III Strategos (3-5 marca 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Silver »

O dziwo niezniszczalny Bołotnikow przeżył wiele próby zamachów i otrucia i nawet profesjonalnie szkolonych zabójców. Może dlatego, że został namaszczony katolicko przez Przenajświętszą. Niestety ostatni rzut dzisiaj go wykończył; znalazła się rozwiązła dziewoja, która go zdusiła między swymi mięsistymi udami i tak oto wyzionął ducha mój faworyzowany przywódca (przecież przeżył decydujące bitwy, przejął Moskwę i utrącił Cara).
Ale jeszcze nie wszystko zostało opowiedziane bo gra będzie kontynuowana jutro a może i w niedzielę bo jutro trzeba zacząć kolejną grę gdzie wcielę się tym razem w Protestantów.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: clown »

Dawać zdjęcia ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Szary »

Wszystko co wyżej to jeno potwarz niecna, wobec gierojów, co usiekli odstępcę, papieżnika Bołotnikowa, za co Wszechmogący niewątpliwie obdarzy ich wszelkimi łaskami!

Tak całkiem serio to rozgrywka w Smutę jest świetna, a szale zwycięstwa chylą się ze strony na stronę. Jutro o punkt 10 spotykamy się jeszcze, może w dwie godziny zdołamy dograć do końca, a na pewno jeszcze dwa lata.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Kto mówił, że papieżem nie da się wygrać w HIS?


MILITARNIE?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: clown »

Militarnie? Papież? Przerażające ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Maedhros »

Wziął ich pod gąsienice ciężkich konfesjonałów oblężniczych i poprawił z miotaczy wody święconej :D
Foty! foty!
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Herman »

Ja wpadłem wczoraj głównie w celach handlowych. Udało mi się jednak zagrać z Miku (dzięki!) w Sekigaharę. Zostałem doszczętnie rozbity. Dobrze, że zagrałem, bo kiedyś myślałem o zakupie tego tytułu. Jednak nie moja para kaloszy zupełnie. Nie przepadam za grami szacho-podobnymi. Niemniej jestem już dużym chłopcem i umiem docenić bardzo dobry design. Gra dobra, ale bardziej dla fanów NT etc.

Zagraliśmy też w leciutką karciankę o sadzeniu ziółek, pogadaliśmy i czas było zawiać. Dzięki za organizację!
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

W międzyczasie w naszej rozgrywce jeszcze kilka ciekawych rzeczy się działo - dezercja ogromnej cesarskiej armii najemnej, sojusz angielsko-cesarski za Antwerpię, który zabezpieczył północny front i umożliwił niespodziewany atak armii z Brukseli na odcięty od reszty Francji przez niepokoje Metz, któremu związana walką z cesarstwem na południu Armee Royaume nie była w stanie przyjść z pomocą (Bordeaux 3 razy było szturmowane przez obie strony, dwa razy z sukcesem).
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 marca 2017, 01:03 przez Man of Lowicz (dawniej Lauenburg), łącznie zmieniany 1 raz.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: RAJ »

Ogólnie rozgrywkę ustawiło to, że Habsburg zamiast bronić Wiednia rzucił się od południa na Francję.
Oczywiście zmasakrował Francuzów, przez to ci nie mieli siły aby bronić się przed zakusami militarnymi Papiestwa.
Papież jeszcze dolosował lidera i 3 najemników więc Francuz miał przerąbane.
W tym czasie nastąpiła spóźniona kontra pod Wiedniem (gdy już nawet Praga była turecka), która doprowadziła do szeregu interesujących manewrów.
Muszę przyznać, że Habsburg wykazał się w tym momencie sporą inwencją i dzięki błędom Turka udało mu się obejść bokiem Wiedeń i odbić pozbawione garnizonów Budę i Belgrad. Następnie Habsburg poddał się i odzyskał w ten sposób Wiedeń - co ważniejsze nadal turecka Praga również nie miała garnizonu.
Muszę przyznać, że było to imponujące działanie.
Sytuację wykorzystał Papież, który skorzystał z ruchu przez terytorium sojusznika i odpierając kontrę Protestantów wkroczył do Pragi zdobywając ostatniego keya potrzebnego do autowina.
Co ciekawe, gdyby nie to, to w 2 impulsy później autowinem wygrałaby by Anglia - w jednym etapie zdobywając 3 keye na wyniszczonej i bezbronnej Francji.

Oczywiście oprócz tego działo się mnóstwo innych rzeczy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Silver »

Szkoda, że nie udała mi się (jako protestanci) ostatnia debata z papiestwem koło Pragi; tym razem nie na słowa a miecze (był tam remis).
Szkoda, że Turek nie zostawił choć 1 jednostki w twierdzach bo to może powstrzymałoby papiestwo. A tak na koniec nie dość że karta papieska spowodowała udany szturm i zakończenie gry to jeszcze z wydarzenia mandatory wystawił on na koniec 2 placówki jezuickie pod Londynem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Sporo się działo także na innych stołach. Przed nami ostatni dzień imprezy.
Koledzy mają kończyć Smutę (to będzie 3 dzień zmagań...).

Ja też mam nadzieję, że dziś w końcu sobie pogram...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Trampon »

Czekam na jakąś pełniejszą relację z rozgrywki!
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Wolf28
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Wolf28 »

Cieszę się, że impreza się udała. Mam nadzieję, że kolejne edycje będą coraz lepsze. Mi w tym razem, mimo przygotowań, nie udało się dotrzeć. Czekam na kolejną edycję.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Wolf28 pisze:Cieszę się, że impreza się udała. Mam nadzieję, że kolejne edycje będą coraz lepsze. Mi w tym razem, mimo przygotowań, nie udało się dotrzeć. Czekam na kolejną edycję.
No właśnie, wielka szkoda, że nie dotarliście. "Kircholm" cały czas na Was czekał :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”