XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Fluffy
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 23:19

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Fluffy »

To jezeli dyskusja ma miejsce teraz to i ja wtrace swoje trzy grosze: Gwiezdny kupiec z wolna konkurencja na 10 etapow brzmi nudno. W tym scenariuszu rozruch jesf monotonny i nie bedzie mozna pobawic sie wieloma ciekawymi strategiami.
Proponowalbym jednak grac z zestawami korporacji, w szesc godzin z obrotna ekipa spokojnie powinnismy skonczyc. Najwyzej wprowadzimy do rozgrywki zegar.
Co wazne, fajnie by bo jakby wszyscy chętni zaznajomi sie z instrukcja gry wczesniej celem usprawnienia przebiegu partii. :mrgreen:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: cadrach »

Do korporacji trzeba ludzi, którzy znają grę, a poza tym może się ona przeciągnąć poza ten czas, który będzie dostępny i nie będzie jak rozstrzygnąć, kto wygrywa, jeśli np. przerwiemy grę w połowie. W przypadku wolnej konkurencji to możliwe, bo wystarczy wtedy zerknąć na portfele. Poza tym wolna konkurencja wcale nie jest taka nudna. Jak są już trzy osoby, to rynek robi się już dość ciasny...

Szczerze mówiąc ja sam wolałbym zagrać w korporacje, bo mają większy klimat, i myślałem o konkurencji tylko z wyżej wymienionych powodów. Jeśli wszyscy grający zgodzą się na grę bez (najprawdopodobniej) wyłonionego zwycięzcy, to czemu nie, zagrajmy w korporacje. Mnie nie będzie przeszkadzało, jeśli zagramy po prostu dla klimatu. Ewentualnie za zwycięzcę można będzie uznać każdego, kto nie zbankrutuje. Ostatnie gry z Wallym dowodzą, że to wcale nie jest takie proste ;-)
no school, no work, no problem
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Namek »

Arshenik pisze:
Namek pisze:Czy ktoś miałby możliwość udostępnić na piątek egzemplarz Zimnej Wojny? Byłoby bardzo fajnie, bo chcielibyśmy zagrać z Khamulem a mamy problem z dostępnością :).
Zabiorę ze sobą.

Super, dzięki !!
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Leyas »

Nie uda się mój krakowski debiut, muszę odwołać wyjazd :(
Ave Caesar... Fame & Glory
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Wielka szkoda, mam nadzieję, że uda się spotkać - może kolejnym razem w Krakowie, może odwiedzę w Wrocławiu Zygfryda... Otwiera się też kwestia raportu z konwentu - podobno Raleen pertraktował z Tobą - ja mam problemy z bębnieniem w klawiaturę, gdyby ktoś się podjął byłbym wielce zobowiązany. :) I przy okazji prośba z góry o fotki. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Raleen »

Gdyby ktoś był chętny do napisania relacji z konwentu na portal - zapraszamy (proszę o kontakt na PW). Ja też mam jednego kandydata (mam cichą nadzieję, że się zgodzi...).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Mała prośba - podajcie orientacyjnie, kiedy się planujecie zjawić (piątek, sobota) - dotyczy to zwłaszcza chętnych do rozgrywek wieloosobowych, żebyśmy wiedzieli, kiedy zacząć. :)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Magnum-KR »

Samuel pisze:Mała prośba - podajcie orientacyjnie, kiedy się planujecie zjawić (piątek, sobota) - dotyczy to zwłaszcza chętnych do rozgrywek wieloosobowych, żebyśmy wiedzieli, kiedy zacząć. :)
Arshenik, Benedetto alias Fluffy oraz ja planujemy pojawić się w piątek już na sam początek dnia czyli o 16-tej by grać w Triumph&Tragedy.
W podobnym granie + Namek planujemy jakaś wieloosobówkę na sobotę. Myśleliśmy o HIS z Tobą ale Ty robisz osobnego HISa by Arshenik nie zamordował Jaśka jak mu zacznie żetony poprawiać, więc pewnie będziemy osobno. Tyle, ze nie wiem czy mamy w swoim gronie kogoś posiadającego HISa. Wiec na wszelki wypadek zabiorę swoich Sukcesorów.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Namek »

Ja powinienem być od początku. Z Khamulem planowaliśmy w piątek zagrać w Zimną Wojnę i jak się uda dołączyć do rozgrywki w ToC. W sobotę nastawiałem się na wspomnianą rozgrywkę w HiS i trzymam kciuki że uda się z nią wystartować. Co do alternatywy to od Sukcesorów wolałbym już Napoleonic Wars ;).
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: cadrach »

Ja będę w piątek na godzinę, w której rozpoczyna się Falling Sky, a w sobotę na 10 na Gwiezdnego Kupca. Będę wdzięczny za wiadomość, o której gramy w Falling Sky i czy w ogóle jestem wliczany w poczet pretendentów do władania Galią, bo w sumie ta informacja dotarła do mnie tylko pocztą pantoflową ;-)
no school, no work, no problem
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Jesteś wliczany, ale jedynie w poczet pretendentów do powiedzenia w triumfalnym pochodzie zwycięzcy. :twisted:
W piątek zasadnicza kwestia to zebranie 4 do "Falling Sky" + 4 do ToC, raczej może być problem z niedoborem niż z nadmiarem.
W sobotę HIS + "Gwiezdny Kupiec" wypali na pewno, Benedetto deklarował się kosmicznie, a i Arshenik na widok Jaśka może odlecieć w kosmos. :P Ale czy i kiedy młodzież przyjdzie, nie wiem jeszcze, jeśli nie będą na czas, ich strata. Gdyby jakimś cudem zebrał się nadmiar chętnych do obu gier, pomyślę nad czymś trzecim.
Pytanie do wszystkich: co mam wziąć? Jutro muszę to wsadzić Wally'emu do bagażnika, potem nie będę miał możliwości transportu.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: cadrach »

W sobotę w miarę możliwości będę nawet wcześniej, by wszystko rozłożyć i przygotować do gry. Tak żeby o 10 można od razu ruszyć. A co do piątku, to w takim razie czekam na ustalenie, o której godzinie planowany jest triumf Cezara, tudzież sprowadzenie jego zwłok ;-)
no school, no work, no problem
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Samuel »

Z tym "wcześniej" w sobotę to zobaczymy, nie wiem, o której otworzą budynek. Co do piątku, dowiem się jeszcze, kiedy zawita nasz Kolega Jurek, jeśli nie, będę namawiał brata, który zasadniczo nastawia się raczej na sobotę i raczej na "Kupca", ale w tym wypadku trzeba by czekać, bo brat o 16.00 kończy dopiero pracę. Cezara mogę Ci odsprzedać, bo grałem nim dwa razy, tym razem znana scena z mieczem rzucanym pod stopy może się odbyć w odwróconym porządku... :P
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Magnum-KR »

Namek pisze: W sobotę nastawiałem się na wspomnianą rozgrywkę w HiS i trzymam kciuki że uda się z nią wystartować. Co do alternatywy to od Sukcesorów wolałbym już Napoleonic Wars ;).
OK, wezmę ze sobą obie te gry jako alternatywę jeśli nie uda się odpalić HISa. Wsłuchamy się w vox populi i większość wybierze w co gramy.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Konwent Krakowski (6-8 kwietnia 2018)

Post autor: Khamul »

Wygląda na to, że w sobotę od 18/19tej będę wolny. Gdyby ktoś/coś chciał zagrać.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”