Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest piątek, 15 grudnia 2017, 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: IV Strategos (2-4 marzec 2018)
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 12:43 
Colonel Général

IV edycja STRATEGOSA planowana jest (wstępnie) na przełom lutego i marca 2018.

Chciałbym się Was zapytać, który termin by Wam najbardziej odpowiadał. Mam dwóch głównych kandydatów:

1) weekend 23-25 lutego
2) weekend 2-4 marca

Będę też wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące ferii (podobno w woj. Mazowieckim są w tym roku pod koniec stycznia) i innych, które mogą mieć wpływ na wybór terminu.

Miejsce konwentu nie ulega zmianie: klub AGRESOR (czyli Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej).

Mobilizuję harcerzy i w tym roku obiecują, że bardziej się zmobilizują niż w roku ubiegłym.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Tytuł: Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)
PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 14:57 
General

https://men.gov.pl/zycie-szkoly/kalenda ... 72018.html

Ferie w Mazowieckim 15-28 stycznia 2018 r

PostNapisane: środa, 8 listopada 2017, 16:42 
Colonel en second

Przypominam, że 16-18 marca to najprawdopodobniejszy termin spotkania przemyskiego, dlatego optowałbym za wcześniejszym "kandydatem". Co prawda listy uczestników obu imprez zazwyczaj się nie pokrywają, ale w roku 2018 spróbuję być chwalebnym wyjątkiem, a może chwalebnym wyjątkiem okaże się rok 2018. :)

PostNapisane: piątek, 10 listopada 2017, 00:57 
Porucznik

Dla mnie 2-4 III jest idealny, luty raczej odpada.

PostNapisane: poniedziałek, 4 grudnia 2017, 10:37 
Colonel Général

Przypominam się jeszcze raz wszystkim co do terminu STRATEGOSA.

W tym tygodniu trzeba już będzie się zdecydować, żeby wszyscy zainteresowani wiedzieli z odpowiednim wyprzedzeniem.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 01:08 
Caporal-Fourrier

Wyrwany z zimowego snu odpowiadam - oba terminy są dla mnie równie dobre. Dobre są, te terminy. Oba. Może po prostu zrobić 2 Strategosy, (wiosenny i jesienny) jeden po drugim? :idea:

PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 10:50 
Colonel en second

Tym razem postaram się pojawić. Oba terminy mi pasują.

PostNapisane: środa, 6 grudnia 2017, 10:09 
Colonel Général

Po dłuższych konsultacjach zdecydowałem, że impreza odbędzie się:

2-4 marca 2018

Większości pytanych osób oba terminy pasowały, natomiast jeden z kolegów zwrócił mi uwagę na to, że sesje na niektórych uczelniach ciągną się do końca lutego (zwłaszcza jeśli uwzględnić sesje poprawkowe), druga sprawa to harcerze, którzy mają 22 lutego jakieś święto i może się to przeciągnąć na najbliższy weekend - i wtedy by nam odpadli. Nie bez znaczenia jest dla mnie także deklaracja maciuni, że w lutym nie ma czasu, a może pojawić się w marcu. Jedynym argumentem za lutym był niezbyt odległy termin konwentu w Przemyślu, ale nikt mi nie zgłaszał wprost związanych z tym problemów, a polegam przede wszystkim na głosach tych, którzy wiem, że się na naszą imprezę wybierają. Dlatego padło na termin marcowy.

Trampon napisał(a):
Wyrwany z zimowego snu odpowiadam - oba terminy są dla mnie równie dobre. Dobre są, te terminy. Oba. Może po prostu zrobić 2 Strategosy, (wiosenny i jesienny) jeden po drugim? :idea:

Skorzystam z tej dobrej myśli i podpowiedzi i może nie dwa Strategosy, ale jakieś granie w klubie tydzień wcześniej możemy zrobić. Zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby się wprawić w niektóre gry czy systemy.

Tytuł: Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)
PostNapisane: czwartek, 7 grudnia 2017, 12:55 
Colonel en second

Raleen napisał(a):
harcerze, którzy mają 22 lutego jakieś święto

Tak czysto erudycyjnie: chodzi o urodziny Generała Baden-Powella, założyciela skautingu, obchodzone jako "Dzień Myśli Braterskiej", święto ogólnoskautowe raczej niż harcerskie, nawiązujące do idei BP, że skauting ma służyć zawiązaniu więzów przyjaźni między młodzieżą całego świata (żeby wyrazić rzecz przystępniej dla współczesnego odbiorcy: takie lewactwo i faszyzm w jednym ;) )

PostNapisane: czwartek, 7 grudnia 2017, 22:20 
Général de Division Commandant de place

Samuel napisał(a):
Raleen napisał(a):
harcerze, którzy mają 22 lutego jakieś święto

Tak czysto erudycyjnie: chodzi o urodziny Generała Baden-Powella, założyciela skautingu, obchodzone jako "Dzień Myśli Braterskiej", święto ogólnoskautowe raczej niż harcerskie, nawiązujące do idei BP, że skauting ma służyć zawiązaniu więzów przyjaźni między młodzieżą całego świata (żeby wyrazić rzecz przystępniej dla współczesnego odbiorcy: takie lewactwo i faszyzm w jednym ;) )

Lewactwo, a raczej bolszewizm, to by był, gdyby obchodzić rocznice śmierci Pawki Morozowa.

PostNapisane: czwartek, 7 grudnia 2017, 23:16 
Colonel en second

Leliwo, od kiedy lewakiem ogłoszono senatora McCaina uważam, że termin jakościowo zrównał się z "faszyzmem" w użyciu Józefa Wissarionowicza. To znaczy, kiedyś "faszyzm" mógł oznaczać specyficzną doktrynę, ale w ustach Wielkiego Językoznawcy zaczął oznaczać niemal każdego, kto mu podpadł, choćby marksistę zamierzającego budować marksistowski raj bardziej oględnymi środkami. Natomiast, dopóki cokolwiek oznacza, "lewactwo" na pewno nie oznacza "bolszewizmu", bo "lewak", jeśli pamięć mnie nie myli, pierwotnie, w propagandzie komunistycznej było pejoratywnym określeniem lewicowca, który ośmielił się obejść obowiązującą doktrynę z lewej strony i nie działać w interesie komunistycznej Rosji (często, niestety, oznaczało to, że działa w interesie komunistycznych Chin). Ale nie chciałbym tu polemizować z anonimowymi bohaterami internetu, nagminnie używającymi jednego czy drugiego określenia, po prostu rozbawiła mnie myśl, jak dzisiaj zakwalifikowano by osobę deklarującą chęć wykorzystania skautowego stylu życia (mundur, samodoskonalenie itp.) do wychowania młodzieży w duchu braterstwa między narodami, kulturami i rasami. :lol:

PostNapisane: piątek, 8 grudnia 2017, 16:46 
Sergent

Pasuje mi 2-4 marca.
Czy ktoś byłby zainteresowany zagraniem w mój, ciągle testowany, projekt dotyczący rozbicia dzielnicowego?

Na nas przeszła wraz z władzą cesarską. Tytuł cesarski nie przypadł nam nagi. Przybył odziany w swą siłę, klejnoty swoje przynosząc ze sobą. Twoi konsulowie są u nas. U nas twój senat. U nas wojsko twoje!"
Fryderyk I "Barbarossa" von Staufen do papieża Hadriana IV przed koronacją na cesarza.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]