Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 19:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AgroWar (Brańszczyk, 2-4 września 2016)
PostNapisane: wtorek, 6 września 2016, 14:01 
General

Cytuj:
zdaje się, że ja z profesem graliśmy w to pierwszy raz

Ja grałem niegdyś bardzo intensywnie bo gra była mocno eksploatowana w Przemyślu ale to było nawet z 7 - 8 lat temu.

PostNapisane: wtorek, 6 września 2016, 14:13 
Général de Brigade

Ja po AgroWar nabrałem ochoty na odświeżenie sobie 3 gier:
UKC, TUSCW i FtP.

http://kptbomba.wordpress.com
https://www.facebook.com/GryPlanszoweKapitanaBomby

PostNapisane: wtorek, 6 września 2016, 14:28 
Padpałkownik

To zupełnie tak, jak ja :-) Przy czym TUSCW musiałbym poznać, bo nie grałem.

Czy coś byś przeciw miała?

PostNapisane: wtorek, 6 września 2016, 14:50 
General

Ftp myślę, że można będzie spróbować na planowanych spotkaniach na Grójeckiej o ile będzie czas. 18 - 22 to pięć godzin; przy sprawnej grze powinno się udać.

PostNapisane: wtorek, 6 września 2016, 22:36 
Capitaine-Adjudant-Major

Ja również dziękuję Maćkowi za organizację.

Konwent mi się bardzo podobał. Może tylko następnym razem bardziej nastawię się na gry 2 osobowe.
Dowiedziałem się wielu rzeczy:

COIN-y są nie dla mnie. Te gry podobne są do Case of the Catalan (trochę). Zbyt statyczne i zbyt abstrakcyjne jak na mój gust. Zagrałem w Falling Sky i jakoś mnie nie porwał.

Sword of Rome - trzecie podejście, już wiem, że wolę inne wieloosobówki. Może problemem była w sumie słaba znajomość zasad? Nie wiem, dla mnie gra jest o przepychaniu się i w sumie niewiele się w niej dzieje. Nie twierdzę, że jest zła. Moim zdaniem bardzo ładnie oddaje wiele historycznych kwestii. System bitewny tak naprawdę pokazuje, że zwycięstwa często były dziełem przypadku, szczególnie przy wyrównanych siłach. Żaden z dowódców (poza może Pyrrusem) z tych którzy brali udział w wojnach w Italii nie był Aleksandrem czy Hannibalem. I to widać w grze. Słabo moim zdaniem sprawdza się system sojuszy, zbyt łatwo je zerwać - co też jest w pewnym sensie historyczne, ale mnie się w grze nie podoba.

Struggle of the Empire. Jak zwykle ta gra mnie zachwyca. 7 osób 4h grania. Jest owszem prosta, ale ma swój urok. Wrzaski, awantury, dziwaczne sojusze. Sto razy lepsza niż taki GoT, a i do tego w sumie historyczna.

Quatermaster - no mega losowa, ale bardzo fajna giera. Najpierw poprowadziłem Alliantów do zwycięstwa Albionem, żeby później zostać zdziesiątkowanym jako Niemcy. Właściwie to przestałem istnieć zdmuchnięty z Niemiec przez połączone armie anglo-sowieckie.

Pax Pamir. Właśnie rozpakowałem swoją kopię. Poza tym kto chce mapki, to niech jeszcze poczeka, Phil mi napisał, że w sklepiku Sierra Madre będą z odbiorem na Essen tak jak jest z dodatkiem i innymi pozycjami. Ja zamawiam dodatek i mapkę.
To największe odkrycie ArgoWar - myślałem o tej grzej już dawno i poranna (od 6.40) gra w nią przekonała mnie, że za 120 pln mamy ociekającą klimatem mocno skomplikowaną symulację konfliktu w Afganistanie w XIX w.

C&R. Czerwoni tradycyjnie wygrali. Tym razem niestety nie ja ich prowadziłem tylko herman.....

Field of Glory - nadal chyba mnie rozczarowuje.

W niedziele przed odjazdem jeszcze udało się zarzucić Manewra. Z profesem odbyliśmy krwawą bitwę, o mały włos bym wygrał z Imperium Brytyjskim moimi Turkami przed czasem (miałem już 4 zabitych czerwonokurtkich), ale w ostatniej turze zabrakło trochę szczęścia i na pkt minimalnie (8:7) wygrał profes, który mi zdjął tylko 3 oddziały, ale miał więcej pól zajętych. Chyba się przełamię i zamówię dodatek. Niby prosta, niby warcabopodobna, niby losowa, ale daje taki fun że hej.

Jeszcze raz dzięki.

PostNapisane: czwartek, 8 września 2016, 11:48 
Lieutenant-Adjudant-Major

nahar napisał(a):
Sword of Rome - trzecie podejście, już wiem, że wolę inne wieloosobówki. Może problemem była w sumie słaba znajomość zasad? Nie wiem, dla mnie gra jest o przepychaniu się i w sumie niewiele się w niej dzieje. Nie twierdzę, że jest zła. Moim zdaniem bardzo ładnie oddaje wiele historycznych kwestii. System bitewny tak naprawdę pokazuje, że zwycięstwa często były dziełem przypadku, szczególnie przy wyrównanych siłach. Żaden z dowódców (poza może Pyrrusem) z tych którzy brali udział w wojnach w Italii nie był Aleksandrem czy Hannibalem. I to widać w grze. Słabo moim zdaniem sprawdza się system sojuszy, zbyt łatwo je zerwać - co też jest w pewnym sensie historyczne, ale mnie się w grze nie podoba.

Obserwując graczy przy SoR mam wrażenie, że po 2 h rozgrywki są tak wycieńczeni i znużeni jakby cały dzień obierali ziemniaki. Dlatego właśnie to mnie zniechęca do tej gry.

nahar napisał(a):
JPax Pamir. Właśnie rozpakowałem swoją kopię. Poza tym kto chce mapki, to niech jeszcze poczeka, Phil mi napisał, że w sklepiku Sierra Madre będą z odbiorem na Essen tak jak jest z dodatkiem i innymi pozycjami. Ja zamawiam dodatek i mapkę.
To największe odkrycie ArgoWar - myślałem o tej grzej już dawno i poranna (od 6.40) gra w nią przekonała mnie, że za 120 pln mamy ociekającą klimatem mocno skomplikowaną symulację konfliktu w Afganistanie w XIX w.

Zamówiłeś dodatek z odbiorem w Essen? Sam się wybierasz czy uderzasz do Hermana? Chętnie bym dołączył do zamówienia.

PostNapisane: czwartek, 8 września 2016, 16:49 

Jak to nie jest jakieś wielkie pudło to mogę Ci odebrać.

Mnie SoR zupełnie nie porwał. Gra jest długa, a na planszy nie dzieje się zbyt wiele. Nie jest oczywiście zła, ale mnie nie porwała. Nie ma tego czegoś, co się ładnie kiedyś określało "miodnością".

PostNapisane: czwartek, 8 września 2016, 18:04 
Général de Division Commandant de place

Herman napisał(a):
Jak to nie jest jakieś wielkie pudło to mogę Ci odebrać.

Mnie SoR zupełnie nie porwał. Gra jest długa, a na planszy nie dzieje się zbyt wiele. Nie jest oczywiście zła, ale mnie nie porwała. Nie ma tego czegoś, co się ładnie kiedyś określało "miodnością".

Po amerykańsku - Honey Factor (HF) :D

PostNapisane: czwartek, 8 września 2016, 19:24 
General

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

PostNapisane: czwartek, 8 września 2016, 21:06 
Capitaine-Adjudant-Major

Co do Pax Pamir dodatek - tak mam deal z Hermanem na odbiór. Dodam że pudełko do gry jest wielkości tego do Budowniczych Rebela, więc powinno się znaleźć miejsce. Phil napisał, że dodadzą opcję odbioru mapy na Essen 2016 ale na razie nie zrobili tego. Czekam cierpliwie.

PostNapisane: czwartek, 8 września 2016, 23:15 

Wszyscy goście zza wielkiej wody dostali też po angielskim "CV".

Przy ognisku odstąpiłem też Markowi jedną kiełbasę, dziwie się, że nikt tego nie odnotował w relacji :lol:

PostNapisane: piątek, 9 września 2016, 08:23 
Porucznik

Herman napisał(a):
Przy ognisku odstąpiłem też Markowi jedną kiełbasę

Którą wcześniej podstępnie chciałeś mu zjeść :D Rozegraliśmy też popisowy trening futbolu amerykańskiego. Czy u kogoś może zachowało się jakieś foto z tego momentu?

PostNapisane: piątek, 9 września 2016, 08:29 
Colonel en second

Maciunia,
gratuluję wspaniałego konwentu - jako organizator paru tym bardziej podziwiam Twój sukces. Wygląda na to, że dzięki Tobie zyskaliśmy odpowiednik niemieckich zlotów w Braunfels. :) Impreza ma ogromny potencjał i życzę jej (i Organizatorowi) wszystkiego najlepszego w przyszłych latach! :)

PostNapisane: piątek, 9 września 2016, 08:32 
Porucznik

Samuelu, liczę na to że i Ty do nas kiedyś przybędziesz. Dzięki!

PostNapisane: piątek, 9 września 2016, 10:02 
General

maciunia napisał(a):
Herman napisał(a):
Przy ognisku odstąpiłem też Markowi jedną kiełbasę

Którą wcześniej podstępnie chciałeś mu zjeść :D Rozegraliśmy też popisowy trening futbolu amerykańskiego. Czy u kogoś może zachowało się jakieś foto z tego momentu?

Za bardzo byłem zajęty obserwowaniem piłki, którą podstępnie chciano mi wytrącić z ręki środek regenerujący :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 282 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]