Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest czwartek, 17 sierpnia 2017, 17:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: III Strategos (3-5 marca 2017)
PostNapisane: sobota, 4 marca 2017, 23:47 
Sergent

Wziął ich pod gąsienice ciężkich konfesjonałów oblężniczych i poprawił z miotaczy wody święconej :D
Foty! foty!

PostNapisane: sobota, 4 marca 2017, 23:58 
Lieutenant

Ja wpadłem wczoraj głównie w celach handlowych. Udało mi się jednak zagrać z Miku (dzięki!) w Sekigaharę. Zostałem doszczętnie rozbity. Dobrze, że zagrałem, bo kiedyś myślałem o zakupie tego tytułu. Jednak nie moja para kaloszy zupełnie. Nie przepadam za grami szacho-podobnymi. Niemniej jestem już dużym chłopcem i umiem docenić bardzo dobry design. Gra dobra, ale bardziej dla fanów NT etc.

Zagraliśmy też w leciutką karciankę o sadzeniu ziółek, pogadaliśmy i czas było zawiać. Dzięki za organizację!

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 01:39 
Adjoint

Kilka zdjęć:

Obrazek

Habsburgowie zajęli Marsylię, Węgry padły (no dobra Belgrad na razie tylko), a w Rzeszy trwa walka o rząd dusz.

Obrazek

Sulejman w Pradze, zaś Karol V w Barcelonie zgromadził dużą armię - do ataku na Algier. Jednak dzielny Barbarossa zatopił widoczną w zatoce Lwiej flotę Hiszpańską.

Obrazek

Armia papieska pod wodzą renegata Karola Burbona po wyparciu Francji z Mediolanu szykuje się do ataku na Lyon.

Obrazek

A oto jak skończyła się bitwa o Lyon.

Obrazek

Franciszek gnije w Zamku Świętego Anioła

Obrazek

Ostatecznie po przegranej w drugiej bitwie pod Wiedniem i pojmaniu Karola przez Sulejmana, najemni landsknechci zajęli Belgrad i Budę, gdyż Turcy, aby wygrać bitwę zebrali wszystkie garnizony z Węgier. Cesarstwo poddało się i oddając dwie karty odzyskało Wiedeń i cesarza. Praga pozostała pod rządami Osmanów, którzy wz. z pokojem wiedeńskim armię z Czech wycofali do Grecji. I wtedy w decydującym momencie, ruszył na nią rajd sił papieskich z Wenecji, albowiem Turcja wypowiedziała wojnę Republice św. Marka, którą Paweł III postanowił wesprzeć.
Oblężenie pozbawionej armii Pragi próbuje przerwać lektor Jan Fryderyk na czele niemieckich najemników. Jednak bitwa kończy się zniszczeniem jedynie kontyngentu genueńskiej piechoty, zaś siły saskie muszą cofnąć do Wittenbergi. W następnym impulsie Papiestwu wystarczy jedno trafienie (5,6 na K6) na trzech kościach aby pokonać szkieletową załogę Hradczan.
Desperacko w Rawennie ląduje z sułtan Sulejman, aby w przypadku niepowodzenie szturmu na Pragę zająć to miasto - na czele doborowych oddziałów tureckich.
Niestety Praga otwiera bramy przez Namiestnikiem św Piotra (3x 6 na k6).

Ostatnio edytowano niedziela, 5 marca 2017, 01:58 przez nahar, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 01:41 
Caporal-Fourrier

W międzyczasie jeszcze kilka ciekawych rzeczy się działo - dezercja ogromnej cesarskiej armii najemnej, sojusz angielsko-cesarski za Antwerpię, który zabezpieczył północny front i umożliwił niespodziewany atak armii z Brukseli na odcięty od reszty Francji przez niepokoje Metz, któremu związana walką z cesarstwem na południu Armee Royaume nie była w stanie przyjść z pomocą (Bordeaux 3 razy było sturmowane przez obie strony, dwa razy z sukcesem).

Na nas przeszła wraz z władzą cesarską. Tytuł cesarski nie przypadł nam nagi. Przybył odziany w swą siłę, klejnoty swoje przynosząc ze sobą. Twoi konsulowie są u nas. U nas twój senat. U nas wojsko twoje!"
Fryderyk I "Barbarossa" von Staufen do papieża Hadriana IV przed koronacją na cesarza.

Ostatnio edytowano niedziela, 5 marca 2017, 02:03 przez Ernest von Lauenburg, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 01:57 
Adjoint

Wiem już poprawione, zdjęcia chciałem wyświetlić z google photos, ale można dać tylko linki, więc musiałem wrzucić to na photobucket który działa masakrycznie wolno u mnie - chyba dlatego że mam darmowe konto. BTW gdzie jeszcze można wgrywać zdjęcia?

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 02:27 
Colonel

Ogólnie rozgrywkę ustawiło to, że Habsburg zamiast bronić Wiednia rzucił się od południa na Francję.
Oczywiście zmasakrował Francuzów, przez to ci nie mieli siły aby bronić się przed zakusami militarnymi Papiestwa.
Papież jeszcze dolosował lidera i 3 najemników więc Francuz miał przerąbane.
W tym czasie nastąpiła spóźniona kontra pod Wiedniem (gdy już nawet Praga była turecka), która doprowadziła do szeregu interesujących manewrów.
Muszę przyznać, że Habsburg wykazał się w tym momencie sporą inwencją i dzięki błędom Turka udało mu się obejść bokiem Wiedeń i odbić pozbawione garnizonów Budę i Belgrad. Następnie Habsburg poddał się i odzyskał w ten sposób Wiedeń - co ważniejsze nadal turecka Praga również nie miała garnizonu.
Muszę przyznać, że było to imponujące działanie.
Sytuację wykorzystał Papież, który skorzystał z ruchu przez terytorium sojusznika i odpierając kontrę Protestantów wkroczył do Pragi zdobywając ostatniego keya potrzebnego do autowina.
Co ciekawe, gdyby nie to, to w 2 impulsy później autowinem wygrałaby by Anglia - w jednym etapie zdobywając 3 keye na wyniszczonej i bezbronnej Francji.

Oczywiście oprócz tego działo się mnóstwo innych rzeczy.

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 09:36 
Général de Brigade

Szkoda, że nie udała mi się (jako protestanci) ostatnia debata z papiestwem koło Pragi; tym razem nie na słowa a miecze (był tam remis).
Szkoda, że Turek nie zostawił choć 1 jednostki w twierdzach bo to może powstrzymałoby papiestwo. A tak na koniec nie dość że karta papieska spowodowała udany szturm i zakończenie gry to jeszcze z wydarzenia mandatory wystawił on na koniec 2 placówki jezuickie pod Londynem.

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 09:37 
Colonel Général

Sporo się działo także na innych stołach. Przed nami ostatni dzień imprezy.
Koledzy mają kończyć Smutę (to będzie 3 dzień zmagań...).

Ja też mam nadzieję, że dziś w końcu sobie pogram...

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: niedziela, 5 marca 2017, 10:12 
Carabinier

nahar napisał(a):
(...)Praga pozostała pod rządami Osmanów (...)

Nic dziwnego że teraz Czesi są niezbyt chętni do przyjmowania uchodźców...

Super relacja!

PostNapisane: wtorek, 7 marca 2017, 22:02 
Colonel Général

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 7 marca 2017, 22:31 
Caporal

Cieszę się, że impreza się udała. Mam nadzieję, że kolejne edycje będą coraz lepsze. Mi w tym razem, mimo przygotowań, nie udało się dotrzeć. Czekam na kolejną edycję.

PostNapisane: wtorek, 7 marca 2017, 22:36 
Colonel Général

Wolf28 napisał(a):
Cieszę się, że impreza się udała. Mam nadzieję, że kolejne edycje będą coraz lepsze. Mi w tym razem, mimo przygotowań, nie udało się dotrzeć. Czekam na kolejną edycję.

No właśnie, wielka szkoda, że nie dotarliście. "Kircholm" cały czas na Was czekał :)

PostNapisane: wtorek, 7 marca 2017, 22:39 
Caporal

Tym razem to mnie rozłożyło. Ale niedługo ma być dobrze :D

PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 10:21 
Sous-lieutenant

Również chcę podziękować za możliwość grania w klubowej atmosferze.

Z trzeciego Strategosa zapamiętam nietypową sytuację w partyjce Ostrołęki. Miałem +10 do ostrzału artyleryjskiego. :)

PostNapisane: czwartek, 9 marca 2017, 10:34 
Colonel Général

Ja także, niezależnie od tego co w relacji na Portalu, chciałem tutaj, jeszcze raz, podziękować wszystkim, którzy pojawili się na imprezie, zwłaszcza tym, którzy brali udział w rozgrywkach. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście. Ostatnio dużo spraw w świecie wargamingu dzieje się naraz, ale relację szczęśliwie udało się napisać dość szybko. Wspomnę tylko, że to nie będzie jedyna relacja z tej imprezy.

O "Ostrołęce" parę słów niedługo w dziale gry. Myślę, że gdyby ktoś pokusił się o napisanie jakiejś relacji z którejś z tych rozgrywek wieloosobowych, też byłoby ciekawie.

Dzięki jeszcze raz i do następnego STRATEGOSA.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]