II Strategos (18-20 listopada 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Kristo.kk »

Czy ma ktoś chęć na Grunwald 1410 Dragona? W piątek od 16:00.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Samuel »

A ja - po poście Hermana - trochę żałuję, że dyskusja okołokonwentowa została zamknięta, zanim zaczęła przybierać mniej osobisty wymiar. :) Tak to już jest (nie tylko z grami planszowymi), że im mniej ma się okazji do zajęcia się swoją pasją w świecie rzeczywistym, tym bardziej rośnie apetyt na dyskusję ekspercką ;) . Tym bardziej, że po wymianie zdań z Maciunią na temat zagranicznych konwentów, po umieszczeniu tematu w kontekście badań nad ewolucją grup ludzkich... ale nie uprzedzajmy tematu. Jeśli Ryszard otworzy jeszcze kiedyś dyskusję, z pewnością postaram się nie zawieść Forumowiczów, jeśli nie, zamierzam spłodzić esej "Konwenty gier strategicznych w świetle biologii ewolucyjnej" - mam nadzieję, że znajdzie czytelników. :) Na razie solidaryzuję się ze stanowiskiem, że hasłem wiodącym konwentów winna być "historyczność", wszelkie inne kryteria (na tyle, na ile zdołałem swoim małym rozumkiem pojąć znaczenie takich terminów jak "eurohybryda" etc.) wydają mi się rozmyte jak pole widzenia pod koniec integracyjnego wieczoru.
Na razie mogę tylko pomarzyć o umawianiu się na "Strategosa", choć jeśli przy najbliższej wizycie u lekarza dostałbym dłuższe odroczenie, to kto wie, może odwiedzę ponownie obiekt hotelowy "Hera" (Łazienki Królewskie jesienią muszą być takie piękne :) ). W takim wypadku obiecuję solennie, że grać będę tylko w swoje ulubione strategie, "Pax Pamir" wciąż do nich zaliczam (jeśli "1863", bez większych zmian w zasadach przerobiony podobno na grę o Wędrówce Ludów jest symulacyjną strategią, to "Pax Pamir" jest nią na pewno :) ). Gra wyczerpała, co prawda, swoje możliwości jako gra dla samotnika (nigdy nie potrzebuję więcej niż 45 minut by pobić samego siebie), ale wciąż jeszcze ciekaw jestem, jak wypada w kombinacji wieloosobowej. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Jak się skończy ta edycja imprezy, wrócimy do tematu Samuelu.

Póki co zapraszam do umawiania się na rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Samuel »

Nie mam wielkiej nadziei, że przyjadę, ale mam nadzieję, że nie dostarczy zbyt wielu tematów do rozmyślań z punktu widzenia biologii ewolucyjnej ;) . Oczywiście, jeśli pojawią się szanse na to pierwsze, dam znać i zacznę się umawiać, w końcu - w przeciwieństwie do konwentów, które sam organizuję - jest to wielka szansa by pograć w rzeczy, na które samemu ma się największą ochotę. :evil:
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: ghostdog »

A czy myśleliście żeby na FB puścić posta o nadchodzącym konwencie?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Tak, już to zrobiłem.

Konwent ma też swoją stronę na FB, już od pierwszej edycji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: ghostdog »

Sorry. Ślepy chyba jestem
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Mam dobrą wiadomość: Trutu wyszedł ze szpitala i powinien być z nami na konwencie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Samuel »

Pozdrowienia dla Trutu - mam nadzieję, że to trwała poprawa! :)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Neoberger »

Bardzo, bardzo dobra wiadomość.
Berger
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 121 times
Been thanked: 409 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: RAJ »

Myślę, że pojawię się w sobotę.
Chętnie zagrałbym w HISa.
Zebrałaby się ekipa oraz ktoś z egzemplarzem gry?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Jak by był ktoś z egzemplarzem tej gry i pojawił się albo był skłonny użyczyć go choćby na jeden dzień, ja też będę zobowiązany.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Silver »

Mam tylko samoróbkę HISa.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 121 times
Been thanked: 409 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: RAJ »

W sumie, jak będzie 5 osób a nie 6, to czemu by nie...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Silver »

A ja mogę przynieść dodatkowo ciut lżejszą pozycję do 6 osób, gdzie też jest premia za opłyniecie świata - Colonial europeas empires overseas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”