Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 00:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)
PostNapisane: niedziela, 1 kwietnia 2018, 14:03 
Lieutenant-Adjudant-Major

Santa, w Gwiezdnego Kupca będziemy grali do około 15-16. Gracze są już poumawiani na gry po południu, więc nie będzie jak tego ciągnąć. Inna sprawa, że po 5-6 godzinach nad planszą i tak pojawia się myśl, że czas to pakować :-) Nie wiem jak inni gracze, ale u mnie ta myśl pojawia się mniej więcej o tej porze już przy niemal każdej planszówce... W 5-6 godzin zdołamy jednak zagrać przy obrotnej ekipie około 10-12 etapów, to całkiem sporo, więc generalnie możemy z założenia umówić się na liczenie kapitału po 10 etapie. Ja bym mimo wszystko optował za wolną konkurencją (każdy zaczyna z tym samym), ale to jest do dogadania przed grą. No chyba że umówilibyśmy się na dokończenie i kolejne 5-6 godzin w niedzielę :-)

Oczywiście gdyby byli chętni, mogę zostawić grę. Nie planuję innych rozgrywek w sobotę ze względu na owe myśli, które mnie prześladują po 5-6 godzinie :-)

Tak przy okazji: jeśli znajdzie się chętny, zabiorę ze soba i sprzedam RAF za 200 zł i The Hunters za 100 zł. Jeśliby ktoś wziął całość, dorzucę jeszcze ilustrowany podręcznik do strategii i taktyki bitew morskich z 1943 roku, komentujący na świeżo pojedynki morskie z II wś. Oczywiście z punktu widzenia wiedzy, jaką w owym czasie autor miał. Całkiem ciekawa rzecz. Zwie się to "A Layman`s Guide to Naval Strategy", autorem jest Bernard Brodie, wydane przez Oxford University Press 1943, 203 strony, tytuły rozdziałów: 1. sea power in moder war, 2. the tools of sea power, 3. command of the sea, 4. the defence of shipping, 5. land-sea operations, 6. bases, 7. must all our ships have wings?, 8. the tactics of fleet actions, 9. the men behind the guns. Twarda oprawa, stan dobry+

PostNapisane: niedziela, 1 kwietnia 2018, 14:48 
Tambour

To jezeli dyskusja ma miejsce teraz to i ja wtrace swoje trzy grosze: Gwiezdny kupiec z wolna konkurencja na 10 etapow brzmi nudno. W tym scenariuszu rozruch jesf monotonny i nie bedzie mozna pobawic sie wieloma ciekawymi strategiami.
Proponowalbym jednak grac z zestawami korporacji, w szesc godzin z obrotna ekipa spokojnie powinnismy skonczyc. Najwyzej wprowadzimy do rozgrywki zegar.
Co wazne, fajnie by bo jakby wszyscy chętni zaznajomi sie z instrukcja gry wczesniej celem usprawnienia przebiegu partii. :mrgreen:

Pozdrawiam

PostNapisane: niedziela, 1 kwietnia 2018, 15:37 

Do korporacji trzeba ludzi, którzy znają grę, a poza tym może się ona przeciągnąć poza ten czas, który będzie dostępny i nie będzie jak rozstrzygnąć, kto wygrywa, jeśli np. przerwiemy grę w połowie. W przypadku wolnej konkurencji to możliwe, bo wystarczy wtedy zerknąć na portfele. Poza tym wolna konkurencja wcale nie jest taka nudna. Jak są już trzy osoby, to rynek robi się już dość ciasny...

Szczerze mówiąc ja sam wolałbym zagrać w korporacje, bo mają większy klimat, i myślałem o konkurencji tylko z wyżej wymienionych powodów. Jeśli wszyscy grający zgodzą się na grę bez (najprawdopodobniej) wyłonionego zwycięzcy, to czemu nie, zagrajmy w korporacje. Mnie nie będzie przeszkadzało, jeśli zagramy po prostu dla klimatu. Ewentualnie za zwycięzcę można będzie uznać każdego, kto nie zbankrutuje. Ostatnie gry z Wallym dowodzą, że to wcale nie jest takie proste ;-)

PostNapisane: niedziela, 1 kwietnia 2018, 21:36 
Adjudant

Arshenik napisał(a):
Namek napisał(a):
Czy ktoś miałby możliwość udostępnić na piątek egzemplarz Zimnej Wojny? Byłoby bardzo fajnie, bo chcielibyśmy zagrać z Khamulem a mamy problem z dostępnością :).

Zabiorę ze sobą.

Super, dzięki !!

PostNapisane: wtorek, 3 kwietnia 2018, 09:14 
Kasztelan

Nie uda się mój krakowski debiut, muszę odwołać wyjazd :(

PostNapisane: wtorek, 3 kwietnia 2018, 22:39 
Colonel en second

Wielka szkoda, mam nadzieję, że uda się spotkać - może kolejnym razem w Krakowie, może odwiedzę w Wrocławiu Zygfryda... Otwiera się też kwestia raportu z konwentu - podobno Raleen pertraktował z Tobą - ja mam problemy z bębnieniem w klawiaturę, gdyby ktoś się podjął byłbym wielce zobowiązany. :) I przy okazji prośba z góry o fotki. :)

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 13:21 
Colonel Général

Gdyby ktoś był chętny do napisania relacji z konwentu na portal - zapraszamy (proszę o kontakt na PW). Ja też mam jednego kandydata (mam cichą nadzieję, że się zgodzi...).

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 16:07 
Colonel en second

Mała prośba - podajcie orientacyjnie, kiedy się planujecie zjawić (piątek, sobota) - dotyczy to zwłaszcza chętnych do rozgrywek wieloosobowych, żebyśmy wiedzieli, kiedy zacząć. :)

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 17:56 
Adjudant

Samuel napisał(a):
Mała prośba - podajcie orientacyjnie, kiedy się planujecie zjawić (piątek, sobota) - dotyczy to zwłaszcza chętnych do rozgrywek wieloosobowych, żebyśmy wiedzieli, kiedy zacząć. :)

Arshenik, Benedetto alias Fluffy oraz ja planujemy pojawić się w piątek już na sam początek dnia czyli o 16-tej by grać w Triumph&Tragedy.
W podobnym granie + Namek planujemy jakaś wieloosobówkę na sobotę. Myśleliśmy o HIS z Tobą ale Ty robisz osobnego HISa by Arshenik nie zamordował Jaśka jak mu zacznie żetony poprawiać, więc pewnie będziemy osobno. Tyle, ze nie wiem czy mamy w swoim gronie kogoś posiadającego HISa. Wiec na wszelki wypadek zabiorę swoich Sukcesorów.

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 18:23 
Adjudant

Ja powinienem być od początku. Z Khamulem planowaliśmy w piątek zagrać w Zimną Wojnę i jak się uda dołączyć do rozgrywki w ToC. W sobotę nastawiałem się na wspomnianą rozgrywkę w HiS i trzymam kciuki że uda się z nią wystartować. Co do alternatywy to od Sukcesorów wolałbym już Napoleonic Wars ;).

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 18:41 

Ja będę w piątek na godzinę, w której rozpoczyna się Falling Sky, a w sobotę na 10 na Gwiezdnego Kupca. Będę wdzięczny za wiadomość, o której gramy w Falling Sky i czy w ogóle jestem wliczany w poczet pretendentów do władania Galią, bo w sumie ta informacja dotarła do mnie tylko pocztą pantoflową ;-)

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 18:55 
Colonel en second

Jesteś wliczany, ale jedynie w poczet pretendentów do powiedzenia w triumfalnym pochodzie zwycięzcy. :twisted:
W piątek zasadnicza kwestia to zebranie 4 do "Falling Sky" + 4 do ToC, raczej może być problem z niedoborem niż z nadmiarem.
W sobotę HIS + "Gwiezdny Kupiec" wypali na pewno, Benedetto deklarował się kosmicznie, a i Arshenik na widok Jaśka może odlecieć w kosmos. :P Ale czy i kiedy młodzież przyjdzie, nie wiem jeszcze, jeśli nie będą na czas, ich strata. Gdyby jakimś cudem zebrał się nadmiar chętnych do obu gier, pomyślę nad czymś trzecim.
Pytanie do wszystkich: co mam wziąć? Jutro muszę to wsadzić Wally'emu do bagażnika, potem nie będę miał możliwości transportu.

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 19:05 

W sobotę w miarę możliwości będę nawet wcześniej, by wszystko rozłożyć i przygotować do gry. Tak żeby o 10 można od razu ruszyć. A co do piątku, to w takim razie czekam na ustalenie, o której godzinie planowany jest triumf Cezara, tudzież sprowadzenie jego zwłok ;-)

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 20:18 
Colonel en second

Z tym "wcześniej" w sobotę to zobaczymy, nie wiem, o której otworzą budynek. Co do piątku, dowiem się jeszcze, kiedy zawita nasz Kolega Jurek, jeśli nie, będę namawiał brata, który zasadniczo nastawia się raczej na sobotę i raczej na "Kupca", ale w tym wypadku trzeba by czekać, bo brat o 16.00 kończy dopiero pracę. Cezara mogę Ci odsprzedać, bo grałem nim dwa razy, tym razem znana scena z mieczem rzucanym pod stopy może się odbyć w odwróconym porządku... :P

PostNapisane: środa, 4 kwietnia 2018, 20:50 
Adjudant

Namek napisał(a):
W sobotę nastawiałem się na wspomnianą rozgrywkę w HiS i trzymam kciuki że uda się z nią wystartować. Co do alternatywy to od Sukcesorów wolałbym już Napoleonic Wars ;).

OK, wezmę ze sobą obie te gry jako alternatywę jeśli nie uda się odpalić HISa. Wsłuchamy się w vox populi i większość wybierze w co gramy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]