X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leliwa »

Pozostaje mieć kajety konwersacyjne jak pewien gniewny, a dotknięty głuchotą kompozytor.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Tym razem i ja się także wybieram do Krakowa. Chętnie zasiadłbym do Pericles, Pax Pamir, Pax Renaissance, Breakout Normandy, Colonial Twilight, Andean Abyss, ADP, Illusions of Glory, The U.S. Civil War, Wir Sind das Volk z dodatkiem, John Company, Time of Crisis, Semper Fidelis, Holland 44', 1960 Making of the President. Być może dotrze do mnie na czas także Stalingrad: Verdun on the Volga.

Jeśli ktoś przyniósłby South Pacific: Breaking the Bismarck Barrier 1942-1943 z C3i nr 30 lub The Pacific War: From Pearl Harbor to the Philippines to również chętnie się skuszę. Poza tym krótkie przerywniki jak: W1815, Cousins War, 13 Days, 13 Minutes i Iron Courtain nie są mi obce. Do tego klasyka w stylu UKC, FtP itd.
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 listopada 2017, 15:00 przez Bambrough, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leliwa »

Adam mówił że też by w ToC zagrał, ja również dla towarzystwa, czemu ni.... tylko kto da grę takim wargamingowym barbarzyńcom jak my? :D

Zaś Południowy Pacyfik ja przywiozę.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

Bambrough - dobra lista, ale na tydzień grania :) może kiedyś, jak wpadniesz do Szczecina :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Herman »

Bambrough pisze: Cousins War,13 Minutes i Iron Courtain nie są mi obce.
Hah, wszystkie te 3 gry kupiłem w tym roku na Essen :) Nic jeszcze jednak nie odpaliłem :(

My będziemy w 4-5 osób i bierzemy raczej stosunkowo lekkie tytuły, bo i nasza ekipa nie jest w 100% nastawiona na jakąś wagę ciężką.

Na pewno ToC, jakiś Wallace na 5 osób (pewnie Perikles), 1812 od Academy Games, QG antyczny. Biorę też kilka imprezówek.

No i teraz pytanie - czy ktoś planuje zabrać Struggle of the Empires i QG 1914? W obie na pewno zagramy, ale gdyby ktoś planował zabrać, to i nam łatwiej, bo jedna gra z garba mniej ;) Nie wzgardzimy też Shogunem.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Wally »

Znajdzie się śmiałek na coś dłuższego i to z heksami?
Operation Dauntless: The Battles for Fontenay and Rauray, France, June 1944 (2016)
Red Poppies Campaigns: The Battles for Ypres (2016)
1914: Serbien Muss Sterbien (2015)
All is lost save Honour (2006)
EastFront II (2006)
Fighting Formations: Grossdeutschland Motorized Infantry Division(2011)

Ewentualnie gdyby byli chętni mogę przynieść na spróbowanie nowe nabytki lżejszej wagi:
Falling Sky: The Gallic Revolt Against Caesar (2016)
Nuklear Winter '68 (2012)
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

clown pisze:Bambrough - dobra lista, ale na tydzień grania :) może kiedyś, jak wpadniesz do Szczecina :)
Zapomniałem jeszcze dodać do listy FUBA! Nie liczę, że zagram we wszystkie, ale może w kilka.

Poza tym na tę chwilę z Maciunią startujemy pociągiem z Warszawy w piątek o 10.30. Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć to śmiało.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leliwa »

Herman pisze:
Bambrough pisze: Cousins War,13 Minutes i Iron Courtain nie są mi obce.
Hah, wszystkie te 3 gry kupiłem w tym roku na Essen :) Nic jeszcze jednak nie odpaliłem :(
A ja nie kupiłem bo wiedziałem, że wy kupicie i zagracie ze mną.... Moim łupem padł tylko kolejny duży Rosenberg do kolekcji.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

Zapomniałem jeszcze dodać do listy FUBA! Nie liczę, że zagram we wszystkie, ale może w kilka.
FUBA koniecznie! Ja, jeśli się uda, wezmę "Supergol".
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Herman »

Ja też mam FUBA jak coś :mrgreen: Acz oczywiście zasad nie znam.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Herman pisze:Ja też mam FUBA jak coś :mrgreen: Acz oczywiście zasad nie znam.
Rozumiem, że można nie wiedzieć co to spalony, ale żeby w piłkę nie umieć grać? W mieście Ległej to normalka chyba jest...

A ile masz kolorków drużyn? Bo ja aż 4! :D
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

Rozumiem, że można nie wiedzieć co to spalony, ale żeby w piłkę nie umieć grać? W mieście Ległej to normalka chyba jest...
:lol: :lol: :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Wally »

A propos futbolu
24.11.2017 18:00 Cracovia - Lechia Gdansk
Kto tak nierozsądnie dobrał termin konwentu?
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

O, jeśli to będzie na stadionie Cracovii, to wyjątkowo nie będziemy mieli pod oknami maszerujących Wiślaków... :)
Myślę, że w tym kontekście termin konwentu dobrany został właściwie. :evil:

Dostałem pytanie na priva o punkty handlowe i tanie lokale gastronomiczne w okolicy. Ponieważ sprawa interesować może wszystkich Gości mniej obeznanych z terenem, odpowiadam w wątku głównym:
"Żabka" jest w odległości ok. 200 metrów od lokalu, na rogu Miechowskiej i Czarnowiejskiej, tamte sklepy są chyba najbliższe i otwarte długo także w sobotę i niedzielę. Duży market jest kawałek dalej Kijowską, na skrzyżowaniu z Lea, na pewno jest też jakiś na miasteczku studenckim w podobnej odległości. W zamierzchłych latach mojej lepszej sprawności wątrobowej mieściła się pod nim pijalnia alkoholi zwana pieszczotliwie "Świniarnią".
Najbliższa dość przyzwoita restauracja jest z kolei jakieś 200 metrów wzdłuż Reymonta w stronę miasta, po przeciwnej stronie drogi niż park, zwyczajowo też chadzamy nieco dalej do lokalu "Marco Polo" przy Czarnowiejskiej, jeśli natomiast zamiast skręcać na północ pójść dalej Reymonta w kierunku wschodnim, dojdziemy do ulic Czystej, Dolnych Młynów i Krupniczej, gdzie jest już masa lokali z bardzo różnorodną ofertą. Czy którykolwiek spełnia warunek "taniości" nie wiem, bo to bardzo subiektywna kategoria. Pisanie elaboratów na temat krakowskiej gastronomii jest oczywiście dla mnie ogromną przyjemnością, nie pozbawioną nuty lokalnego patriotyzmu, obawiam się jednak, że za chwilę Moderator zdejmie ten wpis za off topic. Ogólnie, znacznie sensowniej niż dyskutować o tym przed przyjazdem jest zapytać się bardziej bywałych Kolegów na miejscu o wskazanie drogi. :)

Zobaczę, jak będą wyglądały możliwości transportu na miejsce, ale oczywiście postaram się dowieźć znaczącą część swojej kolekcji. Co do umówień na konkretne tytuły myślę, że w połowie przyszłego tygodnia będę się lepiej orientował, kiedy w ogóle będę dysponował jakimś czasem dla siebie, a które dni będę musiał poświęcić na "pracę u podstaw". :( Odezwę się zatem wkrótce w tej sprawie.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Master Yoda »

Ponieważ pracuję niedaleko mogę uzupełnić informacje o dostępnej ofercie gastronomicznej. Podam lokale oferujące jedzenie na dowóz. Myślę, że spokojnie można zamówić na adres MDKu. Kto będzie wolał to i tak zawsze może skoczyć "na miasto", a kto będzie wolał zamówić, to polecam następujące:
1. Jeżeli ktoś lubi jedzenie chińskie można zamówić z ul. Lea http://www.bar-orientalny.pl/pl/j-lea-34.html
2. Jeżeli ktoś lubi pizzę lub obiady domowe niedaleko jest http://www.pizzarossa.pl
3. Hamburgery i pizzę można zamówić stąd http://pizzaburger.pl lub stąd http://kingburger.pl Ten drugi lokal jest trochę dalej, ale burgery są naprawdę olbrzymie i smaczne
4. Kebab najlepszy jest stąd http://kebabkrakow24.pl
Jedzenie z powyższych restauracji jest przeze mnie sprawdzone, mogę je polecić jako co najmniej przyzwoite. Cenowo oferta też jest dość atrakcyjna.
May The Force be with You
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”