II Strategos (18-20 listopada 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3914 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Dobrze Wam szło, to znaczy zarówno Tobie jak i Mateuszowi. Już pod koniec myślę, że całkiem sprawnie sobie radziliście. Jeszcze jedna czy dwie rozgrywki i będziecie śmigać ;). Dzięki, że wpadłeś i przepraszam, że mylisz mi się z Lehto. Cieszę się, że wpadł też Mateusz, który wraz z Krzyśkiem i Jednorożcem bronili honoru harcerzy :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3914 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Co do spraw organizacyjnych dwie osoby bardzo mi pomogły i chciałbym im już podziękować, zanim jeszcze relacja ujrzy światło dzienne.
Szczególne podziękowania dla Nahara za wypożyczenie HISa. Bez tego rozgrywka w niego nie doszłaby do skutku. Bardzo dziękuję też Kristo za wszelką pomoc logistyczną, która była jak zawsze nieoceniona.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Herman »

Tradycyjne podziękowania za organizację spotkania. My byliśmy zwartą i zorganizowaną ekipą. Udało się zagrać 3 razy w Quartermastera 1914. Dwa razy górą alianci, a w ostatniej rozgrywce udało się zwyciężyć PC.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 874
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: cadrach »

Dzięki Raleenowi za organizację zlotu. I dzięki dla Kristo za bójkę pod Ostrołęką. Pewnie będzie okazja o niej porozmawiać w innym miejscu, tu tylko wspomnę, że była to jedna z najciekawszych partii, jakie mi się w tej grze zdarzyły. I co ważne, zachowałem czyste konto, żadnej wygranej w Ostrołękę. Moja reputacja partacza pozostaje niezszargana. Dzięki! :)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Kristo.kk »

Raleen dzięki za wyróżnienie, ale ja tylko przywiozłem kubki.
3 dni grania i dużo emocji. Dzięki za spotkanie i za rozgrywki.
Cadrach będzie relacja z naszej partii tam pogadamy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Samuel »

A ja z dalekiego Krakowa gratuluję udanego spotkania i czekam na relację na Portalu, mam nadzieję, że na lutową edycję "Strategosa" uda mi się dotrzeć. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3914 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Samuel pisze:A ja z dalekiego Krakowa gratuluję udanego spotkania i czekam na relację na Portalu, mam nadzieję, że na lutową edycję "Strategosa" uda mi się dotrzeć. :)
Dziękuję Samuelu, mam nadzieję, że w lutym zdrowie będzie Ci dopisywać i się zobaczymy, zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Wolf28
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Wolf28 »

Podziękowania dla Raleena za organizację oraz Kristo za rozgrywkę w Grunwald w piątkowe popołudnie. Niestety z powodu choróbska Juniora, nie dotarliśmy w sobotę.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Silver »

Straszliwy nokaut potencjalnych uczestników, więc niewielu stawiło się tym razem.
W piątek uczestniczyłem tylko w rozgrywce w Britania. Dla statystyki pokaże wyniki: niebiescy - Leyas 256 pkt, żółci - Nahar 224, zieloni - Raleen 204, czerwoni - Silver 202.
W sobotę 3 osobowa partia w Democratic under siege niestety przerwana w trakcie z powodu „dezercji” jednego z uczestników. A w niedzielę tylko Conflict of Heroes i bitwa na granicy ZSRR i Polski w 1939r.
Szkoda bo specjalnie wziąłem na te dni wolne by mięć jak najwięcej czasu. Może kolejnym razem będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Leyas »

Również chciałbym podziękować moim współgraczom konwentowym. W piątek (i dokończenie ostatniego etapu w sobotę) wraz z Silverem, Raleenem i Naharem walczyliśmy o Britannię. Przed przybyciem Wilhelma Zdobywcy byłem raczej na końcu stawki, jednak jego udane podboje oraz unicestwienie dwóch królów Haraldów sprawiło, że udało się wygrać w moim debiucie.
W "Stawkę..." udało mi się rzutem na taśmę ukończyć scenariusz fabularny dla pojedynczego gracza, który był mega trudny - innym graczom tego dnia to się już nie udało.
Dzięki Petru za pasjonujące dwie sobotnie partie Hannibala przeciwko Rzymowi. W obu dowodziłem republiką i w obu uśmierciłem Hannibala, jednak w pierwszej doznałem sromotnej porażki, druga zaś potyczka była już bardziej wyrównana, chociaż na początku Rzymianie dawali ciała. Do ostatniego etapu który kończyliśmy w niedzielę (a właściwie ostatnich 3 kart) nie było wiadomo kto wygra i ostatecznie był remis, który w takim przypadku wygrywa Kartagina. Ale jak na mój debiut w tej grze to chyba aż tak źle nie wyszło.
Potem była już zdecydowana porażka z autorem w Race to Berlin oraz zapoznawcza partia z kolegą Kacprem w Zimną Wojnę, której nie dokończyliśmy. Jako Sowiet przegrywałem na 3 etapy przed końcem.

Dzięki Rysiek za organizację i do zobaczenia w lutym mam nadzieję ;).
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3914 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Samuel »

Dziękuję za tą relację, fajnie, że się ukazała. Mam nadzieję, że w lutym będę już mógł wziąć udział w "Strategosie". :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3914 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Jakiś czas temu relacja z imprezy pojawiła się w magazynie "Rebel Times":
http://www.rebel.pl/repository/files/re ... es-111.pdf
Tym razem z fotkami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”