PODRĘCZNIKI PDF

Sprzedaż, kupno i zamiana figurek oraz innych akcesoriów wargamingowych i modelarskich. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.

Zaznacz interesujące Ciebie podręczniki PDF

Land Ironclads
5
23%
All Things Zombie [nowe wydanie]
3
14%
No Go Zone
2
9%
Victory at Sea: Age of Dreadnoughts
2
9%
AirWar: C21 Max
3
14%
Mutants and Death Ray Guns
1
5%
Battlefield Evolution: World At War
3
14%
Starmada: Admiralty Edition Bundle
2
9%
Iron Stars Bundle
1
5%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Thomas jakie dokladnie dodatki chcialbys zakupic ?
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Wrzuce tu bo gg chyba nieruchliwe :) przejrzałem co tsam mają ciekawego i interesowałoby mnie:

Battlefield Evolution World at War
Battlefield Evolution: Modern Combat
AirWar: C21 max
Mercenary Air Squadron - to nie wiem czy jest fajne bo z opisu nie bardzo wynika
All Things Zombie


pozdro
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Ja bym dodał np. dodatek Gear Krieg - dedykowany do 15mm. Alternatywna II WŚ ;)

No i zapewnie nowy dodatek do Ambush Alley Force on Force - Operation Uruzgan.

Cytuje:

Written by Leigh Neville, author of the best-selling Osprey Press titles Special Operations Forces in Afghanistan and Special Operations Forces in Iraq, Operation: Uruzgan takes a detailed look at Australian operations in the Uruzgan Province of Afghanistan.

Operation: Uruzgan contains:

* 9 Historically Accurate Scenarios
* A Historical Overview of Operations in the Region Since Anaconda
* Special Rules to Represent the Unique Flavor of Taliban Operations in Uruzgan
* Special Rules to Represent the ADF's Operations in Uruzgan, Including ROEs and COIN based tactics
* 5 New Vehicle Write-Ups, including the Bushmaster IMV
* Uruzgan Specific Fog of War Cards
* Uruzgan Specific Asset Cards
* Guidelines for Using Scenarios with Other Coalition Forces

Obrazek

PDF oczywiście ! ;D
Pietia
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietia »

Thomas pisze:Wrzuce tu bo gg chyba nieruchliwe :) przejrzałem co tsam mają ciekawego i interesowałoby mnie:

Battlefield Evolution World at War
Battlefield Evolution: Modern Combat
Te podręczniki w wersji PDF (oraz dodatek o Zombie - Apocalypse-Z) mam. Parę innych rzeczy, które tunie wylądowały jeszcze zresztą też - mogę w wolnej chwili jakąś listę machnąć...
Co do wspomnianego tu dodatku Warbirds - nie jest on dobrym pomysłem, jeśli chodzi o dodatki "do grania". Widziałem to, co szło do playtestów - duża część samolotów z niego pasuje do wsparcia pola bitwy jak pięść do nosa a zalecane przez twórców wykorzystanie to "zagraj z samymi samolotami w mniejszej skali". Sporo wspólnego z Battlefield Evolution miałem - do grania samymi samolotami zupełnie się nie nadaje.


A tak przy okazji - czołem, Panowie :D
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Czołem Pietia! Miło Cię czytać również na naszym forum :)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Pietia pisze:
A tak przy okazji - czołem, Panowie :D
Czołem.
Ten Pietia, kolega Raubrittera z dawnego Forum Scieżek Chwały ?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Pietia pisze: Battlefield Evolution World at War
Battlefield Evolution: Modern Combat

Te podręczniki w wersji PDF (oraz dodatek o Zombie - Apocalypse-Z) mam. Parę innych rzeczy, które tunie wylądowały jeszcze zresztą też - mogę w wolnej chwili jakąś listę machnąć...
Czołem Pietia.

Zrób listę tego co masz. Jeśli nie będzie to problemem, to te podręczniki ja i pewnie apj byśmy łyknęli. Jeśli jesteś na TAK to daj znać na PW, na pewno się dogadamy. W sumie mogę też pomyśleć o Apocalypse Z, chociaż figur do tego na razie nie mam żadnych, bo Amerika daleko i nie ma jak zamówić :D

Pozdrawiam
Thomas
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Pietia
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietia »

@Strategos - niekoniecznie ;) .
@czaki - niedługo będziecie się bali otworzyć lodówkę :P

Obiecana lista - na 100% niepełna, tylko to, co mam na bieżąco na lapku (i tak jest to kilka giga) albo pamiętam. Dealom różnym mówimy "of kors"

Ambush Alley Games
Ambush Z
Force on Force

Mongoose Publishing:
Battlefield Evolution: World at War
Battlefield Evolution: Modern Combat
Starship Troopers - wszystkie podręczniki
Victory At Sea (bazowy tylko)
Call to Arms 2nd edition (tylko podstawowe podręczniki)

Majestic Games:
Starmada Admiralty Edition
Defiance Vital Ground
Grand Fleets
Iron Stars (komplet)
Wardogs

VBAM Games
Victory By any Means (system kampanijny, razem z większością dodatków)

GDW
Striker 2

Dream Pod 9
Gear Krieg - chyba komplet
Heavy Gear Blitz - wszystko, oprócz ostatniego dodatku
Jovian Chronicles 2nd ed - całość (podstawka+dodatek)

Wingnu Games
Battle Cattle

Rattrap Productions
.45 Adventures
Amazing War Stories

Too Fat Lardies
Troops, Weapons&Tactics
B'Maso
Rock the Casbah
Mud&Blood
Stout Hearts
I ain't been shot, Mum + dodatki

Inne:
Fire as she bears (żaglowce)
Bilge Rats
Babylon's burning
Rippers the Horror Wars
Spacemaster Armored Assault+Armored Reserves
Final Days
Objective Interim Modern Combat System
Classic Battletech Total Warfare
Critter Commandos
Wildfire
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Fajnie, ja ostatnio zakupilem Undead States of America [Uber Goober Games].

Obrazek

oraz Mutants and Death Ray Guns [Ganesha Games].

Obrazek

Co do wymiany to z wielka checia, sprawdze co mam, a czego Ty nie. Proponuję też zmienić zamówienie na inne tytuły np. Land Ironclads ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 września 2009, 19:24 przez apj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Strategos pisze:
Pietia pisze:
A tak przy okazji - czołem, Panowie :D
Czołem.
Ten Pietia, kolega Raubrittera z dawnego Forum Scieżek Chwały ?
Ten Pietia jest u nas pod nickiem Pietka - przy okazji dodam, że ostatnio dość niespodziewanie pojawił się w klubie Agresor :) . Natomiast kolega o ile się nie mylę jest weteranem forum Wargamera.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Pietia
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietia »

Raleen pisze: Ten Pietia jest u nas pod nickiem Pietka - przy okazji dodam, że ostatnio dość niespodziewanie pojawił się w klubie Agresor :) . Natomiast kolega o ile się nie mylę jest weteranem forum Wargamera.
Guilty as charged. Beza się teraz będzie ze mnie śmiał przy piwie...

APJ - wygląda ciekawie :D

Może od razu parę słów o niektórych systemach z listy i okolic

Victory at Sea - system to mongoosowe Call to Arms przeniesione niemal 1:1 w realia 2 wojny (występuje też w innych wersjach). Jego najpoważniejszą zaletą jest absolutna prostota, najpoważniejszą wadą - absolutna prostota i problem w nawiązaniu kontaktu wzrokowego z realiami. Ragozda zdaje się znacie - On tego systemu by nie przerabiał :P .

Battlefield Evolution - obie wersje to w zasadzie przepakowany ten sam zestaw zasad (nieco zmienione Starship Troopers), z różnymi armylistami. Zasady są dość "piwne", szczerze mówiąc bardziej podoba mi się ostatnio Force on Force - ale miłe i proste. Wersja drugowojenna jest znacznie lepiej dopracowana, jeśli chodzi o sensowność list armii - mówię to z przykrością, bo razem z paroma innymi osobami z forum Evocommand robiłem za "konsultanta" przy projekcie modernowej. Niestety efekt większości konsultacji poszedł do piachu - Mongoose postanowił zamiast systemu modernowego wydać near-future, dzięki czemu ruscy rozbijają się tu T-95 i BMPT a i reszta ma listy "z kosmosu". Jeśli ktoś chce sensownie pograć modernowe bitewki, trzeba dużo ustalić i wymyśleć samemu - na szczęście nie jest to specjalnie trudne (wymyślanie statystyk i ustalanie kosztów - z ustalaniem np. faktycznych TOE bywa ciężko).

Defiance Vital Ground - system bitewny celowany pod 15mm sci-fi. Kilka dość ciekawych pomysłów, baaardzo opasły podręcznik - z czego większość podręcznika to przykładowe armie i army-designer (dość trudny w użyciu)

Iron Stars, Grand Fleets, Starmada - wszystkie oparte o z grubsza te same bazowe mechaniki, jednak z własnymi rozwiązaniami dotyczącymi bardziej zaawansowanych spraw. Systemy fajne, mniej "piwne".

Striker 2 - bardziej ciekawostka typu "jak to się robiło 20-parę lat temu". Po przeczytaniu podręcznika stwierdziłem, że to niegrywalne jest :|

Gear Krieg - mechy w II wojnie, Agis zaczął ostatnio robić oparte na tym dodatki do BE:WAW. System znośny, choć przeniesienie np. na mechanikę z Heavy Gear:Blitz by mu nie zaszkodziło.

Heavy Gear Blitz - odświeżony Heavy Gear, z uproszczoną i przyspieszoną mechaniką. System mi się podoba, tylko figurki drogie...

.45 adventures + dodatek - skirmish typu "5-6 figurek na stronę", dość dużo statystyk i elementu rpg

systemy Too Fat Lardies - czysty #@! geniusz w destylacie. Tyle, że kiepskie na grę turniejową. Jeśli chodzi o nowoczesność mechaniki - porównywalne z grami AA Games

Fire as she bears - bardziej skomplikowane i mniej losowe od Trafalgaru, mam do tego dokupiony system kampanijny oparty na Victory By Any Means - słodkie, jeśli tylko ma się duuużo czasu

Babylon's burning - system post-apo, nieco nekromundowy w klimacie, ale nastawiony na wystawianie większych sił. Całkiem ciekawy

Rippers the Horror Wars - system Pinnacle, oparty na ich mechanice Savage Worlds zaadaptowanej do skirmisha zamiast RPG. Podobny mocno do ich poprzedniego skirmisha - Great Rail Wars.

Spacemaster - kolejne "jak to wyglądało w latach 80-tych", okołobitewniakowe dodatki do erpega. Uwagi - patrz Striker
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Z rzeczy których nikt nie wymienił mam jeszcze Nuts!
Thomas pisze:W sumie mogę też pomyśleć o Apocalypse Z, chociaż figur do tego na razie nie mam żadnych, bo Amerika daleko i nie ma jak zamówić
A oglądałeś figurki zombiaków na Gildii Najemników? Jest tam tego trochę, no i zamówienie w Polsce nie problem. Osobiście polecam sklep, nie raz już kupowałem. :)
Pietia
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pietia »

czaki pisze:Z rzeczy których nikt nie wymienił mam jeszcze Nuts!
2 wojna z Two Hour Wargames? Bazową mechanikę fajną mają, ale jak kiedyś zrobiłem u nich większe zakupy, trochę się zmartwiłem - unikalnej treści w każdym podręczniku niewiele było, spokojnie mogliby to złożyć w wersji bazowe zasady+kilka 3-4 stronicowych dodatków...
czaki pisze:A oglądałeś figurki zombiaków na Gildii Najemników? Jest tam tego trochę, no i zamówienie w Polsce nie problem. Osobiście polecam sklep, nie raz już kupowałem. :)
I Ambush Z i Apocalypse Z mają wspólną wadę - tych zombie potrzeba dużo :D . Na razie z Thomasem mamy plan rozwiązania problemu - podepnie się pod moje najbliższe zamówienie z Rebel Minis (btw, ich zombie są naprawdę super)...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Na oko optymalnym rozwiazanie sa Zombie z "Zombies"
tylko chyba 20 mm sa

- no i jak ktos lubi gry o zombich :>
mahon
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 10 maja 2006, 11:29
Lokalizacja: Swarzędz / Poznań

Post autor: mahon »

Chce ktoś nowe All Things Zombie?

Generalnie - chce ktoś "zdealować" coś z THW? mam chyba komplet...
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez mahon, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Giełda Gier Bitewnych”