IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leliwa »

Eryk_Wiking pisze:Wydaje się, ze na dzień przed konwentem warto byłoby trochę uporządkować rozpiskę planszówek.

Ponieważ chętnych jest za mało (a ludzi z łapanki do tej gry sadzać nie ma sensu) usuwam z niej Assyrian Wars. Dobrze byłoby też, jakby inni autorzy wpisów pousuwali z niej pomysły, które raczej nie doczekają się realizacji.
Trampon pisze:
Silver pisze:(...) musielibyśmy się przy Britanii sprężać w piątek bo to gra do 6 godzin rozgrywki.
Czyli jeśli punktualnie zaczniemy o 17.00 to gramy do 23.00, tak? Nie wiem jakie macie układy w pracy, ale o 17.00 dopiero wychodzę z biura, na Polibudzie mogę być na 17.30.
Może więc przejść na tych Wikingów o których pisałeś.
Moim zdaniem szkoda byłoby rezygnować z Britanii skoro jest to jedna z nielicznych gier, która znalazła komplet graczy i prawdopodobnie dojdzie do skutku. Zawsze w razie czego możemy ją dokończyć w sobotę po HIS-ie. Mam wrażenie, że 878 Vikings to gra względnie mała, więc w nią można zagrać w przerwach między dużymi rozgrywkami.
Mała to ona nie jest, sądząc z ceny i rozmiarów pudła, ale może być krótsza.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

To jutro musimy się sprężać z ruchami przy Brittanii bo Trampon ma chyba przyjść dopiero ok 17:30 a nie wiem czy zna tą grę i gdybyśmy zaczęli ok 18:00 to do 23:00 zdążymy gdy będziemy sprintem grać. A to taka gra gdzie by wyłonić zwycięzcę trzeba dograć do samego końca a wiem, że rozgrywka trwa ok 6 godzin.
Jeśli ktoś potrzebuje to mogę przesłać instrukcję, mapkę i materiały pomocnicze do zapoznania się z przepisami.
Jeśli chodzi o sobotniego Orła i Gwiazdę to na szczęście w tej grze może w danym momencie grać od 2 do 4 graczy i mogą się dołączać lub odłączać do rozgrywki niczego nie psując - piszę bo nie wiem czy zagram w pełnym wymiarze w tą grę (a na pewno mogę wytłumaczyć i w czasie rozgrywki pomagać) bo w sobotę są inne propozycje a w niedzielę jestem umówiony na inną grę i o ile się nic nie zmieni to nie będę mógł kontynuować Orła.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Silver pisze:To jutro musimy się sprężać z ruchami przy Brittanii bo Trampon ma chyba przyjść dopiero ok 17:30 a nie wiem czy zna tą grę i gdybyśmy zaczęli ok 18:00 to do 23:00 zdążymy gdy będziemy sprintem grać. A to taka gra gdzie by wyłonić zwycięzcę trzeba dograć do samego końca a wiem, że rozgrywka trwa ok 6 godzin.(...)
Znać nie zna, ale do tej pory żył w przeświadczeniu że konwenty są m.in. po to aby poznawać nowe gry. Maila do mnie znasz, podeślij instrukcję. Nie dośpię, nie dojem - a przeczytam ;)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Strzelec pisze:Dopisałem się na "Orzeł i Gwiazda"
Wysłałem PW do Ciebie. Napisz kiedy będziesz i kiedy byś chciał zagrać.
Ułatwi to innym dołączenie do rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Strzelec
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 18 lutego 2017, 13:27

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Strzelec »

Raleen pisze:
Strzelec pisze:Dopisałem się na "Orzeł i Gwiazda"
Wysłałem PW do Ciebie. Napisz kiedy będziesz i kiedy byś chciał zagrać.
Ułatwi to innym dołączenie do rozgrywki.
Dzie,ki, juz* odpisal/em.
Pia,tek chyba nie, w sobote i niedziele moge, od 10-ej. W "Orz i Gw" moz*na rozpocza,c' w sobote rano wl/as'nie we dwoje.
Jeszce che,tnie zagral/ bym w Illusions of glory, Semper Fidelis, C&C Nap, cokolwiek z JdG, 1863 rok, QG 1914, Wiarusi, Reds ale wl/as'ciwie wszystko jedno.
Жыве Беларусь!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Z ostatnich ogłoszeń przedkonwentowych, gdyby ktoś miał syna w wieku 12 albo 13 lat (lub w tych okolicach), to nasz kolega poszukuje przeciwnika dla swojej pociechy. Zwłaszcza na niedzielę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Akurat ja mam takiego syna.
Pracuję nad nim aby pojawił się chociaż na 1 dzień, np. właśnie w niedzielę. Metoda kija i marchewki ("wiesz, nie jest lekko, będę musiał ograniczyć Ci kieszonkowe, ale jakbyś poszedł na konwent to....") ale niestety junior się trochę zraził / konkurencja innych form rozrywki jest zbyt duża. W efekcie na razie - porażka.

Ten przeciwnik jest poszukiwany na coś konkretnego?
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

A gdyby tak w sobotę po rozgrywkach w HIS i VQ zebrać twardą ekipę i jeszcze raz zagrać np. w HIS?
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: RAJ »

To już zależy od tego ile nam zejdzie i od zmęczenia materiału.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leyas »

Silver pisze:A gdyby tak w sobotę po rozgrywkach w HiS i VQ zebrać twardą ekipę i jeszcze raz zagrać np. w HIS?
Sylwku czy mamy piątą osobę do Britanii? Bo na liście nie widzę... Nieoficjalnie wiem, że ma być jeszcze Petru w piątek i może byłby chętny.

Co do HIS'a po HIS'ie w sobotę to jak nie będę miał nic innego w zanadrzu to jestem chętny ;).
Ave Caesar... Fame & Glory
deem
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: deem »

Silver pisze:A gdyby tak w sobotę po rozgrywkach w HiS i VQ zebrać twardą ekipę i jeszcze raz zagrać np. w HiS?
Ja po pierwszym HISie bede sie zawijal, wiec mnie nie liczcie do potencjalnej drugiej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

To i nie będzie najnowszego egzemplarza gry gdy pójdziesz.
Ja postaram się jak najwięcej wycisnąć z tych dni jak jest możliwość spotkania w liczniejszym gronie.
Na dziś są 4 osoby do Brittanii ale jest możliwość adopcji i piątej. Trampon zgodził się by Raleen poprowadził jego frakcje do momentu jego przybycia więc można zacząć i przed 17.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

W sumie mógłbym spróbować HISa po VQ.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Gdyby ktoś miał egzemplarz HISa to mógłbym przynieść dorobione nowe karty do najnowszej wersji wraz z paroma nowymi żetonami i planszetką dla Francji.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Trampon pisze:Akurat ja mam takiego syna.
Pracuję nad nim aby pojawił się chociaż na 1 dzień, np. właśnie w niedzielę. Metoda kija i marchewki ("wiesz, nie jest lekko, będę musiał ograniczyć Ci kieszonkowe, ale jakbyś poszedł na konwent to....") ale niestety junior się trochę zraził / konkurencja innych form rozrywki jest zbyt duża. W efekcie na razie - porażka.

Ten przeciwnik jest poszukiwany na coś konkretnego?
Właściwie nie było mowy o konkretnych tytułach, wiem, że wchodzi w grę np. Zimna wojna. Pogadamy na miejscu...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”