Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 08:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 02:05 
Colonel en second

Pełna zgoda w kwestii konwentu - nie po to ludzie tłuką się pociągami z Kongresówki lub jeszcze odleglejszych krain, żeby nieść do Galicji kaganiec oświaty. ;) Ja sam mam wrażenie pewnej jałowości moich przedsięwzięć w tym względzie - mimo poświęcenia własnego czasu na tylu konwentach, poza Jaśkiem i Grześkiem nikogo dotąd nie udało mi się trwale dla naszego hobby pozyskać (a i tu trwałość znaczyć będzie zapewne: do pierwszej dziewczyny ;) ).
Sceptykiem jestem co do idei gamesroomu - na jednych "Polach Chwały" próbowaliśmy tego z RyTo i Leliwą i po prostu nie da się: nikt z przechodniów nie ma czasu, żeby choćby nauczyć się i rozegrać jeden etap w taką "Zimną Wojnę", jako tako szły tylko "Wings of War", ale to zabawa samolocikami dla niemowląt raczej niż gra strategiczna. To samo doświadczenie mam z przeciwnej strony barykady - w Essen nawet w prostą karciankę "Cousins War" wystawca miał czas rozegrać ze mną jeden etap, potem musiał się zabrać za kolejnych chętnych. Do zakupu osobę już wahającą się to zachęci, do hobby raczej nie wciągnie.
Ja myślałem raczej o sposobie dotarcia do graczy, którzy i tak nastawieni są na złożone, strategiczne rozgrywki, umawiają się na nie np. w klubach, ale o istnieniu "naszej" niszy po prostu nie wiedzą - lub, co gorsza, kojarzą ją z niekoniecznie najbardziej udanymi próbami rozegrania jakiegoś heksowego monster game'a. To raczej droga mniej oficjalna - ktoś ma znajomych w tej strefie półcienia tworzonej przez "Grę o Tron" czy "Zakazane Gwiazdy", namawia ich na zobaczenie "czegoś podobnego" - spodoba się czy nie, ale niekoniecznie każdego odrzuci od samego pomysłu tylko dlatego, że z historii miał pałę. Ja, niestety, takich znajomych nie mam, stąd też raczej próbuję naciągnąć na pomysł tych, którzy deklarują ich posiadanie - i tu zazwyczaj zaczyna się seria wymijających odpowiedzi, być może z gatunku "wiesz, nie chcę cię umawiać ze swoją dziewczyną", w każdym razie pojawia się tu ten krępujący moment, w którym zachowania homo sapiens stają się takie dziwnie obce i niepojęte. Cóż, od chwili opuszczenia latającego spodka mam wrażenie, że wysadzono mnie na niewłaściwej planecie. :roll:

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 09:56 
Sergent

Samuel napisał(a):
Ja myślałem raczej o sposobie dotarcia do graczy, którzy i tak nastawieni są na złożone, strategiczne rozgrywki, umawiają się na nie np. w klubach, ale o istnieniu "naszej" niszy po prostu nie wiedzą - lub, co gorsza, kojarzą ją z niekoniecznie najbardziej udanymi próbami rozegrania jakiegoś heksowego monster game'a.

Możnaby organizować granie na ich (euro) terenie, rozkładać się z wojennymi np. w piątkowy wieczór takim Heksie - niech paczo i się ślinio. W końcu któryś podejdzie i zapyta "a co to za gra?" i wtedy zaczynamy opowiadać wplatając wcześniej przygotowane anegdoty a gawiedź zaczyna wyrywać sobie playbooka...

W rzeczywistości byłby to pewnie jedyny w lokalu stolik bez dziewczyn, z dwoma starszymi Panami wertującymi w milczeniu opasłe instrukcje w lengłidżu, a jedyna interakcja z miejscowymi to nieustanne pytania czy skoro nie gramy to czy już zwalniamy stolik :)

w ustach smak pieroga

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 10:01 
General

To jest coś, co ja jak mantrę powtarzam od długiego czasu. Są tytuły lekkie, stanowiące połączenie eurogier i strategii historycznych. Tytuły, które dla eurograczy są zachęcające wizualnie i na tyle proste, żeby dało się gracza do takiej gry z sukcesami posadzić. Tytuły, które mimo tego (a może dlatego) czasami są niemile widziane na konwentach.

W środowisku eurograczy z dobrym efektem prezentowałem Wyścig do Renu; chłopaki błyskawicznie ogarnęli podstawowe zasady a sama rozgrywka była niemniej emocjonująca niż z "rasowymi" strategami. Tak samo w środowisku eurograczy grałem w The First World War Phalanxa - przecież nikt nie każe gnać tych ludzi od razu do Ścieżek Chwały czy FAB-a...

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 17:59 
Colonel en second

Doświadczenie ze studentami pokazuje, że "tytułem lekkim" może okazać się nawet HIS czy "Pax Pamir", jak trafi na odpowiedni target tj. ludzi, którzy od trudnych mechanik nie stronią, tylko nie mają pojęcia, że są też takie w grach o innej tematyce niż zombi i kosmici...
Ale mój wpis to raczej taki sondaż - co i rusz prywatnie lub nawet na forum dowiaduję się, że "tylu moich znajomych grywa w..." i wystarczy stworzyć stworzyć stronę na FB, kiedy jednak proponuję skrócenie drogi i bezpośrednie umówienie się z owymi znajomymi, odpowiedzi zaczynają być nagle bardzo wymijające lub po prostu kontakt się jakoś tak przypadkowo urywa... Lub w najlepszym razie okazuje się, że z tymi znajomymi to trochę jak z przechwałkami moich rówieśników o podbojach erotycznych - ostatecznie coś może i miało miejsce, tyle, że 20 lat temu, a poza tym to nie ja tylko kolega opowiadał... :P Nie mam więc specjalnych złudzeń, ale "sprawdzam" pod adresem wszystkich Wujków Dobra Rada, którzy przed chwilą mieli tyle pomysłów na zagospodarowanie mojego wolnego czasu daje tak słodko perwersyjną satysfakcję... :twisted:

PostNapisane: niedziela, 3 grudnia 2017, 23:45 
Lieutenant

Kilka zdjęć, raczej kiepskiej jakości, może się Samuelowi przydadzą. Jakby ktoś chciał "usunąć" swój wizerunek, proszę o pw...
http://strategie23pal.blogspot.com/2017 ... owski.html

PostNapisane: poniedziałek, 4 grudnia 2017, 11:13 
Lieutenant-Adjudant-Major

Khamul napisał(a):
Kilka zdjęć, raczej kiepskiej jakości, może się Samuelowi przydadzą. Jakby ktoś chciał "usunąć" swój wizerunek, proszę o pw...
http://strategie23pal.blogspot.com/2017 ... owski.html

Nareszcie mam dowód na to, że byłem na konwencie :) Poza tym jest zdjęcie z jedynej na konwencie rozgrywki w grę dla prawdziwych mężczyzn, czyli w FUBA :D

PostNapisane: poniedziałek, 4 grudnia 2017, 15:34 
Général de Division Commandant de place

Dziurdzio :!: :!: :!:

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: poniedziałek, 4 grudnia 2017, 16:23 
Colonel en second

Bambrough napisał(a):
Poza tym jest zdjęcie z jedynej na konwencie rozgrywki w grę dla prawdziwych mężczyzn, czyli w FUBA :D

A mi się wydawało, że graliście Ty z Clownem... :P

PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 12:19 
Lieutenant-Adjudant-Major

clown napisał(a):
Dziurdzio :!: :!: :!:

Ten to miał kopyto. Złamał poprzeczkę Stomilowi w 60'.

Samuel napisał(a):
A mi się wydawało, że graliście Ty z Clownem... :P

No ba... W pewnym momencie mieliśmy nawet więcej kibiców niż finał ligi sołeckiej Gminy Szczytno sezonu 2007/2008. Szkoda tylko, że Legia wolała zagrać w Chińczyka, zamiast dołączyć do nas.

PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 12:38 

Legła "umi" tylko w Chińczyka :lol:

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: sobota, 16 grudnia 2017, 14:12 
Colonel en second

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

PostNapisane: wtorek, 19 grudnia 2017, 18:31 

To zdjęcie na ulicy w otoczeniu Stadionu Wisły i ogrodzenia Parku Jordana stanie się kiedyś historyczne. "Dwóch weteranów o pochmurnym poranku w drodze na pole bitwy".

Zabrakło zdjęcia z Wojną kuzynów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]