Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 16 grudnia 2017, 11:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Eurogry na "Strategosie"
PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 13:46 
Colonel Général

Zbliża się termin kolejnej imprezy, więc parę słów ode mnie na koniec.

Uważam, że problem jest po części sztucznie rozdmuchiwany, bo najbardziej zainteresowani, czyli fani eurogier nie mają żadnych problemów z charakterem tej imprezy i to co robiłem do tej pory jako organizator wydaje im się wręcz naturalne. Tak samo większość uczestników imprezy nie widzi tu żadnego problemu, a wielu wręcz nie rozumie o co chodzi. Jeśli coś kogoś odstrasza to samo to, że pojawiają się tego typu spory. Mam wrażenie, że po części to jest tak, że niektórzy mają własne wizje, może chcieliby sami stworzyć jakąś podobną imprezę bądź zorganizować inne tego rodzaju przedsięwzięcie, a nie bardzo mają jak. Stąd m.in. biorą się różnego rodzaju frustracje. Wydaje mi się, że miejsca dla chcących organizować konwenty i innego rodzaju spotkania jest dość i jak ktoś ma własne wizje (w jego mniemaniu lepsze od tego co robią inni) zawsze może spróbować. Swoje wizje najlepiej realizować samemu zamiast starać się na siłę wtłaczać w nie kogoś innego. Zarówno tutaj na forum jak i na Portalu Strategie od początku jego działalności istnieje możliwość ogłaszania i promowania wszelkich imprez.

Zapraszam wszystkich na konwent i jeszcze raz apeluję by skupić się na "Strategosie" na grach wojennych. Zakładam, że wszystkim nam zależy (przynajmniej trochę) na tym samym. Nie zamierzam i nigdy nie zamierzałem tworzyć żadnego systemu ścisłego egzekwowania mojego apelu (wbrew temu co niektórzy sugerowali). W końcu to jest hobby, które każdy z nas uprawia dobrowolnie. Będę starał się też być elastyczny bardziej niż dotychczas. Zależałoby mi jednak na zachowaniu charakteru imprezy - żeby nie był to konwent poświęcony grom wszelakim tylko grom o tematyce historycznej. Tych, którzy są zainteresowani promocją planszówek historycznych zapraszam do kontaktu mailowego bądź przez prywatne wiadomości (PW) na forum.

Tyle z mojej strony. Jeśli w przyszłości pojawią się jeszcze jakieś uwagi, oczywiście postaram się do nich odnieść.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]