Kalendarz konwentowy

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Kalendarz konwentowy

Post autor: Raleen »

Konwenty poświęcone grom planszowym i bitewnym o tematyce historycznej - 2024 rok

IX Strategos
Kiedy: 2-3 marca 2024
Gdzie: Warszawa
Więcej: viewtopic.php?f=116&t=21783

I Poznański Konwent Gier Wojennych PyroWar 2024
Kiedy: 2-3 marca 2024
Gdzie: Poznań
Więcej: viewtopic.php?f=116&t=21860

I Żagańskie Planszostarcia 2024
Kiedy: 20-21 kwietnia 2024
Gdzie: Żagań
Więcej: viewtopic.php?f=116&t=21997

Kontrast 2024
Kiedy: 31 maja - 2 czerwca 2024
Gdzie: Warszawa
Więcej: viewtopic.php?f=116&t=22023

III Konwent Wojennych Gier Planszowych
Kiedy: czerwiec 2024
Gdzie: Bydgoszcz
Więcej:

XX Galicyjskie Manewry Strategów
Kiedy: 26-28 lipca 2024
Gdzie: Muszyna
Więcej: viewtopic.php?f=116&t=22011

XVIII Pola Chwały
Kiedy: 27-29 września 2024
Gdzie: Niepołomice
Więcej: viewtopic.php?f=191&t=22018

VI Mistrzostwa Polski w Twilight Struggle/Zimną wojnę
Kiedy: październik 2024 (?)
Gdzie: Warszawa (?)
Więcej:

VI Gladius
Kiedy: listopad 2024 (?)
Gdzie: Warszawa
Więcej:

XVI Podwawelskie Spotkania z Grą Historyczną i Strategiczną
Kiedy: listopad 2024 (?)
Gdzie: Kraków
Więcej:

Wątek zawiera wykaz imprez odbywających się w najbliższym czasie wraz z podstawowymi informacjami o nich. Na początku wątku, czyli w tym poście będzie aktualizowana na bieżąco lista imprez. Aktualizacji listy dokonuje Raleen.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Uwaga, zmiana terminu spotkania w Krakowie.
Z uwagi na inne zobowiązania naszego Gospodarza okazało się, że w dotychczasowym terminie nie moglibyśmy jednak otrzymać pomieszczeń. Uzgodniłem więc wstępnie termin o tydzień późniejszy, tj. 24-26.11.2017. Napiszcie, jeśli byłby jakiś problem, rzecz skonsultuję jeszcze w Brańszczyku i dam odpowiedź do MDK po powrocie.
Bardzo przepraszam za tę zmianę planów.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Koledzy,
chciałbym się wstępnie zorientować co do kalendarza konwentowego na przyszły rok. Chodzi mi przede wszystkim o kwestię ewentualnej rezerwacji terminu wiosennego na XI spotkania podwawelskie. Wiem, że "Strategos" ma być w lutym, z kolei Przemyśl przypada zawsze do 2 tygodni przed Świętami lub po, w 2018 Wielkanoc jest 1 kwietnia. Tak więc w tym momencie badam terminy marcowe i kwietniowe i czekam na decyzję Łukasza. Jeśli chodzi o ewentualne przesunięcie imprezy na maj-czerwiec, to mocno koliduje to z moimi planami, ponadto w Brańszczyku przewijał się chyba temat jakiegoś innego konwentu w tym czasie. Niewykluczone, że jeśli nasycenie kalendarza propozycjami konwentowymi będzie tej wiosny duże lub jeśli zgranie możliwości MDK i planów Łukasza na manewry przemyskie 2018 się nie powiedzie, zrezygnowałbym ze spotkania wiosennego, szczerze powiedziawszy, od kiedy zacząłem dodatkowo aktywnie uczestniczyć w organizacji Niepołomic czuję pewne przesycenie rozkoszami organizacyjnymi. ;)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Leo »

Ja chętnie przyjadę w marcu, później już nie.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Raubritter »

Jestem wielkim fanem spotkań krakowskich, więc zasadniczo każdy termin mi pasuje, chyba że będzie tydzień przed albo tydzień po Przemyślu. Wtedy może już być za wiele tego dobrego :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Sprawa wygląda tak: w zasadzie ze strony MDK w grę wchodzi jeden termin: 16-18.03 (dwa tygodnie przed Świętami), jeśli miałbym szybko sygnał, że wtedy są planowane Manewry Przemyskie, mógłbym próbować przesunąć na 6-8.04 (tydzień po Świętach), ale z tego co zrozumiałem byłoby to bardziej kłopotliwe. Najsensowniej byłoby zatem, gdyby to Przemyśl był po Świętach, w każdym razie jeśli szybko nie usłyszę protestu ze strony Łukasza, będę musiał zaklepać termin 16-18.03. Potem nie będę mógł spotkania już przesunąć, najwyżej odwołać. Gdyby kolizja okazała się nieprzezwyciężalna, to ja sam optowałbym przy Manewrach Przemyskich raczej niż naszym krakowskim spotkaniu, dla mnie to dodatkowa atrakcja do spotkania nie tylko z graczami, ale i ze znajomymi z Ziemi Przemyskiej, no i do swobodnego pogrania bez zaprzątania sobie głowy obowiązkami organizatora. Mam jednak nadzieję, że uda się w przyszłym roku pogodzić i jedno, i drugie. Co do "Strategosa" to, jak zrozumiałem z rozmowy z Raleenem, termin krakowski byłby co najmniej 3 tygodnie po warszawskim, więc kolizji by raczej nie było, co najwyżej zacieśnienie terminów - ale i tak niewiele osób przyjeżdża na każdy z trzech konwentów, choć oczywiście mam nadzieję, że w przyszłym roku zaliczę się do tego wąskiego grona. ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Po wymianie zdań z Łukaszem w sprawie Przemyśla, a także sprawdzeniu obu możliwości w MDK zdecydowałem się jednak na termin 6-8 kwietnia, czyli oktawę Wielkanocy. Termin już ustalony i nie ulegnie zmianie chyba, że w przypadku jakiejś niezależnej awarii, bo przecież do wiosny w życiu każdego z nas wiele może się wydarzyć... Mam nadzieję, że nie będzie kolizji z Przemyślem ani żadnym innym ważnym wydarzeniem (np. kolizją Ziemi z bolidem). Zapraszam więc do wczesnych rezerwacji, takich wargamingowych first minute... :)
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Królik »

Czyżby ta wymiana zdań sugerowała Samuelu że Przemyśl będzie przed Wielkanocą, nie będzie go czy coś całkiem innego?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Ta wymiana zdań sugerowałaby Przemyśl najprawdopodobniej na 16-18 marca, jednak ogłoszenie terminu pozostawiam Łukaszowi, bo on musi dostosować wszystko do swoich możliwości i w tej chwili żadnego terminu nie może jeszcze podać na 100%. :)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Cisza »

Czy wiadomo już kiedy w tym roku wypadają Grenadier i Pola Chwały.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Raleen »

Cisza pisze:Czy wiadomo już kiedy w tym roku wypadają Grenadier i Pola Chwały.
Grenadier nas nie interesuje, a Pola Chwały jak zawsze w ostatni pełny weekend września (tzn. jak weekend częściowo przypada na październik, to wtedy impreza jest w ten wcześniejszy).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: maciunia »

Proszę o wpisanie AgroWaru 2018 na 1-2 września 2018. Jednocześnie uprzejmie proszę o deklarację DBJa co do GMS, żeby sobie urlop nad Jeziorem Rożnowskim zaplanować :)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Raleen »

Dodałem, czasu kupa, ale wątek możesz założyć choćby pro forma.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Lukasz79 »

Prosilbym rowniez o dodanie Przemyskich Manewrow Strategow w dniach 16-18 III 2018.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Raleen »

Lukasz79 pisze:Prosilbym rowniez o dodanie Przemyskich Manewrow Strategow w dniach 16-18 III 2018.
Dodane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”