IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ok, to może ostatecznie, jeśli chodzi o Virgin Queen

Ja i mój kolega spoza forum - to 2
Raleen mówił o 2 ludziach spoza forum - to razem 4

Zostają 2 miejsca na osoby, które się nie załapały na HISa.
Kto się zgłasza? (rozkładanie sobota od 10:00)
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Herman »

Zapewne wpadniemy w sobotę w 2-3 osoby, ale jeszcze się koledzy zastanawiają. Mimo wszystko godzina zakończenia (22) nie zachęca jak się ma jeden wieczór w tygodniu na pogranie i można zacząć o 17-18 :(
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Po doliczeniu Trampona, za którego pominięcie niezmiernie przepraszam, informuję, że zostało jeszcze 1 ostatnie miejsce na Virgin Queen.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Aldarus »

Herman pisze:Zapewne wpadniemy w sobotę w 2-3 osoby, ale jeszcze się koledzy zastanawiają. Mimo wszystko godzina zakończenia (22) nie zachęca jak się ma jeden wieczór w tygodniu na pogranie i można zacząć o 17-18 :(
Czy dobrze zrozumiałem - w piątek konwent tylko do 22 ?
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Aldarus pisze:
Herman pisze:Zapewne wpadniemy w sobotę w 2-3 osoby, ale jeszcze się koledzy zastanawiają. Mimo wszystko godzina zakończenia (22) nie zachęca jak się ma jeden wieczór w tygodniu na pogranie i można zacząć o 17-18 :(
Czy dobrze zrozumiałem - w piątek konwent tylko do 22 ?
W piątek mam możliwość wydłużenia do 23.00, ale wtedy ci co zostaną po 22.00 wychodzą równo o 23.00. Nie ma wychodzenia między 22.00 a 23.00. Niezbyt chętnie z tej opcji korzystam, ale jeśli komuś byłoby to potrzebne, możemy posiedzieć do 23.00.

W sobotę nie ma opcji wydłużenia do 23.00. To odpowiadając na post Hermana.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Popełniłem plik z rozpiską wieloosobówek.

Można edytować. Jeśli uznacie że przydatny, to można dopisywać kolejne gry lub edytować te już wpisane. Jeśli nieprzydatny - to nieprzydatny.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Trampon pisze:Popełniłem plik z rozpiską wieloosobówek.

Można edytować. Jeśli uznacie że przydatny, to można dopisywać kolejne gry lub edytować te już wpisane. Jeśli nieprzydatny - to nieprzydatny.
Pomysł jest dobry tylko część uczestników umawia się na telefon, więc w tym roku pewnie nie do końca zadziała tak jak mogłoby, ale na przyszłość jak najbardziej warto to wprowadzić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Bardzo dobra według mnie. Liczę na kolejne wpisy.
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Eryk_Wiking »

Trampon pisze:Popełniłem plik z rozpiską wieloosobówek.

Można edytować. Jeśli uznacie że przydatny, to można dopisywać kolejne gry lub edytować te już wpisane. Jeśli nieprzydatny - to nieprzydatny.
Świetny pomysł. Znacznie ułatwi nam umawianie się na rozgrywki. Mam tylko pytanie, czy znak "?" wskazuje na to, że nie jesteśmy pewni, czy ktoś przyjdzie, czy też, że miejsce jest wolne. Np. w Triumph and Tragedy na sobotę są dwa znaki "?" - czy to oznacza, że lista graczy jest zamknięta?

Póki co dopisałem się na piątek do Brytannii jako 5.
Szary pisze:Ja jestem wolny w sobotę i z wielką chęcią bym w Assyrian Wars zagrał, mogę nawet przyjść z własnym egzemplarzem.
Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że należy dopisać do listy, choć 2 do AW to trochę za mało, a wiem, że do tej gry bardzo trudno jest zebrać ekipę. Na wypadek jakby nikt się ni zgłosił wpisałem się też na inne rozgrywki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2018, 22:02 przez Eryk_Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.
Edek Leszczyk
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 3 października 2017, 09:14
Lokalizacja: Gniezno

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Edek Leszczyk »

Zapdejtowałem wątek T&T w pliku.

Czy załapię się do HiS lub Orła i Gwiazdy po samym przeczytaniu instrukcji, choćby w roli mięsa armatniego?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Do Orła i Gwiazdy na pewno.

HIS może być obsadzony, więc w razie czego rozważ dołączenie do Virgin Queen - to bardzo podobna gra tylko o późniejszym okresie (II połowa XVI w.).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Eryk_Wiking pisze:(...) czy znak "?" wskazuje na to, że nie jesteśmy pewni, czy ktoś przyjdzie, czy też, że miejsce jest wolne. Np. w Triumph and Tragedy na sobotę są dwa znaki "?" - czy to oznacza, że lista graczy jest zamknięta?

Póki co dopisałem się na piątek do Brytannii jako 5.
Ja przy Brytanii zostawiłem znaki zapytania bo (przeglądając wątek) nie byłem pewien czy ktoś już się nie zgłosił (oprócz Silvera) a nie chciałem się wpychać tylko z racji tego że powiesiłem porządkujący arkusz. Jakieś takie mętne są niektóre deklaracje ;)
Generalnie lepiej wpisywać "wolne" jeśli nie ma jeszcze zgłoszenia.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: RAJ »

Dopisałem się jako rezerwowy na HISa.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Chętnie przyjmę tak RAJa jak i Eda Leszczyka na 6. miejsce do VQ, kto pierwszy się zgłosi.
Dopisałem do rozpiski moje "Rozbicie".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
deem
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: deem »

Edek Leszczyk pisze:Zapdejtowałem wątek T&T w pliku.

Czy załapię się do HiS lub Orła i Gwiazdy po samym przeczytaniu instrukcji, choćby w roli mięsa armatniego?
Wygląda na to, że HIS faktycznie mamy obsadzony, nawet z rezerwą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”