Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 16 grudnia 2017, 11:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)
PostNapisane: niedziela, 19 marca 2017, 22:37 
Colonel Général

Gratuluję udanego konwentu Samuelu!
X jubileuszowej edycji obiecuję już nie opuścić.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 01:45 
Lieutenant-Adjudant-Major

Dopiero co dowlokłem się do domu, nigdy więcej TLK, półtorej godziny opóźnienia na wejściu + 2 postoje, żeby puścić Pendolino :lol:

Tradycyjne podziękowania za organizację dla Samuela i dla wszystkich współtowarzyszy wojen i zabawy.
W piątek dwie rozgrywki z Pędrakiem - Ścieżki Chwały i Zimna Wojna.
W sobotę niestety nie doszło do zaplanowanej potyczki w Crusade&Revolution. Niestety Leo ugrzązł z Namkiem w okopach gry WWII:BtB i muiałem jakąś alternatywę organizować. Tak wyszło, że to był dzień lekkich tytułów: 3 x Quartermaster General 1914 i trochę lżejszych gier, które przytargałem. Dwie rozgrywki w lekkie karcianki (ARGH i Tenno), 1x późny prototyp kostkowej gry o czarach i 1 x gra o budowania witraży w Sagrada de Familia :)

W niedzielę zagrałem bardzo eocjonującą partię Zimnej Wojny z Samuelem i czwartą na tym konwencie partyjkę w QG1914. Do pełni szczęścia zabrakło mi w sobotę jakiegoś cięższego tytułu, ale nagrałem się tyle, że nie śmiem narzekać.

Fajnie, że pojawiło się tak dużo osób. Na stoły trafiło bardzo dużo dobrych i wymagających tytułów - od staroci typu Grunwald 1410, aż po świeżynki, jak Fields of Despair. Nie zabrakło też klasyków (chyba 3 czy 4 partie w Ścieżki Chwały), jak i mniejszych i lżejszych tytułów.

Z częścią zobaczę się pewnie na Grenadierze, a później to już pewnie AgroWar i Pola Chwały. Do zobaczenia 8-)

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 09:52 
Général de Brigade

Pocieszę cię, ale Pendoline dla odmiany mnie rozczarowało. Posiłki dużo słabsze i mniej obfite niż choćby jesienią, a cena +50 w jedną stroną (promocyjna).
Ja zagrałem w piątek z Samuelem w UKCh oraz Sekigaharę, w noc piątkowo-sobotnią dzielnie, acz niezwycięsko walczyłem w mrocznych zaułkach Krakowa. Zatem sobotę odpuściłem. W niedzielę zaś zagrałem w mocno nietypową, ale za to interesującą rozgrywkę w Sukcesorów (3 osoby po 3 wodzów) z Leliwą, któremu za staż należy się tytuł honorowego Antypatra ;-), i kolegą, którego imienia nie pamiętam, za co przepraszam. Było jak zwykle niezwykle udanie, muszę tylko na przyszłość oszczędniej gospodarować siłami.

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 11:19 
Padpałkownik

Kolejny udany konwent za nami. Było, jak zawsze, bardzo fajnie i bardzo zabawnie. Szanownemu Organizatorowi niniejszym składam serdeczne podziękowania :D

Pograłem w Napoleon Against Europe (ciekawa i klimatyczna, ale bardzo żmudna i wyczerpująca), Ścieżki Chwały (ależ to jest dobra gra!) oraz Unhappy Kong Charles. Poprzyglądałem się też Fields of Despair - o mechanice się nie wypowiadam (choć grający koledzy bardzo chwalili), ale wydana jest naprawdę ładnie, aż przyjemnie popatrzeć.

To teraz chwila na regenerację sił i czas na Przemyśl :D

Czy coś byś przeciw miała?

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 11:36 
Lieutenant

Razem chwalmy Pana!

Mniej umawiania się, a więcej spontaniczności.
Towarzysko wzorowo i piknie.
Gospodarzowi szacunek.

Pozdrowienia dla braci Kuźma, że po latach stawili się znowu razem.
Czas pakować manatki i przemyśleć Przemyśl.

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 12:20 
Général de Brigade

Cytuj:
Mniej umawiania się, a więcej spontaniczności.

Otóż to. Róbmy tak, a konwenty będą fajniejsze.
Przy okazji, jak się zakończyła druga z rozgrywek w UKCh, Kong wygrał, czy skończył w klatce? :-D

Tytuł: Magnum
PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 12:20 
Adjudant

Dziękuję organizatorom weekendowego konwentu oraz Master Yodzie za grę w sobotę. Niestety mogłem być tylko chwilkę - żona pożąda mej osoby w domu... ;-)

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 15:15 
Général de Brigade

Pogralem dużo i ja. 2x QG1914 - super gra.
Ścieżki z Raubritterem, Trzydziestolatka z Konradem, Manewr oraz FoD z JB.

Jak zwykle super organizacja. Frekwencja bardzo wysoka. 44 osoby. Wow.
Dzięki Samuelu za wysiłek.

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 15:42 
Général de Division Commandant de place

Fajny konwent, to i frekwencja dopisała ;] sympatyczne miejsce, atmosfera i ludzie. Szanowny Organizatorze jak i wszelkie osoby pomagające i uczestniczące w konwencie: dzięki!
Rozegrane: dwa razy Napoleon's Triumph i dwie wygrane Aliantów. Guns of Gettysburg i wygrana Unii. Trzy razy QG 1914 w pełnym składzie i dwie wygrane Ententy oraz jedna automatem Państw Centralnych. Jedna rozgrywka w Pax Renaissance i imperialna wygrana Fuggerów.

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 17:08 
Général de Brigade

Unia wygrała w GoG? Najs!

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 18:01 
Adjudant

Dzięki za kolejną świetną imprezę. Planu rozgrywkowego nie udało mi się w pełni dopiąć ale nic to i tak było zacnie :).
Dla mnie głównym daniem była emocjonująca rozgrywa w BtB z Leo która rozpoczęła się po 17:00 w piątek a zakończyła też po 17:00 w sobotę. W sobotni wieczór poznałem jeszcze bardzo ciekawy Pax Renaissance a na zakończenie dnia pociskałem zaklęciami w zabawnej grze od Hermana.
Niedziela to był powrót po sporej przerwie do OiG, rozgrywki nie udało się ukończyć ale z Monthionem zrobiliśmy "zapis" i będziemy kontynuować przy najbliższej okazji :). Jeszcze raz dzięki organizatorom i wszystkim uczestnikom za udany weekend.

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 22:09 
Colonel en second

Konwent, konwent i po konwencie... :(
W miłym towarzystwie czas mija błyskawicznie. No i tak było.
Bardzo dziękuję organizatorom za wysiłek i cierpliwość. Za smakowite przekąski i gorące napoje, które umilały nam ten deszczowy weekend.

Zagrałem w:
1. Barbarossa to Berlin - Dziękuję Namkowi za arcyciekawą rozgrywkę i pokazanie jak optymalnie grać Osią. Gratuluję epickiego zwycięstwa.
2. Pax Reneissance - Pędrakowi i Namkowi gra się bardzo spodobała. Ten zacny tytuł zdobył w ten sposób kolejnych sympatyków.
3. Władców Italii - dziękuję Raubritterowi za przypomnienie zasad i Konradowi za wspólne zmagania. Ciekawe, manewrowe, ale i frustrujące, bo wybitnie mi nie szło. Ale następnym razem będzie lepiej :D

Do rychłego zobaczenia! :)

PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 22:26 
Caporal-Fourrier

Gratulacje dla Samuela, przednia impreza :)

w ustach smak pieroga

PostNapisane: środa, 22 marca 2017, 09:42 
Adjudant

Gratuluję rekordowej frekwencji i dziękuję za organizację bardzo udanego dla mnie Konwentu.
Osobiście w piątek uczestniczyłem w partii Sukcesorów na 5 graczy z udziałem m.in. Leliwy, który pełnił jednocześnie funkcję "mistrza gry". W kilka godzin rozegraliśmy zaledwie 2,5 z 5 etapów, ale myślę, że emocji i zwrotów akcji było więcej niż przy niejednej pełnej rozgrywce.
W sobotę grałem z Khamulem w kolejną odsłonę No Retreat:the Russian Front - tę rozgrywkę również zaliczam do bardzo udanych. Grając Niemcami od końca 42 roku przekonałem się, że obrona i opóźnianie natarcia przeciwnika mogą być nie mniej ciekawe i emocjonujące co atakowanie.

PostNapisane: środa, 22 marca 2017, 16:38 
Colonel en second

Uff, wyszedłem ze szpitala i mogę przystąpić do pisania relacji. Proszę raz jeszcze Igora, Mariusza i wszystkich innych pstrykających fotki na konwencie o nadesłanie ich na mój adres mailowy, bo bez ilustracji relacja będzie bardzo uboga. :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]