Muzeum Wojsk Lądowych

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: tomig »

Warto zwrócić uwagę, iż granie w dobrą grę nie jest gwarancją udanego konwentu. Dużo ważniejsze jest dobranie odpowiednich współgraczy, którzy dysponują wysoką kulturą grania. Pomimo, iż wybrałem grę TiS-u dobrze bawiłem się przy jej rozgrywaniu, nie żałuję zainwestowanego czasu. Natomiast kierowanie się kluczem, iż TiS jest zły, zaś gry zagraniczne są dobre, nie zawsze się sprawdzi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

tomig pisze: niedziela, 2 lipca 2023, 20:32 Warto zwrócić uwagę, iż granie w dobrą grę nie jest gwarancją udanego konwentu. Dużo ważniejsze jest dobranie odpowiednich współgraczy, którzy dysponują wysoką kulturą grania. Pomimo, iż wybrałem grę TiS-u dobrze bawiłem się przy jej rozgrywaniu, nie żałuję zainwestowanego czasu. Natomiast kierowanie się kluczem, iż TiS jest zły, zaś gry zagraniczne są dobre, nie zawsze się sprawdzi.
Zgadzam się, bardzo trafna i mądra myśl. Ogólnie prawda o graniu jest też taka, że gra się z konkretnymi ludźmi. Gry wojenne, jak każde inne, to jest także rozrywka towarzyska, i niezależnie od gry ważna jest także osoba współgracza.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10588
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dawno temu nadawałem za każdym razem na Ścieżki Chwały. Zdania o grze nie zmieniłem, ale po co komu psuć rozrywkę? Bo jakąś grę uważam za słabą?
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Poza tym jak ktoś pierwszy raz przychodzi na taką imprezę i umówił się z kimś, to będzie grał w to na co się umówił, tym bardziej, że inni także byli zapewne tam poumawiani, więc co ma robić w tym momencie? Zostawiać swojego przeciwnika i iść prosić graczy posiadających jakieś zachodnie tytuły by któryś z nich go przygarnął? Do tego jeśli pojawił się ze swoją grą i dopiero wciąga się w hobby, to mówienie mu w mało przyjemny sposób, że to co sobie kupił to jest... i tu można wstawić jakieś brzydkie słowo, to zawsze będzie uruchamiał się odruch obronny. Tak, że o ile co do zasady podzielam Damiana ocenę TiSu, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość zasad w jego najnowszych produkcjach, to niestety tego typu teksty nie służą niczemu dobremu i jak pisał tomig wzajemna kultura i ogólnie osoba współgracza także są ważne, często ważniejsze. I jeszcze jedna kwestia - to w sytuacji, gdy ktoś nastawiony jest na heksówki a la TiS, proponowanie mu gier innego typu np. card driven też nie zawsze ma sens, bo może lubić tamten typ gier, a nie lubić card driven, i ma do tego prawo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: dbj »

damian321 pisze: sobota, 1 lipca 2023, 17:40 Kocham obecność TiSu na tym konwencie. Ludzie jadą maluchem mając obok ludzi posiadających lamborgini.
Żeby merytorycznie ocenić grę należy w nią zagrać, bez względu na dotychczasowe doświadczenie. Jeżeli ktoś ma możliwość zagrania na konwencie w grę, w którą chce zagrać i w nią gra, to oznacza, że konwent spełnił swoje zadanie.
Na innych konwentach pojawiają się przeróżne gry, w tym gry euro i gry dla dzieci i wcale nie jest to minus.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

W dniach 28-30 czerwca 2024 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „III konwent wojennych gier planszowych”.
Tak jak w zeszłym roku impreza odbędzie się na terenie MWL. W muzeum będzie można wykorzystać kilka pomieszczeń ze stołami, co umożliwi rozłożenie nawet dużych gier.
W czasie konwentu oferujemy drobny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciasteczka). Nie zapewniamy noclegów, ani wyżywienia (obiadów itd.). W pobliżu MWL znajdują się dwa hotele: Maraton (Powstańców Warszawy 13, 85-683 Bydgoszcz) i Focus (Modrzewiowa 1, 85-631 Bydgoszcz).
Wstępny harmonogram konwentu:
28 czerwca 2024 r. – godz. 12.00 - 22.00
29 czerwca 2024 r. – godz. 10.00 – 22.00
30 czerwca 2024 r. – godz. 10.00 – 22.00

Wszystkie chętne osoby proszę o elektroniczne wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej (kiedy wygaśnie link proszę o kontakt na priv).
- Bardzo proszę o przemyślane decyzje. Mamy ograniczoną ilość miejsc i nie chcemy sytuacji w której osoby wypełniają zgłoszenia, a potem nie pojawią się na konwencie. W przypadku wątpliwości proszę w uwagach umieścić informację, że nie ma pewności obecności na konwencie, z prośbą o wpisanie na listę zapasową. O udziale będzie decydowała kolejność zgłaszania.
- W uwagach proszę wpisać informację o chęci rozegrania gry z planszami większymi niż typowe (ok 56 cm na 86 cm).
Kartę zgłoszeniową proszę wysłać na adres: naukowy@muzeumwl.pl
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.

https://we.tl/t-LX3O6eDrV1
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Powinienem móc się stawić i bardzo mnie cieszy, że można byłoby grać i w niedzielę do późnych godzin. Tylko czy znajdę na to chętnego? No i w piątek by móc też jak najwcześniej z kimś zacząć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Ja wstępnie także jestem zainteresowany, ale zobaczymy jak będzie z czasem w czerwcu (i z wyjazdami).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Silver pisze: czwartek, 7 marca 2024, 16:57 Powinienem móc się stawić i bardzo mnie cieszy, że można byłoby grać i w niedzielę do późnych godzin. Tylko czy znajdę na to chętnego? No i w piątek by móc też jak najwcześniej z kimś zacząć.
Dwa lata temu nie miałeś problemu ze znalezieniem przeciwników ;)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Ale żeby piłować do końca i odpowiednio wcześniej umówić się na trudne giery.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: PLama80 »

Ulysses pisze: czwartek, 7 marca 2024, 11:30 W dniach 28-30 czerwca 2024 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „III konwent wojennych gier planszowych”.
[...]
Kartę zgłoszeniową proszę wysłać na adres: naukowy@muzeumwl.pl
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.

https://we.tl/t-LX3O6eDrV1
Ja się pojawię i zapraszam do rozegrania zmodyfikowanej wersji Zelandii :) Czy formularz jest tożsamy z tym z zeszłego roku? Pytam, bo link wygasł, a moje dane zgłoszeniowe się nie zminiły.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 39 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

PLama80 pisze: sobota, 16 marca 2024, 11:16
Ulysses pisze: czwartek, 7 marca 2024, 11:30 W dniach 28-30 czerwca 2024 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „III konwent wojennych gier planszowych”.
[...]
Kartę zgłoszeniową proszę wysłać na adres: naukowy@muzeumwl.pl
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.

https://we.tl/t-LX3O6eDrV1
Ja się pojawię i zapraszam do rozegrania zmodyfikowanej wersji Zelandii :) Czy formularz jest tożsamy z tym z zeszłego roku? Pytam, bo link wygasł, a moje dane zgłoszeniowe się nie zmieniły.
Tak, taki sam. Można wysłać stary.
Zimnywojak :-)
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2014, 20:20
Been thanked: 1 time

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Zimnywojak :-) »

Co prawda do konwentu jeszcze pozostały dwa miesiące, ale może ktoś chciałby już teraz podjąć zobowiązanie i umówić się na konkretną grę. Zabieram ze sobą i szukam chętnych do rozgrywki w poniższe gry:
- Enemy Action, vol 2. Kharkov
- Battles in the East, vol 1 (preferowałbym rozgrywkę w scenariusz Bagration, ale jeśli ktoś wolałby Sandomierz to też jestem gotów).
- FAB, vol II, Sicily

Na konwencie będę po raz drugi i w przeciwieństwie do zeszłego roku zamierzam być przez wszystkie trzy dni (w piątek od samego rana). Ewentualnie, gdyby znalazł się chętny i chciał usiąść do całej kampanii to mogę wziąć ze sobą Downfall. Conquest of the Third Reich, ale wówczas przy założeniu, że rozgrywka nie skończy się przed czasem, trzeba będzie poświęcić wszystkie trzy dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”