Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 11:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)
PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 10:33 
Général de Division Commandant de place

W niedzielę wyszliśmy z Piotrkiem na poranny patrol i Mszę Świętą i nie mieliśmy komu zostawić klucza do sali. Stąd przepraszam za czekanie.

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 13:18 
Lieutenant-Adjudant-Major

Były to moje pierwsze PMS i muszę przyznać, że jeśli nic mi nie wypadnie po drodze to na pewno zawitam tu za rok. Pędrak ma rację, są to prawdopodobnie najbardziej klimatyczne manewry papierowych strategów. Dzięki Łukasz za organizację. Poza tym podziękowania swoje kieruję do moich przeciwników znad planszy oraz wszystkim pozostałych uczestnikom za długie i dowcipne pogawędki. Szczególnie miło wspominam przypadkowe spotkanie Samuela w pociągu zmierzającym do Przemyśla, sobotnią zaprawę w Forcie XVI i niedzielne sakralne preludium do śniadania w barze Rubin, w których to eskapadach towarzyszem był mi Leliwa.

Poniżej wrzuciłem kilka zdjęć z imprezy. Jeśli ktoś zrobił jakieś jeszcze to niech do nich dorzuci.
https://photos.app.goo.gl/djon9hPE2BGIlMB63

Dodatkowo mała zagadka. Którego z uczestników widać na tej epatującej wiosną fotografii?
Obrazek

Ostatnio edytowano wtorek, 20 marca 2018, 14:53 przez Bambrough, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 13:57 

Mega fotki :!: Bambrough musisz koniecznie być na każdym konwencie :idea:
I meldujcie jak tam się w Chile grało. Szczecin jeszcze przed pierwszą rozgrywką.

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 16:48 
Porucznik

Bambrough napisał(a):
Dodatkowo mała zagadka. Którego z uczestników widać na tej epatującej wiosną fotografii?

Raubritter. Jaka jest nagroda? :)

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 18:15 
Colonel en second

Mały brzydki pędrak napisał(a):
Zapomniałeś Samuelu o Króliku z Warszawy.

Kurczę, faktycznie, przepraszam. :oops: Za to na pożegnanie z Przemyślem poszedłem zjeść królika do baru "Rubin" (skoro nie udało się zjeść śniadania z Królikiem, zjadłem królika na obiad... etc. :) )

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 18:56 
Général de Brigade

Widzę, że na stół trafiła Wielka Gra. Napiszcie coś więcej o rozgrywce.

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 19:29 
Colonel en second

Wprawdzie w Przemyślu nie byłem, ale dzięki Piotrkowi miałem okazję zagrać w Wielką Grę. Tytuł ma kilka zalet - proste zasady, szybka i klarowna rozgrywka i całkiem niezły klimacik. Jednak jest bardzo losowa i jeśli komuś to przeszkadza, to nie polecam.

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 21:36 
Colonel en second

Poprawiona lista uczestników :oops: : Fajsławice (Leliwa), Katowice (Cadrach) Kraków (Master Yoda, Samuel, na krótko Hamilikar z synem), Przemyśl (Łukasz), Rzeszów (JB), Szczucin (Jacek, Wally), Warszawa (Bambrough, Janek, Królik, Pędrak, Raubritter), Zamość (Błażej, Rafał)
Przy jakiejś okazji ja też na pewno będę chętny wypróbować Wielką Grę.
Dziękuję jeszcze dodatkowo Bambrough za niezwykle miłą podróż - i pomyśleć, że gdyby nie nieścisła informacja, która skłoniła Piotra do podróży na drugi koniec pociągu, o wspólnej podróży dowiedzielibyśmy się dopiero w Przemyślu. W najlepszym razie, bo ja chyba przez przypadek siedziałem w wagonie kierowanym do Krynicy. :)

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2018, 21:58 
Lieutenant-Adjudant-Major

clown napisał(a):
Mega fotki :!: Bambrough musisz koniecznie być na każdym konwencie :idea:
I meldujcie jak tam się w Chile grało. Szczecin jeszcze przed pierwszą rozgrywką.

Dzięki. Łatwo zrobić ciekawe fotki jak "modelki" są atrakcyjne. :D

W Chile trzeba trochę doprecyzować z autorem kilka zasad i gra będzie bardzo fajna. Losowa niesamowicie, ale jak na przetarcie bawiłem się przednie. Szybka, nieprzewidywalna, fajna na konwent. Bardzo dobry patent na grę o przewrocie. W naszej rozgrywce puczyści nas rozjechali. Co ciekawe każdy gracz wybrał opcję soft co w efekcie za zabijanie dawało tylko ujemne punkty. Poza tym mało jest gier, gdzie studenci mogą iść na czołgi i je pokonać. Pewne jest, że ktoś wkrótce napisze, że jest to gra gdzie leje się krew. Więcej rozgrywek wskazane aby rozpracować dobrze tytuł. Przy okazji nie brakowało żartów, coś na podobieństwo https://www.youtube.com/watch?v=OWEMoJYvbos

Samuel napisał(a):
Poprawiona lista uczestników :oops: : Fajsławice (Leliwa), Katowice (Cadrach) Kraków (Master Yoda, Samuel, na krótko Hamilikar z synem), Przemyśl (Łukasz), Rzeszów (JB), Szczucin (Jacek, Wally), Warszawa (Bambrough, Janek, Królik, Pędrak, Raubritter), Zamość (Błażej, Rafał)

Przecież ja reprezentowałem 8 Armię z Prus Wschodnich. Jak Pani w recepcji zobaczyła skąd pochodzę to się przeżegnała niedowierzając, że tyle można przejechać na tzw. gierki.

Kpt. Bomba napisał(a):
Widzę, że na stół trafiła Wielka Gra. Napiszcie coś więcej o rozgrywce.

Nieznacznie poprawili grę względem testów. Tak jak napisał Leo, gra jest bardzo losowa. Oddaje to charakter działań w tak trudnej strefie klimatycznej. Czego jednak spodziewać się i chcieć od tak lekkiego tytułu. Warto grać tylko w pełną kampanię, która pozwala na zagranie niebotycznych 30 kart na stronę. To nie jest raczej wiele.

maciunia napisał(a):
Bambrough napisał(a):

Raubritter. Jaka jest nagroda? :)

Jak na razie pudło.

PostNapisane: środa, 21 marca 2018, 09:02 

Naszą grę trudno nazwać inaczej niż drugim a pierwszym pełnym podejściem do gry. Wynik jej nie jest istotny bo rozochocenii miła atmosferą przez pewien czas zapominaliśmy o możliwości uśmiercania naturalnego naszych dowódców. Pottinger działał jakieś 40 lat np. Również zbyt łagodnie potraktowaliśmy atrycję marszową. Sympatyczna nieduża rozgrywka.

PostNapisane: środa, 21 marca 2018, 10:23 
General

Bambrough napisał(a):

Samuel napisał(a):

Przecież ja reprezentowałem 8 Armię z Prus Wschodnich. Jak Pani w recepcji zobaczyła skąd pochodzę to się przeżegnała niedowierzając, że tyle można przejechać na tzw. gierki.

Nic nie przebije Pól Chwały w 2007 roku i pytania pani z prasy (siedzieliśmy akurat nad testowym egzemplarzem Hannibala) do Grenadiera (Itagakiego) - skąd Pan przyjechał - "Dublin, Irlandia". Chwila ciszy, pytanie do mnie - a Pan? - "Birmingham, Anglia". Dalszych głupich pytań nie było :P

PostNapisane: czwartek, 22 marca 2018, 09:41 
Appointé

Ze swojej strony pragnę podziękować za udane manewry.
Dziękuję Samuelowi za organizację noclegu, a Wally'emu za transport do i z Przemyśla (Cadrachowi za towarzystwo w podróży - powspominaliśmy sobie początki strategicznych planszówek oraz rpg w Polsce) - nie musiałem podejmować żadnego wysiłku, wsiadłem do samochodu na parkingu pod moim blokiem. Było to dla mnie super ułatwienie.
Dziękuję wszystkim, z którymi rywalizowałem w grach: Perykles, Churchill i Commands&Colors Napoleonics. We wszystkich grach zająłem ostatnie miejsce, zatem jeżeli ktoś kiedyś będzie montował skład do jakiejś wieloosobówki i obawia się, że zajmie ostatnie miejsce lub po prostu chciałby sobie poprawić humor w grze dwuosobowej - polecam się jako rywal, na pewno ja przegram :)

PostNapisane: czwartek, 7 czerwca 2018, 17:48 

Master Yoda napisał(a):
Ze swojej strony pragnę podziękować za udane manewry.
Dziękuję Samuelowi za organizację noclegu, a Wally'emu za transport do i z Przemyśla (Cadrachowi za towarzystwo w podróży - powspominaliśmy sobie początki strategicznych planszówek oraz rpg w Polsce) - nie musiałem podejmować żadnego wysiłku, wsiadłem do samochodu na parkingu pod moim blokiem. Było to dla mnie super ułatwienie.
Dziękuję wszystkim, z którymi rywalizowałem w grach: Perykles, Churchill i Commands&Colors Napoleonics. We wszystkich grach zająłem ostatnie miejsce, zatem jeżeli ktoś kiedyś będzie montował skład do jakiejś wieloosobówki i obawia się, że zajmie ostatnie miejsce lub po prostu chciałby sobie poprawić humor w grze dwuosobowej - polecam się jako rywal, na pewno ja przegram :)

W CCN było to miejsce na podium czyli drugie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]