III Strategos (3-5 marca 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Czy szykuje się jakiś HIS lub VQ?
Ewentualnie mogę też przynieść którąś z nabytych dwuosobówek:
Gdyby ktoś chciał, to w jakiś piątek lub sobotę mogę przynieść któryś z moich nowych zakupów:

http://www.gmtgames.com/p-526-louis-xi- ... sword.aspx

http://fortgier.pl/p/12/22842/vaevictis ... jenne.html

http://www.vaevictismag.fr/en/magazine- ... gogne.html

http://fortgier.pl/p/12/23707/vaevictis ... jenne.html

Albo mocno prototypowe "Rozbicie dzielnicowe" na 4 osoby, o ile zdążę poprawić zasady.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Virgin Queen się szykuje. Rozumiem, że jesteś chętny?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Zdecydowanie!
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Jak chcesz być Hiszpanem, to już bym się szykował, co by Ci Anglicy nie weszli do Valladolid jak kiedyś ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Silver »

Ja z chęcią w HIS ale chyba dopiero od połowy soboty (bo będziemy kończyć piątkową Smutę) lub w niedzielę i jako Protestant.
Mam tą grę ale jako spolonizowana samoróbkę.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Raleen pisze:Jak chcesz być Hiszpanem, to już bym się szykował, co by Ci Anglicy nie weszli do Valladolid jak kiedyś ;)
Akurat w VQ to chyba nie ma Valladolid
Czyli kiedy byłaby ta partia? W sobotę?

Czy ktoś miałby ochotę na jakieś "Au fil d'epee" albo "Dwie Bretanie" w piątek lub niedzielę?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Eryk_Wiking »

Petru Rares pisze:Super, mam nadzieję, że tym razem smutna ekipa się zbierze. Jeśli zaczniemy w piatek, to prawie na pewno będziemy musieli dokończyć w sobotę, ale jak dla mnie to żaden problem. Jest nas na razie 4; Silver, Szary, Leyas, no i ja. W piątek byłbym na polibudzie ok. 16.30, rozstawienie, gadu gadu itd, więc pewnie ok. 18 byśmy już na ostro mogli zaczynać. Zasady są proste, a rozgrywka tak nieprzewidywalna, że będąc nowicjuszem można się bawić tak samo jak bojar z dużym doświadczeniem w Dumie.
Jakby było nadal wolne miejsce 5 to bym chętnie dołączył.

Jeśli zdarzyłoby się zaś, że w HIS-ie potrzebny byłby Papież to z radością zadbam by wszyscy wrócili do jedynej prawdziwej wiary :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Co do VQ dam znać jeszcze, ale informuję, że między niedzielą a wtorkiem mogę być trudno uchwytny.
Najbardziej prawdopodobna jest sobota.

I przy okazji zachęcam Was, żeby jeśli będzie taka sytuacja, że nie będzie Waszej ulubionej gry, żebyście siadali do innych. Warto poszerzać horyzonty, a konwent jest dobrą okazją.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Petru Rares »

Eryk_Wiking pisze:
Petru Rares pisze:Super, mam nadzieję, że tym razem smutna ekipa się zbierze. Jeśli zaczniemy w piatek, to prawie na pewno będziemy musieli dokończyć w sobotę, ale jak dla mnie to żaden problem. Jest nas na razie 4; Silver, Szary, Leyas, no i ja. W piątek byłbym na polibudzie ok. 16.30, rozstawienie, gadu gadu itd, więc pewnie ok. 18 byśmy już na ostro mogli zaczynać. Zasady są proste, a rozgrywka tak nieprzewidywalna, że będąc nowicjuszem można się bawić tak samo jak bojar z dużym doświadczeniem w Dumie.
Jakby było nadal wolne miejsce 5 to bym chętnie dołączył.

Jeśli zdarzyłoby się zaś, że w HIS-ie potrzebny byłby Papież to z radością zadbam by wszyscy wrócili do jedynej prawdziwej wiary :)
Akurat mamy jedno wolne miejsce, więc śmiało wbijaj do smutasów.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Chciałem dać znać, że zawita do nas na imprezę nowe wydawnictwo, z nową grą. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy znajdą chwilę by rzucić okiem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Wydawnictwo nazywa się Armorier, a gra "Autarcha". Nazwa wydaje się trochę myląca, ale gra jest o II wojnie światowej.

Z tego co podaje wydawca, gra jest od lat 10 (choć na oko wygląda, że próg powinien być ciut większy), więc akurat dobrze się składa, bo będziemy mieć coś dla ojców z synami w wieku powiedzmy 12 lat, czego nam do tej pory brakowało.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: ghostdog »

Wyglada na dzis, ze sie pojawię w sobotę. Dla chętnych mogę zabrać ze sobą Flying Colors i nawet zostawić na niedziele. Byleby wróciła :D nie bede miał wiele czasu wiec w nic długiego nie pogram ale chętnie popatrzę na partie rozgrywane. Jesli jest potrzeba mogę użyczyć Wilderness War, Empire of the Sun, For the People.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: RAJ »

Raleen pisze:Wydawnictwo nazywa się Armorier, a gra "Autarcha". Nazwa wydaje się trochę myląca, ale gra jest o II wojnie światowej.
Popatrzyłem na ich stronie... taka abstrakcyjna strategia, zdecydowanie nie o WW2.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Silver »

Ghostdog - nie wiem czy dobrze zrozumiałem - nie będziesz miał wystarczająco czasu w niedzielę np. na Flying colors?
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: ghostdog »

Silver pisze:Ghostdog - nie wiem czy dobrze zrozumiałem - nie będziesz miał wystarczająco czasu w niedzielę np. na Flying colors?
Raczej bede na chwile w sobotę, głownie popatrzeć ale wiem, ze chcieliście zagrać we Flying wiec jakby co mogę użyczyć.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”