltownych okrążeń.

Peyo - to nie jest trudne i na pewno ktoś z jednego z dwóch Twoich miast bazowych mógłby Ci pomóc
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Największym miastem regionu, i de facto stolicą wschodniej części Rzeszy zawsze był WROCŁAW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

I tak jest do tej pory!!!!!!!!!!!!!! :D
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Peyo, jeśli chcesz, mogę Ci w przyszłym tygodniu pokazać, jak to się robi, żeby grać przy pomocy CyberBoarda i ACTS. Pomocne będzie gadu gadu, ale mailami też damy sobie radę.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Peyo
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 00:32
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post autor: Peyo »

Wielkie dzięki za wyciągniętą pomocną dłoń :D
Jak pisałem z techniką komputerową jestem trochę na bakier i gadu gadu nie obsługuję ale na tyle przyswoiłem sobie tą technikę że dorobiłem się adresu email: p.peyo@vp.pl
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Głosowałem za Wroc(kiem)ławiem [studiuje we Wrocławiu, znam z 10 ludzi z Wrocławia co mówi na swoje miasto Wrocek albo i Wroceq :D ale to chyba młode pokolenie, do którego się zaliczam, i też tak mi się zdarza mówić, choć w myślach dla mnie zawsze Wrocław będzie Twierdzą i zawsze będę pamiętał te zdjęcia z 1945 roku...], bo to ma wielkie znaczenie dla zrównoważenia rozgrywki, z bazą zaopatrzenia w Opolu PC by mieli o wiele ciężej na wschodzie.

pozdrawiam
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ścieżki chwały”