Program do robienia kart i żetonów

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Re: Program do robienia kart i żetonów

Post autor: wizun »

By uniknąć pikseliozy należy przede wszystkim (w programach do grafiki rastrowej) projektować w dużej rozdzielczości (min. 300 dpi dla wydruków poligraficznych do bliskiego oglądania) i z odpowiedniej jakości częściami składowymi żetonu (np. rysunek żołnierza). W wektorowej grafice troszkę inaczej - ale również należy pamiętać o rozdzielczości (unikanie pikseliozy przy wydruku).
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Program do robienia kart i żetonów

Post autor: dixie75 »

wizun pisze:By uniknąć pikseliozy należy przede wszystkim (w programach do grafiki rastrowej) projektować w dużej rozdzielczości (min. 300 dpi dla wydruków poligraficznych do bliskiego oglądania) i z odpowiedniej jakości częściami składowymi żetonu (np. rysunek żołnierza). W wektorowej grafice troszkę inaczej - ale również należy pamiętać o rozdzielczości (unikanie pikseliozy przy wydruku).
I podobnież czyniłem :)
Duży obrazek zmniejszałem do wymiaru żetonu, ale i tak widziałem pewną różnicę między "rastrem" i "wektorem". Możliwe, że to kwestia mechanizmu skalowania w obu programach, albo i obsługi przez nie drukarki, ale to drugie, to raczej kwestia systemowa powinna być...
Przy okazji, ciekawa sprawa; o ile pamiętam, to projektując żetony właśnie rozdzielczością się jakoś nieszczególnie przejmowałem, ale muszę to potestować, bo na horyzoncie mam już kilka pomysłów na kolejne elementy do gier, zatem dziękuję za zwrócenie uwagi graficznemu lajkonikowi :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”