Wykazy żetonów na Portalu Strategie

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Na stronie pojawił się wykaz żetonów do "Stalingradu 1942-1943".
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:53 przez Gonzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

Bardzo dobry ten dział z wykazami żetonów. Dzięki niemu mogłem dokonać przeglądu wojsk z pod Waterloo. Kupiłem je jakiś czas temu, jednostki były w totalnej rozsypce - czyli wojsko w bezczynności zaczęło się rozłazić. Miałem też informacje o kilku możliwych dezercjach. Po wydrukowaniu składu wszystkich armii przywróciłem dyscyplinę. Musztra dobrze podziałała na oddziały, okazało się też że wieści o dezercjach i niesubordynacji były przesadzone. Wszystkie pułki i bataliony liczyły pełne stany. :D Jedynym mankamentem jaki wykazał przegląd jest wygląd i stan umundurowania wojsk pruskich (wyblakłe, w jakieś plamy - może kiedyś zawilgły z powodu złego zakwaterowania?). Dzisiejsza technika pozwoli w razie czego poprawić ich kondycję.
Tak, że jednostki karnie posegregowane oczekują na rozkazy, gotowe do wymarszu. Ich całkowita wartość bojowa zostanie oceniona w polu, ale to już będzie zupełnie inna historia...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:56 przez Bart11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Trochę się napracowaliśmy z Gonzo, ale cieszę się, że się przydaje :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Nad Waterloo 1815 spędziłem 2 dni żeby to spisać.
Gra z allegro i tyle żetonów więc byłem na 100% pewny że czegoś brakuje. Po sprawdzeniu przez Raleena okazało się że brakuje mi 3 żetonów a jemu jednego.
No a później zakupiłem u ozyego na allegro Waterloo z dodatkami i teraz mam wszystko :cool:
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Post autor: Bart11 »

Sztab wykonał kawał dobrej roboty. Niedługo z kolejnym wykazem przeprowadzę wizytacje oddziałów idących na Quatre Bras. Kwaterowały w tym samym obozie co armie z pod Waterloo, lecz w znacznie lepszych warunkach- parterowych baraczkach do złudzenia przypominających zwykłe pudełka zapałek. Jednak ciasnota panująca w niektórych z nich mogła być przyczyną znacznego upadku morale. Bezczynność jest dla wojska bardziej mordercza niż niejedna bitwa. Żołnierzy czekają intensywne ćwiczenia i być może manewry służące podniesieniu sprawności współdziałania wojsk różnych rodzajów. Nowodowodzący francuską armią marszałek Bartou, przybyły z XI korpusu, mimo kilkunastu lat wojaczki, wielu bitew i zwycięstw w bojach w sprawach taktyki napoleońskiej jest zupełnym laikiem. Cesarz widocznie ma swoje powody powierzając komende w ręce kogoś takiego. Żołnierze jeszcze nie poznali go, mówi się że lubi samotne wyprawy na miejsca dawnych bitew. Teraz też, miast zająć się obowiązkami przynależnymi swojemu stanowisku studiuje na kwaterze założenia taktyczne XV wiecznego starcia odbytego pod wsiami Tannenberg i Grunwald. Może umiejętne przeniesienie średniowiecznych metod do dzisiejszych starć pozwoli rozbić bezczelnych Anglików..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”