XIII Galicyjskie Manewry Strategów (12-14.08.2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: dbj »

ewentualnie takie apartamenty

Apartamenty SŁODKI ZAKĄTEK
ul. Kity 13
33-370 Muszyna
tel.: 502 479 942
e-mail: barnimpex@wp.pl
www: www.apartamenty.slodki-zakatek.pl
ilość miejsc: apartament 4-os. cena 200 zł , apartament 6-os. cena 250 zł
Odległość: 140 m, 2 min na piechotę
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Namek »

Mocno zastanawiam się nad przyjazdem do Muszyny. Tylko jak na razie nie wiem co będzie "grane" ;), jedynie Samuel rzucił garścią propozycji. W Grę o Tron chętnie zagram, tak samo mogę poznać Krecie Wojny, zawsze też jestem chętny na dłuższe wieloosobówki typu HIS, VQ. Ze swojej strony "pod ręką" z gier historycznych mam jedynie Orła i Gwiazdę, którego jeśli ktoś byłby chętny na rozgrywkę mogę zabrać.

Przy okazji też mam pytanie czy może wybiera się ktoś ze Śląska lub Krakowa kto by miał wolne miejsce w aucie? Z tego co się orientowałem to dojazd komunikacją z mojej lokalizacji wiąże się z ilomaś tam przesiadkami :).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raleen »

Ja już wiem, że będę. Zanosiło się na to, że XIII edycja imprezy okaże się dla mnie pod tym względem pechowa, ale jednak nie.

Poza "Ostrołęką 26 maja 1831" chętnie zagram w coś jeszcze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

Namku, bardzo bym Cię namawiał na przyjazd, choć niestety sam też dojeżdżam autobusem, więc w tym zakresie pomóc nie mogę. Ale atmosfera w Muszynie jest nieporównywalna z innymi konwentami (no, prawda, nie znam Brańszczyka, który niestety pechowo przypada w trudnym dla mnie do wyjazdu okresie) - to takie "wczasy z grami", górami w tle etc. Ja przyjeżdżam już 11-go i wyjeżdżam 15-go, więc też jest to trochę dłuższe niż "przeciętne" konwenty.
Ja sam się zastanawiam nad HISem o tyle, że mój 13-letni Bratanek, jako fan "Wspaniałego Stulecia", bardzo mnie o tą grę męczy - ale z drugiej strony wątpię, żeby udało się, nawet wliczając jego jako nowicjusza, zebrać szóstkę. Raczej więc celuję z tą grą na Kraków, albo manewry październikowe, albo jedno z naszych "waniliowych" spotkań.
Na razie nie wychodzę z dalszymi propozycjami tytułów, wolałbym poczekać na deklaracje innych uczestników, no i sam nie wiem, w jakim stopniu nie będę się jednak zajmował młodzieżą. Ale warto, żebyśmy zdeklarowali, co kto przywozi, żeby uniknąć dublowania albo braku jakiegoś szczególnie pożądanego tytułu. Do tych ostatnich wliczam od jakiegoś czasu "Churchilla", grę może raczej dobrą niż wyśmienitą, ale trudną do zastąpienia czymkolwiek przy nieparzystej liczbie osób. Ponieważ własnego "Churchilla" nie nabędę zapewne przed wiosną przyszłego roku, jest to powtarzająca się prośba z mojej strony do innych uczestników. ;)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:Namku, bardzo bym Cię namawiał na przyjazd, choć niestety sam też dojeżdżam autobusem, więc w tym zakresie pomóc nie mogę. Ale atmosfera w Muszynie jest nieporównywalna z innymi konwentami (no, prawda, nie znam Brańszczyka, który niestety pechowo przypada w trudnym dla mnie do wyjazdu okresie) - to takie "wczasy z grami", górami w tle etc. Ja przyjeżdżam już 11-go i wyjeżdżam 15-go, więc też jest to trochę dłuższe niż "przeciętne" konwenty.
Ja sam się zastanawiam nad HISem o tyle, że mój 13-letni Bratanek, jako fan "Wspaniałego Stulecia", bardzo mnie o tą grę męczy - ale z drugiej strony wątpię, żeby udało się, nawet wliczając jego jako nowicjusza, zebrać szóstkę. Raczej więc celuję z tą grą na Kraków, albo manewry październikowe, albo jedno z naszych "waniliowych" spotkań.
Na razie nie wychodzę z dalszymi propozycjami tytułów, wolałbym poczekać na deklaracje innych uczestników, no i sam nie wiem, w jakim stopniu nie będę się jednak zajmował młodzieżą. Ale warto, żebyśmy zdeklarowali, co kto przywozi, żeby uniknąć dublowania albo braku jakiegoś szczególnie pożądanego tytułu. Do tych ostatnich wliczam od jakiegoś czasu "Churchilla", grę może raczej dobrą niż wyśmienitą, ale trudną do zastąpienia czymkolwiek przy nieparzystej liczbie osób. Ponieważ własnego "Churchilla" nie nabędę zapewne przed wiosną przyszłego roku, jest to powtarzająca się prośba z mojej strony do innych uczestników. ;)
Myślałem że Wspaniałe stulecie to tylko taki serial dla nowoczesnych gospodyń domowych, a zwłaszcza nie dla dorastających chłopaków. Co oni widzą w tym pokazie mody i perypetii haremowych?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Myślałem że Wspaniałe stulecie to tylko taki serial dla nowoczesnych gospodyń domowych, a zwłaszcza nie dla dorastających chłopaków. Co oni widzą w tym pokazie mody i perypetii haremowych?
A ja myślę, że jest to jedna z wielu kwestii w których ośmielam się nie zgadzać z Szanownym Kolegą. Aczkolwiek ewentualną dyskusję proponowałbym przenieść do wątku "filmy, seriale" lub "o wychowaniu młodocianych graczy" ;)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raubritter »

Zasadniczo powinienem być i grać. Tradycyjnie stawiam na tytuły wieloosobowe, choć pewnie od Here I Stand, Churchilla oraz COIN-ów rad bym wreszcie trochę odpocząć. Niemniej, jak będzie trzeba, to i do tego usiądę. Sukcesorami czy Struggle of Empires też nie pogardzę. Mam też nadzieję, że ktoś weźmie Manewra, bo to bardzo dobra gra :-) A, i jeszcze ze świata gier dwuosobowych - ostatnio na powrót zapałałem sympatią do Ścieżek Chwały oraz Pursuit of Glory, więc wstępnie deklaruję, że zapewne też bym nie pogardził.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raleen »

Z wieloosobówek, ja jeśli już najprędzej bym się skusił na "Virgin Queen", tak że jeśli ktoś rozważa co zabrać, to podsuwam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Wally »

Namek pisze:Przy okazji też mam pytanie czy może wybiera się ktoś ze Śląska lub Krakowa kto by miał wolne miejsce w aucie? Z tego co się orientowałem to dojazd komunikacją z mojej lokalizacji wiąże się z ilomaś tam przesiadkami :).
Jeśli się uda załatwić nocleg to będę jechał z Krakowa w piątek popołudniu i wracał pewnie w niedzielę, mogę Cię zabrać.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Maku
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 21:59

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Maku »

Będziecie grać w gry figurkowe? Jakaś prezentacja systemu? Przyjechałbym z synem jeżeli można.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raleen »

Konwent w Muszynie jest "czysto" planszówkowy. Figurki są na Polach Chwały w Niepołomicach (pod koniec września) i na Grenadierze w Warszawie (połowa maja). Był plan zrobienia jeszcze jednego eventu z figurkami w Warszawie, ale nie wypalił.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: dbj »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Maku
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2014, 21:59

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Maku »

Ok, dziękuję za odp. Było jeszcze sporo bitewniaków na "Poligonie" w Muzeum Lotnictwa w Krakowie ale w tym roku przeoczyłem lub nie było tej imprezy. Na Polach Chwały będziemy jak zawsze i chętnie byśmy zagrali w Battlegroup?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

Chciałbym trochę nietypowo podjąć kwestię "umawiania się" na rozgrywki w Muszynie. Jak wiecie z poprzednich postów, będę właściwie od początku do końca (nie licząc jedynie ewentualnego przedłużenia na poniedziałek, bo wyjadę dość wcześnie), jednak przywożę z sobą aż 4 potencjalnych "początkujących" graczy, którymi w jakiejś mierze będę się musiał zająć. Mam nadzieję, że mimo to nie zabraknie mi okazji na rozgrywki w "dojrzałym" gronie, jednak jest to na tyle nieprzewidywalne, że nieuczciwe byłoby krępowanie kogokolwiek z pozostałych Uczestników Konwentu uprzednimi ustaleniami.
Newralgiczna jest natomiast dla mnie kwestia "co wziąć", muszę się bowiem spakować stosunkowo lekko. Muszę też myśleć o "początkujących" i dobrać gry trochę pod kątem tego, w co będą w stanie zagrać. W tym momencie "pewnikami" są "Gra o Tron", "Sekigahara", "W1815" i prawdopodobnie "The Gothic Invasion". Z kolei mój Bratanek mógłby wziąć "Zimną Wojnę" albo "The First World War" ze swojej kolekcji. Pytanie, czy ktoś inny nie przywiezie czegoś z tych tytułów (lub czy Debej nie ma takowych na miejscu), wtedy miejsce w walizce by się zwolniło na rzecz bardziej egzotycznego produktu. ;)
Jeśli chodzi o moje własne wyroby, to zarówno "Krecia Wojna", jak i "Orzeł, Lew i Lilie" wchodzą w grę, pierwsza dla 2 do 4 graczy, druga dla 3 do 7. Nie są może miejscochłonne, ale przywożenie własnych gier po to, by nie zostały zagrane jest dla mnie tak frustrujące, że wolę zapytać, czy jest nimi jakiekolwiek zainteresowanie. ;)
Kolejny punkt to (alternatywnie) HIS i VQ. Przedwczoraj stoczyłem z 13-letnim Bratankiem "dwuosobową" partię w HISa (tj Papież versus Luter) i o dziwo, okazało się, że łapie mechanikę nieźle i nawet daje sobie radę z tekstami na kartach. Tak, że i o tych grach myślałbym pod kątem nowicjuszy. Oczywiście jednak, taka partia byłaby bardzo szkoleniowa i tak, wiem, nie pytam Kolegów, którzy dostają kataru na widok dzieci. To oczywiście uzasadniona alergia, ale z drugiej strony kiedyś trzeba wykształcić partnerów do wieloosobówek, jeśli ktoś ma zastąpić graczy odchodzących do lepszego Świata, gdzie wszystkim na kostkach wypadają szóstki. :evil: Pytam więc osoby niealergiczne (jeśli są takowe) - czy byłaby wola na którąś (którą?) z tych dwu gier w wersji szkoleniowej. I czy - jeśli tak - ja miałbym ją przywozić (to jednak wagowy odpowiednik przynajmniej dwu "standardowych" gier), czy ktoś inny miałby ze sobą?
Kolejny punkt "Quartermaster General". Mnie szczerze mówiąc trochę się już znudził, ale to niezły przerywnik zwłaszcza dla osób upojonych (wcześniejszymi zwycięstwami, rzecz jasna ;) ).
Jeśli chodzi o gry krótsze, którymi mógłbym zagrać w chwili przerwy od zajmowania się młodzieżą, to myślę, że należy takie chwile liczyć na 4-5 godzin. Tu z mojej kolekcji w grę wchodzą NPwS, UKC, MrMadison's War, 1989 - to ostatnie oczywiście równie dobre także dla młodzieży.
Z kolei z gier, które mogliby przywieźć Warszawscy Koledzy, wymieniłbym w tym kontekście "Zdobywców Italii" i "Fire in the Sky" (jeśli "Fire in the Sky" to gra na 4-5 godzin?). O "Churchillu" już pisałem, nie to, żebym jakoś przepadał za starym pijakiem, ale to zawsze gra unikalna, gdy zostaje nieparzysta graczy, no i chętniej zagram w niego niż w COINa. W kontekście potencjalnej nieparzystości i alkoholu należy wymieniłbym też "Struggle of Empires", w Przemyślu doszedłem do wniosku, że to jednak gra nie taka zła, jak mi się po pierwszej rozgrywce wydawało.
To tyle. Na pewno o czymś zapomniałem, ale wyjdzie w dyskusji.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

Drukuję sobie instrukcję do "Fire in the Sky", jeśli będzie okazja, chętnie zagram. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”